A tým | Příprava 2009/10 - 13.09.2009 16:00

75
Alba Berlin Alba Berlin Hosté
68

Finále bylo vyvrcholením celého turnaje. Znovu se asi tisícovka diváků přišla podívat, jaké budou možnosti našeho týmu v mistrovských soutěžích. Nemusí mít velké obavy. Nejen že jsme dokázali v první čtvrtině dostat Albu v obraně pod obrovský tlak, ale také i to, že tým nesloží, když se v určitém úseku nedaří. Němci totiž dokázali v poslední čtvrtině téměř zlikvidovat skoro dvacetibodový náskok, který jsme během utkání měli. Vždy se našel někdo, kdo pozvedl prapor k dalšímu útoku a nepřipustil, aby náš soupeř na vteřinku vedl.
V první minutě se ani jednomu týmu nepovedlo dát koš a prvním, kdo udeřil byl zpod koše Hanavan. Z perimetru přidal dvě trojky v řadě Sokolovský, trestnými hody zvýšil Lewis a další koš za dva body vsítil opět Hanavan. Hráči ve žlutých dresech se nestačili rozkoukat a už prohrávali 12:0. To už nevydržel hostující kouč Pavičevič a volal své svěřence ke společné poradě. Alba sice pěti body snížila naše vedení, ale Hanavan, Benda a Hunter rozmnožili naše body o osm. Vedli jsme 20:5 a hala byla nadšená. Druhá čtvrtina sice skončila jen jednobodovým vítězstvím Alby, ale průběh nebyl celou dobu vyrovnaný. Nejprve hosté ubrali dva body a potom Hunter podruhé ukázal, že střelba z dálky mu není cizí. Náskok jsme navýšili až na 18 bodů a vydržel nám do 17.minuty. Hosté třemi koši korigovali na dvanáct, ale nejlepší hráč zápasu a celého turnaje Hanavan opět trojkou odrazil první pokus o zvrat.
Ve třetí čtvrtině bylo vidět, že se Alba nehodlá smířit s druhým místem v turnaji a trenér Pavičevič nasadil to nejlepší, co měl k dispozici. Do konce zápasu tavil tři Američany (Jenkins, Wright a McElroy) a k nim kombinoval Chubba nebo hráče z Balkánu (Bajramovič a Dojćin). Právě poslední jmenovaný dokázal snížit trojkou po dlouhé době na jednociferný rozdíl a minutu před koncem Jenkins snižoval na 52:46. Hanavan zázračně v pádu dokázal i přes faul dát koš, a protože proměnil i trestný hod, vedli jsme o devět. V prvních třech minutách poslední čtvrtiny hosté zle dotírali, naši nedokázali hrát stejně kolektivně jako v úvodní desetiminutovce a individuálně jsme měli problémy. Alba snížila na 58:55, ale pak na sebe vzal odpovědnost Arthur Lee a nejprve z průniku a potom z dálky zabrnkal na nervy hostů. Jenže Jenkins a Wright se dvěma trojkami dostali do ještě většího kontaktu. Už jen košem za tři body mohli být hosté před námi. Místo toho přišel hrdina závěru Lee a dva body dal on. Bajramović se zpod koše nehodlal vzdát. Dvě a čtvrt minuty před koncem si na svůj úvodní part vzpomněl Sokolovský a trojkou potěšil všechny naše fanoušky. Vzápětí zabojoval v obraně, získal míč a McElroy zatáhl za záchrannou brzdu až moc vehementně. Rozhodčí odpískali nesportovní chybu. Láďa šestky umí, takže jsme byli opět v nadějném vedení 70:63. Útok po vhazování ze středu hřiště jsme sice nekorunovali body, ale uběhlo cenných 22 vteřin. Necelou minutu před koncem všechny nymburské příznivce uklidnila trojka Hanavana. I když hosté odpověděli košem se stejnou bodovou hodnotou, času do konce utkání zbývalo málo na to, aby Alba vývoj utkání ještě obrátila.
Body: Hanavan 18, Hunter 16, Sokolovský 13 (trojky 4/3), Lee 11 (trojky 2/2), Slezák 6, Benda 4, Pumprla 3, Křemen a Lewis 2 – Jenkins a Wright 14, Bajramović 10, Dojćin 9, McElroy 8, Chubb 7, Sekulić 6; střelba za 2 body 37/18 (49%) : 25/17 (68%), střelba za 3 body: 17/9 (53%) : 23/8 (35%); fauly: 20:19; TH 17/12 (71%) : 17/10 (59%); doskoky 24:29; ztráty 10:17; čtvrtiny: 22:8, 19:20, 14:19, 20:21