A tým | Příprava 2009/10 - 22.09.2009 19:00

NY Phantoms Braunschweig NY Phantoms BraunschweigDomácí
73
84

Začátek zápasu byl dosti neurovnaný, hráči nezačali dobře v obraně a to se Muli Katzurinovi moc nelíbilo. Často se střídalo a na palubovku se během deseti minut ukázali skoro všichni hráči. Na výrazné prohře první čtvrtiny o 8 bodů se podílela především špatná obrana podkošových hráčů. Domácí dali z 27 bodů z dlouhé vzdálenosti pouze šest. Braunschweig využíval své dva mohutné pivoty, se kterými jsme měli problémy. „Výškově ani kilama jsme na ně nestačili,“ podotkl Vráťa Šístek. Jejich hra byla hlavní příčinou, že domácí měli střelbu z dvoubodové vzdálenosti ohromujících 80% a dominovali i na doskoku. Poradit si s nimi dokázal hlavně Radek Nečas. Do druhé čtvrtiny nastoupili především hráči, kterým se dařilo v prvním hracím období více než ostatním spoluhráčům. Byli jsme produktivní hlavně z dlouhé vzdálenosti (střelba kolem 50%), a tak jsme druhé dějství vyhráli o devět bodů, což značilo v konečném efektu jednobodové poločasové vedení.

Také před druhým poločasem připomínal trenér Katzurin především obrannou činnost. „I když hrajeme v Německu, je 45 bodů hodně,“ bylo slyšet s největším důrazem. Hráči si vzali jeho slova k srdci a druhý poločasu ubránili pod třiceti body. Celou třetí čtvrtinu jsme odehráli excelentně. Někdy to vypadalo, že domácím docházejí síly. Pivoti, kteří byli hrozbou v blízké vzdálenosti u koše, se nestačili vracet do obrany a naši tak lépe nacházeli volné střelecké pozice. Braunschweigští pokračovali ve špatné střelbě za tři body, protože naše obrana byla tak nekompromisní, že domácí nedokázali v průběhu zápasu několikrát vystřelit do 24 vteřin. Dost pokusů bylo v posledních vteřinách limitu pro postupný útok. Během třetí čtvrtiny jsme si vypracovali až patnáctibodový náskok, který jsme si už udrželi i v poslední čtvrtině. I když se soupeř snažil dotáhnout, naši je udržovali stále ve ztrátě kolem deseti bodů.

Individuálně se dařilo Slezákovi a to především ve druhé čtvrtině. Pavel Pumprla dal sice jen 3 body, ale jeho přínos v obraně byl velký. Lenzly se ve druhém zápase s týmem zviditelnil čtrnácti body. Jak už bylo řečeno, tvrdé souboje sváděl pod košem Nečas, který zastínil pro tento zápas Huntera.

Jedinou kaňkou na solidním zápase je zranění kapitána Sokolovského. Pár desítek vteřin před koncem utkání běžel Sokolovský vstříc efektnímu zakončení. Jenže domácí hráč si na něj počíhal a čistým blokem mu nedovolil skórovat. Láďa však spadl na zem tak nešťastně, že si způsobil těžký výron. „Řekl bych, že si vyžádá nejméně měsíční léčení. Uvidíme až se vrátíme do Čech a Láďa se podrobí RTG vyšetření nebo SoNa. Doufám, že budou šlachy v pořádku,“ přál si Šístek.

Body NBK: Slezák, Lewis po 14, Lenzly a Benda 12, Křemen 10, Sokolovský 7, Nečas 4, Lee, Hanavan a Pumprla, 3, Hunter 2, střelba za 2 body: 28/22 : 34/18, střelba za 3 body: 16/4 : 21/10, TH 26/17: 24/18, ztráty 25:19, čtvrtiny: 27:19, 18:27, 13:26, 15:12