A tým | Mattoni NBL - 12.01.2008

98
USK Praha . USK Praha . Hosté
63

Hosté přijeli pouze s deseti hráči, přičemž chyběli dlouhodobě zraněný Rerko a také Andelija, nepřijel ani nadějný dorostenec Satoranský. Kouč Katzurin měl k dispozici kompletní soupisku. Oba trenéři zapojili do utkání všechny své hráče, ale přesto tíha zápasu u hostů ležela na triu Platt – Vukotič - Wagner (dohromady 96 minut ze 120 možných). Pro srovnání trio našich nejvytíženějších hráčů Rančík – Schilb – Mack odehrálo 76 minut. Podobně by dopadlo srovnání základních pětek. Naše základní pětka odehrála 90 minut, což je 45% hrací doby, základní sestava USK strávila na palubovce 140 minut a to je 70% hrací doby.
Ve statistikách střelby se nám dařilo lépe a to hlavně díky sudým čtvrtinám. Na koš soupeře jsme vyslali 75 střel a proměnili jsme 43, USK vystřelilo 61krát a dali 23 košů. Největší rozdíl byl v úspěšnosti střelby za tři body, kdy my jsme dosáhli účinnosti skoro 50% a USK necelých 15% při podobné četnosti střelby. Jen ve střelbě trestných hodů jsme zaostávali. Byli jsme procentuálně méně úspěšní, ale hlavně jsme dostali pouze 9x možnost se postavit na čáru trestných hodů. V počtu faulů jsme byli o 5 osobních chyb „výkonnější“. Zasloužila se o to hlavně první čtvrtina, kdy trojice rozhodčích pravděpodobně pořádala závody, kdo vícekrát odpíská faul. Divákům se nezdálo, že bychom hráli o tolik tvrději než soupeř. Zajímavostí je, že USK si svých 16 faulů rozdělilo zcela rovnoměrně do všech 4 čtvrtin. Na doskoku jsme byli lepší my o šest. Při shodném počtu útočných doskoků (11:11), rozhodly získané míče pod vlastním košem. Vynikající je také počet ztracených míčů, chybovali jsme pouze sedmkrát a také počet asistencí (17:8)
Nejlepší individuální výkon podal Blake Schilb, kterému přidělil trenér Katzurin 25,5 minuty. Za tu dobu stihl Blake vytvořit osobní rekord v počtu vstřelených bodů (25), přičemž byl nebezpečný ze všech pozic. Nejvíce jeho bodů padlo z bezprostřední blízkosti koše a parádní byly dva jednou rukou smečované koše. Vynikající byla také úspěšnost střelby. Ze 14 pokusů (1 trojka) dal 12 košů (1 trojka), k tomu přidal 7 doskoků a dvě asistence. Třicet dva valorizačních bodů je také Blakův osobní rekord v české lize a je také druhým Nymburákem, který ve valorizačních bodech překročil třicítku. V celkovém pořadí Mattoni NBL letošní sezony je s tímto počtem na 29. až 32.místě. Z našich hráčů je lepší jedině Rado Rančík (41, 39, 37 bodů). Na rozehrávce strávil 23 minut Pavel Beneš a připsal si sedm asistencí.
V první čtvrtině jsme s výjimkou sedmé a deváté minuty stále dotahovali mírné vedení hostů. USK vedlo nejvíce o 5 bodů hned v úvodu utkání. Míče vstřelené našimi hráči často tancovaly na obroučce, ale cestu síťkou si nacházely málokdy. V obraně jsme se snažili hrát agresivně, ale rozhodčí naši hru posuzovali mnohdy hodně úzkostlivě. První čtvrtinu jsme na trestné hody prohráli 1:8. Hostující kouč nestřídal ani jednou, Muli prostřídal kromě Nečase a Chána všechny zbývající hráče. Druhá čtvrtina byla zpočátku ještě vyrovnaná. Vedení na naši stranu získal Michal Křemen trojkou z levého rohu už v 16.vteřině a po Vocetkově ztrátě přidal Rančík dva body. Platt a po chvíli Vukotič naposledy vyrovnal a pak už naše skóre přibývalo výrazně rychleji než hostů. Dvoučetného čísla dosáhl rozdíl ve skóre po Křemenově koši na konci 18.minuty. Pak ještě Hruban vrátil skóre do první desítky, ale závěr už patřil nám a devíti body jsme upravili výsledek prvního poločasu na 53:36. Ve třetí čtvrtině se rozdíl pohyboval většinou mezi 13 a 16 body a úspěšná byla střídavě obě družstva. Poslední čtvrtina se změnila v naši exhibici. Prvních šest minut nedalo USK ani bod, i když se o to osmkrát pokusilo. Nikdy jsme nedali soupeři dostatek času ke střelbě a nebo jsme jim míč sebrali ještě dříve, než se o střelbu pokusili. Třiapadesátka svítila na ukazateli již od 29:32 min, naopak my jsme se od této doby ve střelbě činili. Do 35:03 jsme nastříleli 22 bodů a vytáhli rozdíl ve skóre až na 35 bodů. V posledních čtyřech minutách se oba týmy už ve skórování střídaly poměrně pravidelně.
Body: Schilb Blake 25, Rančík Radoslav 18, Mack Monty 17, Sokolovský Ladislav 10, Křemen Michal 10, Nečas Radek 4, Chán Aleš 4, Benda Petr 4, Beneš Pavel 2, Lee Arthur 2, Slezák Pavel 2 - Platt Roderick 20, Wagner Lucious 11, Vukotič Andrej 10, Hruban Vojtěch 8, Kotas Lukáš 6, Dvořák Daniel 4, Marko Roman 2, Slavík Jiří 2, Frolík Jan 0, Vocetka Michal 0; střelba 3b.: 13/6:15/2; střelba 2b.: 62/37:46/21; TH: 9/6:21/15; doskoky: 36:30; chyby: 21:16; čtvrtiny: 19:20, 34:16, 15:17, 30:10, valorizace po čtvrtinách: 14:25, 47:13, 16:17, 42:-2;rozhodčí: Vyklický Robert, Hartig Zdeněk, Vondráček Marek; komisař: Zelinka Vladimír; 620 diváků; nejlepší hráč: Schilb Blake