A tým | Mattoni NBL - 13.02.2008

A plus Brno A plus BrnoDomácí
62
80

Sice jsme v Brně zvítězili téměř dvacetibodovým rozdílem, ale náš předvedený výkon byl slabý. „Hra byla nesourodá, špatně jsme se pohybovali po hřišti, špatná byla obrana a také střelba. Možná to byl jeden z nejhorších výkonů v této sezoně,“ konstatoval zklamaný Vratislav Šístek. Utkání bylo dalším důkazem, že v tomto období zatím hledáme formu. V útoku jsme zle vybírali střelecké pozice a přes velké množství střel (75) jsme dali jen 80 bodů a to není ani 45%. Úspěšnost střelby za dva body jen s velikou námahou přelezla přes 50% a úspěšnost střelby za tři body nedosáhla ani dvouciferného čísla. Tak nízkou jsme ji v uplynulých 27 kolech ještě neměli. Ani na doskoku jsme nevyhráli. „To je špatná vizitka našeho týmu,“ musel uznat Šístek. Domácí hráč Norwa, který ještě vloni hrál druhou ligu a stále ještě letos hostuje do Zlína, dokázal doskočit 10 míčů (pět v obraně a stejný počet v útoku) a díky 12 nastříleným bodům si připsal svůj letošní druhý double-double. Nejužitečnější hráč byl Dan Gajdošík, který musel převzít post rozehrávačské jedničky od zraněného Štěpána Vrubla. Na naší straně z podprůměrné šedi vystoupil jen výkon Petra Bendy, který se svým bývalým spoluhráčům odvděčil 17 body a byl jedním ze střelců, který si dokázal svou střeleckou pozici dobře připravit (střelba za 2 body – 10/7). Také na sebe přitáhl 8 faulů. Z kratší vzdálenosti pouze jednou minuli Schilb (4/3) a Nečas (4/3). Jedinou naši trojku proměnil Lee.
Utkání jsme začali ostře a do poloviny 4.minuty jsme nedovolili soupeři skórovat. Hned na začátku 4.minuty zvyšoval Sokolovský naše vedení na 9:0 a zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. „Domácí začali s respektem jako většina našich ligových soupeřů, pak ale zjistili, že se s námi dá hrát a průběh utkání se vyrovnal,“ poznamenal k úvodu Vratislav Šístek. Domácí dokázali do poloviny prvního hracího období snížit na pět bodů, ale na začátku 8.minuty opět prohrávali dvouciferným rozdílem. Do konce první čtvrtiny se náš náskok zhubnul takřka na polovinu. Ani v dalším hracím období se neprojevilo postavení obou týmů v tabulce. A plus nejprve snížilo na čtyři body, ale za chvíli po naší dobré střelbě opět prohrávalo rozdílem deseti bodů (20:30 v 15.minutě). Až do 18.minuty jsme udržovali vedení kolem deseti bodů, ale poslední dvě minuty patřily domácím. Snížili na pět, ale úplně poslední zápis do listiny střelců prvního poločasu patřil Mackovi. Bída a utrpení pokračovalo i po přestávce. Domácí neustále snižovali náš náskok, až se na konci 24.minuty téměř rozplynul. Stačil jeden koš Brna a byli by domácí ve vedení. Třemi koši v řadě (Rančík, Schilb a Lee) jsme nápor domácích odrazili a až do konce třetí čtvrtiny jsme si udržovali náskok lehce pod deset bodů. Teprve poslední čtvrtina se odvíjela podle předzápasových předpokladů. Na lavičku domácích usedl pro pět chyb Norwa a nám se začalo volněji dýchat. Ke slovu přišla i naše lepší kondice a v našem mlýně se drtil jeden útok Brna za druhým. Poslední koš dal v na konci 33.minuty Gajdošík (55:65) a pak dlouhých pět minut ztroskotávaly všechny snahy domácích o posun v jejich skóre. My jsme byli mnohem úspěšnější a šňůrou 13:0 jsme dostali zápas výraznějšího vedení. Teprve po time outu trenéra Hummela se stavidla našeho útoku zastavila (55:78). Poslední dvě minuty sice domácí vyhráli 7:2, ale znamenalo to jen kosmetickou úpravu konečného rozdílu.
Body: Gajdošík Daniel 14, Novotný Pavel 13, Norwa Michal 12, Machač David 7, Wiedner Jan 6, Sismilich Vladimír 6, Benda Marek 3, Prachař Ivo 1, Skála Jakub 0, Souček Marek 0, Auda Patrik 0, Kysela Jiří 0 - Benda Petr 17, Rančík Radoslav 15, Lee Arthur 12, Mack Monty 7, Nečas Radek 6, Chán Aleš 6, Schilb Blake 6, Slezák Pavel 5, Beneš Pavel 2, Sokolovský Ladislav 2, Křemen Michal 2; střelba 3b.: 17/3:12/1; střelba 2b.: 48/20:63/32; TH: 18/13:20/13; doskoky: 39:33;chyby: 23:23; 5 chyb: 26. Norwa Michal; TCH: 27. Rančík Radoslav; rozhodčí: Macela Miroslav, Volejník Pavel, Holubek Tomáš; komisař: Štěnička Dušan; 450 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr