A tým | Mattoni NBL - 05.01.2008

BK Sadská BK SadskáDomácí
53
112

V utkání se Sadskou padlo hned několik rekordů letošní ligy. Nymburští basketbalisté si připsali na své konto 157 valorizačních bodů a to je první rekord tohoto zápasu. V prvoligové historii však máme ještě o trochu větší číslo, a to 167, kterého jsme docílili 15.října 2005 na Spartě. Výsledek utkání se Spartou Praha byl 77:121. Na opačném pólu se s 22 valorizačními body ocitla Sadská. Méně než 22 v tomto ročníku nikdo nedokázal. Sadská však nemusí tolik smutnit, absolutní rekord od roku 1998 je –1. Docílil ho Vyšehrad v zápase proti USK v 3.října 1998. Pro zajímavost: v dresu Vyšehradu nastoupil v tomto zápase mladý Aleš Chán. Další rekordní zápis jsme si připsali v kolonce „počet proměněných trojek.“ Z dvaceti pokusů jsme jich dali patnáct!!. Úspěšnost trojkových pokusů byla dokonce vyšší než u dvojkových, i když i ta byla dnes více než dobrá – 70,3%. Jediné v čem jsme dnes prohráli, byly útočné doskoky 2:8, což ale při úspěšnosti naší střelby je lehko vysvětlitelné. Také 32 asistencí je nejlepším výkonem letošního ročníku ligy, i když se o zlatý stupínek musíme dělit s Novým Jičínem.
Nejlepším střelcem byl dnes Sokolovský, který Sadskou likvidoval především střelbou za tři body (5/4), nejvíce bodů z kratší (dvoubodové) vzdálenosti dal Petr Benda (6/5) a nejpreciznějším střelcem byl Blake Schilb, který neminul ani jeden pokus za dva body (3/3) ani za tři body (2/2). Střelcem trestných hodů byl dnes Radek Nečas (7/7). Na straně Sadské dal nejvíce bodů Špička 12 a do dvouciferných hodnot se dostal už jen Procházka. To na naší straně bylo dvouciferných střelců hned šest.
Utkání začalo našim obrovským náporem. Do páté minuty jsme přinutili soupeře k pěti ztraceným míčům, obranu Sadské jsme rozebírali ze všech míst, dávali jsme koše z pole, z bezprostřední blízkosti i z perimetru. Koš jsme neminuli při střelbě z pole ani jednou!!, nedali jsme jen dva trestné hody a Nečasovi byl započítán symbolický pokus o střelbu z hloubky vlastní poloviny s klaksonem konce první čtvrtiny. Střela se dokonce odrazila od obroučky. Sadská dala první koš ze hry až v čase 6:19, jeho autorem byl střídající Lyle a upravil na 4:24. Dva body z přecházejícího období byly za dva trestné hody (Stria a Hubálek). Je jasné, že rozdíl ve skóre rostl strmou křivkou. O 12 bodů jsme vedli na začátku 4.minuty (1:13), o dvacet v první vteřině šesté minuty (1:21). Za poslední čtyři minuty se Sadská přeci jen trochu oklepala z takového raketového nástupu Nymburka. Na začátku druhé čtvrtiny dal Mujagič trojku a snížil na 18:33. Ovšem naši hráči vytáhli obranu až pod koš Sadské a ta se absolutně nemohla vymanit z našeho sevření. Pokud už se to povedlo, ztroskotali na špatné střelbě (nedali dvě trojky a dvě šestky). Na začátku 16.minuty smečovaný koš Aleše Chána ukončil naši čistou šňůru 18:0 (tolik bodů dala Sadská od začátku utkání), počet našich bodů se přehoupl do šesté desítky a rozdíl nabobtnal na 33 bodů. Během tříminutové mezihry, kdy Sadská dala svůj druhý a ve této čtvrtině poslední koš ze hry, se rozdíl ve skóre pohyboval mezi 31 a 33 body. Poslední slovo patřilo nám a svůj náskok jsme navýšili na 37 bodů. Zajímavý byl náš poslední koš. Hráli jsme poslední útok, přičemž na jeho začátku chybělo do konce poločasu 25 vteřin. Stříleli jsme opravdu v posledních momentech. Rozhodčí po neproměněné střele vteřinu před koncem zastavili hru a my jsme vyhazovali zpoza koše. Jediná vteřina nám stačila na to, abychom dali náš šedesátý bod utkání. Ve střeleckých manévrech jsme nepolevili ani po změně stran. První koš druhého poločasu dal Rado Rančík a měl hodnotu tří bodů. Za další čtyři a půl minuty se trefili z perimetru ještě jednou Rančík, pak Sokolovský a Lee. V tomto úseku si pár bodů připsali i domácí, takže rozdíl se skóre se posunul pouze na 45 bodů. Do konce třetí čtvrtiny narostl náskok na 47 bodů. Ve 27.minutě dostal Rado Rančík technickou chybu, když se zle se slovy „Čo že“ podíval na rozhodčího Smetanu. Kolega Macela počastoval Rada téčkem. Ani v poslední části zápasu nebyla naše obrana o nic prostupnější než na začátku utkání a protože se nám dařilo střelecky, náskok se dostal po druhé trojce Pavla Slezáka až na 57 bodů. Stovku překonal pět minut před koncem utkání z čáry trestného hodu náš nejmladší hráč Slezák a jeho spoluhráči pak ještě dokázali nastřílet dalších 11 bodů.
Body: Špička David 12, Procházka Ondřej 10, Stria Luboš 9, Lyle Timothy 8, Mujagič Denis 7, Šušák Michal 4, Sýkora Matěj 2, Hubálek Michal 1, Malík Jan 0, Trnka Jiří 0 - Sokolovský Ladislav 16, Nečas Radek 15, Lee Arthur 13, Beneš Pavel 12, Schilb Blake 12, Benda Petr 11, Rančík Radoslav 9, Mack Monty 9, Slezák Pavel 9, Chán Aleš 6; střelba 3b.: 20/6:20/15; střelba 2b.: 32/11:37/26; TH: 20/13:18/15; doskoky: 17:30; chyby: 17:17; TCH: 27. Rančík Radoslav;čtvrtiny: 15:33, 8:27, 15:25, 15:27; rozhodčí: Macela Miroslav, Rozsypal Pavel, Smetana Jiří; komisař: Hlaváček Pavel; 312 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur