A tým | Mattoni NBL - 20.12.2007

101
A plus Brno A plus Brno Hosté
57

Když jsme se v první čtvrtině rozehřáli, dostali naši hosté naloženo, co se do nich vešlo. Byli jsme lepší ve všech činnostech a také statistické údaje o tom jednoznačně svědčily. Ve všech střeleckých statistikách měli hosté poměrně výrazný propad. Kromě vyššího procentuálního poměru, jsme byli také ve střelbě pilnější. Největší rozdíl dosahovala úspěšnost střelby z perimetru. V našem podání propadla obloučkou minimálně každá druhá střela, u Brna každá čtvrtá. Rovněž na doskoku byla naše aktivita velice vysoká. Vyhráli jsme jak v útočných tak v obranných doskocích. Po sedmi doskocích si připsali ex-brněnští hráči Křemen a Benda, na trio je doplnil Rančík. O doskok pozadu zůstal Schilb a ještě o jeden Chán. Dokázali jsme také hrát bez zbytečných ztrát. Pouze devět ztracených míčů je výborný výkon. O lehkosti naší hry svědčí také náš dvojnásobný počet asistencí.
V první čtvrtině jsme se chvíli nemohli přeorientovat na hru na skutečně domácí palubovce. Nedosáhli jsme ani padesátiprocentní úspěšnosti střelby z pole, a tak hosté, kteří vsadili všechno na úvod utkání, několikrát vedli. Jejich vedení však bylo maximálně o koš a v podstatě nic neřešilo. První čtvrtina dokonce skončila vítězstvím A plus. Ještě čtyři minuty ve druhé čtvrtině drželo Brno dvoubodovou ztrátu, ale další tři minuty vyzněly 13:0 pro nás a prakticky bylo rozhodnuto. Náš stroj ke spokojenosti trenéra Katzurina pracoval výborně v obraně. Dokladem toho je 11 obdržených bodů ve druhé a čtvrté čtvrtině. Potvrdila se slova, že dobrá obrana dělá dobrý útok. Konto Moravanů jsme zatížili za deset minut druhé čtvrtiny téměř třiceti body. Podobný obraz hry pokračoval i po přestávce. Hosté se nebyli schopni prosadit v útoku a také v obraně přidělávali trenéru Hummelovi vrásky. Na začátku 24.minuty se rozdíl ve skóre poprvé přehoupl do třetí desítky. Z perimetru přesně pálil nejlepší hráč utkání Blake Schilb. I v dalším průběhu čtvrtiny se náš náskok pravidelně zvyšoval. Zásluhu na tom měly také čtyři trojky, které jsme stříleli se stejnou lehkostí, jako když si jdete ráno koupit rohlíky. Brno působilo ospale a odevzdaně a jejich hra hořela stejně jako ve druhé čtvrtině na všech frontách. Trochu čerstvého vzduchu hostů přinášel rychlý pohyb Gajdošíka. Z jeho několika asistencí se prosadil Skála a Machač. Poslední čtvrtina zpočátku vypadala, že dožene naše skóre vysoko nad sto bodů. Bohužel mezi 34, a 36.minutou došlo ke střeleckému útlumu, a tak až ke konci zápasu jsme nakonec přání diváků splnili. Aleš Chán, který byl našim střelcem posledních dvou minut, dal 15 vteřin před koncem koš, který znamenal naše více než stobodové vítězství.
Body: Schilb Blake 22, Rančík Radoslav 20, Chán Aleš 18, Benda Petr 8, Slezák Pavel 8, Beneš Pavel 7, Křemen Michal 6, Mack Monty 5, Lee Arthur 4, Nečas Radek 3 - Skála Jakub 14, Machač David 11, Gajdošík Daniel 10, Vrubl Štěpán 8, Novotný Pavel 7, Norwa Michal 5, Prachař Ivo 1, Wiedner Jan 1, Sismilich Vladimír 0; střelba 3b.: 18/10:16/4; střelba 2b.: 59/32:41/14; TH: 8/7:23/17; doskoky: 42:27; chyby: 18:12; čtvrtiny: 18:20., 29:11, 28:15, 26:11; rozhodčí: Lukeš Václav, Karásek Jan, Hošek Jan; komisař: Šantrůček Zdeněk; 300 diváků;nejlepší hráč: Schilb Blake