A tým | Mattoni NBL - 27.10.2007

BK Synthesia Pardubice BK Synthesia PardubiceDomácí
85
103

Utkání předních dvou týmů ligové tabulky bylo pro oko lahodné. Nechyběly smečované koše, dobré průniky pod koš od malých hráčů a dobře připravené akce s uvolněním hráčů pod košem. Především naši hráči udivovali perfektní střelbou z perimetru. Naopak domácí stříleli velice přesně za dva body. Jejich procentuální úspěšnost přes 70% je velice dobrá. Nejvíce chybných pokusů měl na svém kontě Williams (11/6), který to alespoň trochu vynahradil šesti doskoky. Našim hráčům se pro změnu dařilo ve střelbě z dálky. Úspěšnost 66,7% za tři body je vynikající. Většina trojek padla v prvním poločase (9/7) při zóně Pardubic. Neomylným střelcem byl Monty Mack (3/3), který přidal stoprocentní střelbu trestných hodů (5/5) a pouze jednu minelu z kratší vzdálenosti (5/4). K tomu si připsal pět doskoků, 2 asistence a 2 získané míče. Dohromady to znamenalo, že se stal nejužitečnějším hráčem utkání a také našim nejlepším střelcem (22 bodů). O bod více dal jen Sanders, jenže Sanders hrál do vyfaulování ve 38.minutě nepřetržitě, kdežto Monty měl na svoje „čísla“ jen 22 minut.
Pohledem na statistiky je vidět, že do utkání nastoupilo našich všech 12 hráčů. Všichni hráči kromě Slezáka si také připsali alespoň jeden bod v listině střelců. Rovněž na pardubické straně se na palubovku dostali skoro všichni hráči.
První čtvrtina byla zpočátku ve znamení bodové přetahované. Chvíli vedly o koš Pardubice, chvíli my. První bodový odskok se povedl v páté a šesté minutě. Nejdříve Benda zvýšil košem s faulem, pak Rančík nikým nekrytý přidal trojku a Křemen košem stejné hodnoty zvýšil naše vedení na 18:9. Pak Pardubice trochu přitvrdily a dohnaly nás ke dvěma ztrátám. Bodově se dotáhly na rozdíl pěti bodů, ale Rančík další trojkou dostal náš náskok na osm bodů. Stejným bodovým rozdílem skončila první čtvrtina. Ve druhé čtvrtině se poprvé náš náskok dostal nad deset bodů. Mack dal po 18 vteřinách trojku (19:30). Pak ale přišla osmibodová série Pardubic, o kterou se postaral Sanders. Nejdříve jeho průnik pod koš zakončil Williams po útočném doskoku a potom rozehrávač domácích nasázel dvě trojky ze dvou protiútoků (27:30). V následujících třech minutách se rozdíl pohyboval mezi třemi a šesti body. Na začátku 15.minuty ukázal Bernard svou sílu a s Phillipsem na ruce dokázal zasmečovat. Proměněním trestného hodu navýšil naše vedení na 7 bodů. Když dal Lee z rychlého protiútoku po ztrátě Pardubic koš, vzal si trenér Petr oddechový čas. Přešikoval svou obranu do zóny, ale dvě trojky ze dvou pokusů (Mack a Lee) byly jasnou odpovědí, že tudy cesta nevede. Až do konce prvního poločasu byl rozdíl ve skóre kolem deseti bodů. Střílelo se také hodně trestných hodů, protože oba týmy hrály na hranici dovolených zákroků. Po dvaceti minutách jsme měli na svém kontě 17 faulů, Pardubice o tři méně, což při šířce lavičky domácích bylo poměrně nepříjemné.
První koš druhého poločasu dal Sokolovský a měl hodnotu tří bodů. V prvních třech minutách jsme dostali náskok těsně pod hranici dvaceti bodů, kde se udržoval až do poloviny třetí čtvrtiny. Do třicáté minuty dokázali domácí snížit na rozdíl 13 bodů. V poslední části hry pokračovaly Pardubice v náporu, strhly na svou stranu publikum a bodově se začaly nebezpečně přibližovat. Za stavu 75:82 si trenér Katzurin vzal oddechový čas a svým svěřencům kladl na srdce, jak mají v útoku postupovat. Tady se ukázala kvalita týmu, který beze zbytku splnil to, co kouč naordinoval. Žádná střelba zvenku, ale průniky pod koš a odtud bezpečné skórování. Výsledkem byla šňůra 14:0 a čtyři minuty před koncem utkání náskok 21 bodů, největší v průběhu zápasu. Pak se přeci jen domácí chytli a jedinou nevyluštěnou tajenkou bylo, zda se nám povede dát stovku nebo ne. První možnost Nečas nevyužil, když dal jen jeden trestný hod. Další koš minul Beneš, a tak stý bod zůstal na Aleši Chánovi, který Benešovu střelu po útočném doskoku propálil skrz obroučku.
Body: Sanders Level 23, Phillips Sullivan Bervin 14, Williams Tarvis 13, Gamma Kamaldin 12, Novotný Jiří 8, Majerík Peter 6, Jelínek Jiří 3, Trnka Jiří 3, Moravec Luboš 2, Přibyl Marian 1, Špaček Jan 0 - Mack Monty 22, Rančík Radoslav 19, Lee Arthur 18, Benda Petr 16, Sokolovský Ladislav 12, Schilb Blake 4, Nečas Radek 3, Křemen Michal 3, Bernard Michael 3, Chán Aleš 2, Beneš Pavel 1, Slezák Pavel 0;střelba 3b.: 18/2:12/8; střelba 2b.: 37/26:50/28; TH: 38/27:29/23; doskoky: 26:24; chyby: 23:25; 5 chyb: 34. Gamma Kamaldin, 36. Jelínek Jiří, 38. Sanders Level; rozhodčí: Zachara Ivan, Vondráček Marek, Kapl Antonín; komisař: Cígler Vilém; 2520 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur; čtvrtiny: 19:27, 28:32, 20:21, 18:23