A tým | Mattoni NBL - 23.10.2007

93
BK Kondoři Liberec BK Kondoři Liberec Hosté
73

Utkání hrané v Mladé Boleslavi mělo dvě rozdílné tváře. První poločas byl vyrovnaný a skončil našim mírným vítězství 41:38. Střelecké statistiky dokonce hovořily o pár procentech či desetin procenta ve prospěch hostů z Liberce. My jsme měli na svém kontě o jeden doskok více a také o tři ztracené míče méně. Druhý poločas však naše hosty semlel na prach. Vyhráli jsme ho 52:35, přičemž jsme vylepšili především střelbu za dva body a agresivnější hrou jsme donutili soupeře ke 14 ztrátám míče. Z nich pak vznikaly rychlé protiútoky, při nichž jsme byli jen zřídka neúspěšní. V útoku jsme dokázali kromě přečíslení prorazit cestu i ke koši díky přihrávkám, které posunuly finálního střelce tváří v tváři koši. Není proto divu, že počet našich asistencí se zastavil u čísla 25, kdežto hosté měli pouze polovinu.
V samotném úvodu zápasu bylo z naší hry cítit, že se na palubovku vrátil Rado Rančík. Jeho návrat a hlad po bodech hnal MVP loňského ročníku Mattoni NBL do zakončování akcí. Za prvních 5 minut, které strávil na palubovce, měl na svém kontě 7 bodů ze čtrnácti.
Možná trochu neobvykle se na palubovce vystřídalo všech dvanáct hráčů soupisek obou týmů, přičemž nejkratší minutový příspěvek měl Pomikálek více než pět minut. V našem týmu dostali příležitost zahrát si v utkání všichni hráči dokonce už v prvním poločase a týmu Liberce chyběly minuty pouze Pomikálkovi.
Úvodní rozskok vyhrál Pastyřík a první útok zastavil Rančík faulem. Pak jsme se dostali do vedení my, ale Kraus vyslal první úspěšný trojkový pokus do našeho koše a naposledy jsme v utkání prohrávali. Rančík dvěma koši vzal odpovědnost na sebe a v tom byl možná rozdíl od minulých zápasů. Našel se hráč, který se nebál vystřelit. V polovině první čtvrtiny jsme navýšili vedení na 7 bodů (14:7), ale hosté se dokázali přiblížit na dva body (18:16). První rychlý protiútok druhé čtvrtiny zakončil Mack dvěma body a Benešova trojka vytáhla naše vedení těsně pod deset bodů (25:16). Záhy jsme díky podkošovým hráčům soupeře (Kočvara a Blažek) o výraznější vedení přišli. Na dvojku Rančíka odpověděl Bohunický trojkou a Liberec se přiblížil na 4 body (27:23 – 13.minuta). Dvěma koši v řadě jsme navýšili náskok na osm bodů, ale tři trojky soupeře během dvou minut dostaly Liberec na dostřel. Ještěže Beneš ukázal také přesnou ruku z perimetru a nedovolil hostům jít do vedení. Po skončení prvního poločasu ztrácel Liberec pouze 3 body a s jeho hrou mohl být hostující trenér Slowiak vcelku spokojen.
Do druhého poločasu jsme si vzali jiné noty. Spustili jsme forte v obraně a liberečtí se nestačili divit. Za dvě minuty už prohrávali o 11 bodů. Po time outu přeci jen srovnali krok a zkrátili naše vedení na polovinu (23.minuta – 49:43). Za další dvě minuty jsme stoprocentním útokem a nepropustnou obranou vrátili náskok do dvouciferné hodnoty (58:47). Hosté si ještě nenechali vzít naději na úspěch a snížili na rozdíl pěti bodů (58:53 – 28.minuta). Do konce třetí čtvrtiny jsme se do koše trefili jen dvakrát my, takže do poslední desetiminutovky jsme šli s devítibodovým náskokem. Vstup do poslední čtvrtiny byl ještě lepší než vstup do čtvrtiny předcházející. Jednoduché koše kontrastovaly se ztrátami soupeře a jeho nepřesnou střelbou. Za dvě a půl minuty jsme dali tucet bodů a hosté ani jeden. Náskok proto narostl až na 21 bodů. Snížili jsme agresivitu a hra se vyrovnala. Přesto jsme v 35.minutě dosáhli na vrchol rozdílu (24 bodů – 81:57). Náskok nám stačil, soupeř na snížení už neměl síly, a tak se rozdíl ve skóre neustále pohyboval mírně nad dvaceti. Čtyři vteřiny před závěrečným klaksonem Šustek svou druhou trojkou letošní prvoligové sezony zaokrouhlil rozdíl na rovných dvacet bodů.
Body: Rančík Radoslav 26, Mack Monty 15, Benda Petr 12, Nečas Radek 10, Beneš Pavel 10, Lee Arthur 8, Slezák Pavel 6, Křemen Michal 2, Schilb Blake 2, Bernard Michael 2, Sokolovský Ladislav 0, Chán Aleš 0 - Kraus Lukáš 17, Tóth Tomáš 10, Černošek Jiří 8, Blažek Jakub 8, Pastyřík Jan 6, Bohunický Dušan 5, Šustek Tomáš 5, Pomikálek Tomáš 5, Kočvara Aleš 4, Malý Ladislav 3, Tóth Ladislav 2, Landa Robert 0; střelba 3b.: 14/5:18/7; střelba 2b.: 51/32:31/17;TH: 17/14:24/18; doskoky: 28:24; chyby: 21:20; rozhodčí: Vyklický Robert, Vrážel Petr, Kurz Vlastimil; komisař: Pražák Miloš; 800 diváků; nejlepší hráč: Nečas Radek; čtvrtiny: 20:16, 21:22, 21:15, 31:20