A tým | Mattoni NBL - 30.11.2007

93
Geofin Nový Jičín Geofin Nový Jičín Hosté
79

Hráči z Nového Jičína přijeli do Nymburka bez dvou křídelních hráčů. Do hry se kvůli zranění nezapojili Bobo Hájek a Štěpán Reinberger. Trenér Choleva musel proto točit pouze 8 hráčů. Vrásky mu určitě udělalo i brzké vyfaulování Rosti Pelikána, který strávil na palubovce jen 13 minut a hlavně Ondreje Šošky, kterém ke získání pěti faulů stačilo sedm minut a pět vteřin. Díky tomu vznikla kouči Geofinu ještě trhlina pod košem. Když se k tomu přidá nepřesvědčivý výkon McMilliana a určitá únava z předchozího utkání Středoevropské ligy, nebyla to pro kouče hostů jednoduchá situace.
V našem týmu si zápasu dosytnosti užil Blake Schilb. Třicet pět minut, které strávil na palubovce je druhý nejdelší čas při jeho působení v Nymburce (36:51 odehrál v Novém Jičíně) a zdá se, že se stává specialistou na zápasy proti Novému Jičínu. Stejně tak jako v prvním zápase proti Geofinu dal Blake 14 bodů, dnes k tomu přidal i dobrou aktivitu pod oběma koši. Dokázal se prosadit třikrát pod košem soupeře a sedmkrát pod vlastním a díky tomu si připsal svůj první double-double v české lize. Pěkně jsou i jeho čtyři asistence, dva získané míče a žádný ztracený. Je tak dál!!
Standardní zápas odehrál Rado Rančík, který svých dvacet bodů vcelku rovnoměrně rozdělil mezi střelbu z perimetru, za dva body a trestné hody. K aktivu mu připočtěme 5 doskoků, 3 asistence a šest získaných míčů oproti dvěma ztraceným. Solidní zápas odehrál také Arthur Lee.
V celkových statistikách stojí za pozornost naše úspěšnost trestných hodů. Dosáhli jsme úspěšnosti 90,9%, což je při 22 pokusech číslo velice dobré a v tomto ročníku také nejvyšší. Je to jen potvrzení naší velice dobré střelby trestných hodů. V posledních pěti zápasech včetně dvou ULEB CUPových jsme neměli úspěšnost trestných hodů nižší než 84%! Také ve střelbě z perimetru si vedeme velice dobře. Tady jsme už sedm kol neměli úspěšnost horší než 45% a po právu vedeme pořadí týmů v úspěšnosti střelby za tři body. Na 106 trojek nám stačilo 243 pokusů – to je 43,6%. Druhý Děčín má úspěšnost 36,8% a nás dnešní soupeř Nový Jičín je pátý 36,0%. Také hosté si ve střelbě z tříbodové vzdálenosti polepšili, přičemž ve střelbě za dva body svůj standard (59,3%) navýšili jen nepatrně (61,1%).
Do utkání jsme nevstoupili nijak dobře. První tři střely nenašly svůj cíl a hosté díky přesným trefám Štece a Chapmana vedli 5:0. Z našich hráčů zvedl hozenou rukavici Rado Rančík, trojkou po Schilbově přihrávce upravil na 3:5. Vyrovnání jsme se dočkali až v polovině třetí minuty, ale stále to na vedení v zápase ještě nestačilo. Hosté solidně stříleli a na konci šesté minuty měli k dobru opět pět bodů. Naše hra v obraně nebyla důsledná a ani nasazení nebylo takové, na jaké jsme zvyklí z ULEB CUPových zápasů. Dopustili jsme se pouze 2 osobních chyb. Do vedení jsme se dostali až na začátku 8.minuty, když Blake Schilb proměnil svůj první trojkový pokus. Hosté ještě stačili vyrovnat, ale v poslední minutě jsme stříleli přesně jen my a do druhé čtvrtiny jsme si přenesli mírně vedení. V jejím průběhu jsme několikrát navýšili vedení na 7-8 bodů, ale nikdy jsme ho neudrželi. Hosté dokázali v prvním poločase o trochu lépe využívat svých střelecký pozic. Na 4 trojky spotřebovali osm my devět pokusů a ze třiadvaceti pokusů za dva body dali 30 bodů my jen 24. O vedení po prvním poločase se postaraly trestné hody. Tady jsme z deseti pokusů dali všechny, Nový Jičín ze čtyř proměnil polovinu.
O poločasové přestávce promluvil trenér Katzurin hráčům do duše. Slíbil ranní trénink místo volného dnu a hráči sami poznali, že průměrný výkon v obraně na bezproblémový zápas nebude stačit. Hosté se na začátku třetí čtvrtiny dostali do vedení. Nejdříve vyrovnal Šarovič a trojkou poslal svůj tým do mírného náskoku Chapman. Lee odpověděl také z perimetru, ale Šaroviče jsme znovu nechali na chvíli volného a pivot Nového Jičína poslal naposledy svůj tým do vedení. Potom jsme se do svého soupeře zakousli. Vytáhli jsme obranu pod koš Nového Jičína a rozehrávka hostů začala hodně skřípat. Čtyři ztracené balóny během minuty a půl byla voda na náš mlýn. Každou ztrátu míče jsme potrestali minimálně dvěma body. Rančík dvakrát proměnil průnik ke koši v koš s faulem. Než se hosté nadáli, prohrávali o jedenáct bodů (62:51) a těsně před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli již o 16 bodů (71:55). V poslední čtvrtině jsme plně kontrolovali vývoj zápasu. Zpočátku jsme na hosty, kteří se stáhli do zónové obrany praktikovali střelbu z dálky – trojku dal Schilb, Beneš a Křemen. Potom jsme nacházeli trhliny, kterými jsme pronikali do bezprostřední blízkosti koše. Nový Jičín už začal působit unaveným dojmem a v průběhu poslední čtvrtiny se nezmohl na více než se přiblížit na rozdíl 13 bodů.
Body: Rančík Radoslav 20, Schilb Blake 14, Lee Arthur 13, Benda Petr 10, Sokolovský Ladislav 9, Slezák Pavel 7, Beneš Pavel 6, Mack Monty 6, Chán Aleš 3, Křemen Michal 3, Nečas Radek 2 - Sarovic Robert 20, Chapman Joseph Edward 16, Štec Marek 15, Gavlák Juraj 12, Venta Matej 7, McMillian Jeffrey James 4, Pelikán Rostislav 3, Šoška Ondrej 2; střelba 3b.: 19/9:20/9; střelba 2b.: 45/23:34/21;TH: 22/20:15/10; doskoky: 31:30; chyby: 17:20; 5 chyb: 26. Pelikán Rostislav, 37. Šoška Ondrej; čtvrtiny: 25:20, 21:24, 25:13, 22:22; rozhodčí: Lukeš Václav, Vrážel Petr, Galajda Václav; komisař: Jahoda Milan; 450 diváků