A tým | Mattoni NBL - 06.02.2008

BK Ústí n.Labem BK Ústí n.LabemDomácí
75
97

Utkání s posledním týmem Mattoni NBL bylo z naší strany odehrálo poněkud nedbale v obraně. „Dostat od Ústí 75 bodů za zápas je docela dost,“ nelíbilo se Vratislavu Šístkovi. Tým v obraně nepracoval a utkání pojal jako přátelský zápas. Pod dojmem náskoku, který jsme si vybudovali v průběhu prvního poločasu, výkonnost našeho družstva klesala. Poslední čtvrtinu jsme dokonce prohráli o 4 body. Domácí dokázali naší nedůslednosti využívat a tři elitní střelci dávali hodně košů z volných pozic. Nejlepší tři skóreři: Thomas, Tomanec, Hrubý dali dohromady 61 bodů, tedy z pěti bodů nesly podpis jednoho z nich čtyři body. Trenéru Katzurinovi určitě takový výkon vyplavil hodně adrenalinu do krve, ovšem vzhledem k blížícímu se play-off ULEB Cupu a sobotnímu utkání proti Prostějovu, žádná odvetná opatření neučinil.
Jak už bylo napsáno, dařilo se dnes především trojici Thomas, Tomanec a Hrubý. Pivot Ústí Tomanec díky 21 bodům a 10 doskokům získal double-double, což je proti Nymburku dobrý úspěch. Z našich hráčů na tom byl nejlépe Ladislav Sokolovský, který ideálně volil střelbu za dva body a mýlil se jen jednou, padesátiprocentní úspěšnost střelby TH mu dopomohla ke zisku ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Dobrým kamarádem spoluhráčů byl Blake Schilb, který měl šest asistencí a sám také poměrně přesně střílel.
V celkových statistikách jsme soupeře porazili ve střelbě za dva body, mírně prohráli ve střelbě za tři body. Hodně velký rozdíl byl ve střelbě trestných hodů. Zatímco my jsme dostali možnost jen sedmkrát, soupeř třicetkrát. Také v četnosti střelby jsme byli čilejší. Podle očekávání jsme byli lepší na doskoku a také v počtu ztracených míčů.
Utkání jsme začali náporem a základní pětka si do konce prvního hracího období vybudovala až čtrnáctibodový náskok. Po většinu času jsme přesně stříleli. Druhá čtvrtina byla po většinu času vyrovnaná a náš náskok vzrostl až v jejím závěru. Po poločasové přestávce, i když trenér Katzurin vedl řeč především ke zlepšení obrany, nedokázali naši hráči jeho slova přelít na ulici. Pokud by někdo čekal po přestávce uragán, přišel zkrátka. Body na obou stranách hřiště přibývaly stejnoměrně. Nejvyšší náskok 26 bodů jsme si vybudovali na konci třetí čtvrtiny, v posledním hracím období byli domácí o čtyři body lepší.
Body: Thomas Kevin Gerrod 25, Tomanec Jan 21, Hrubý Tomáš 15, Kramný Radim 4, Slunečko Marek 3, Englický Petr 2, Koranda Jan 2, Filipovic Mario 2, Pištěcký Antonín 1, Žampach Adam 0, Hanzlík Zdeněk 0 - Sokolovský Ladislav 18, Rančík Radoslav 18, Benda Petr 16, Schilb Blake 13, Mack Monty 11, Nečas Radek 8, Slezák Pavel 6, Chán Aleš 4, Lee Arthur 3, Křemen Michal 0; střelba 3b.: 13/5:24/8; střelba 2b.: 40/19:51/34; TH: 30/22:7/5; doskoky: 26:35; chyby: 13:26; 5 chyb: 38. Rančík Radoslav; čtvrtiny: 13:24, 20:30, 20:25, 22:18;rozhodčí: Volejník Pavel, Karásek Jan, Smetana Jiří; komisař: Bruna Karel; 300 diváků; nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav