A tým | Mattoni NBL - 15.02.2008

BK Kondoři Liberec BK Kondoři LiberecDomácí
54
83

Téměř třicetibodovým vítězství skončila předehrávka 29.kola Mattoni NBL. O osudu celého utkání rozhodla první čtvrtina, ve které jsme dovolili soupeři vstřelit jeden jediný koš a vyhráli jsme jí 24:2. V té době vznikly Liberci největší ztráty jak ve střelbě z pole, tak v počtu ztracených míčů. V celkové střelbě z pole jsme za námi zaostali Kondoři o dvacet procent. Nejmarkantnější byl rozdíl v úspěšnosti střelby za 2 body. Jako již mnohokrát jsme neuspěli pod košem a prohráli jsme i s Libercem na doskoku. Hrstka diváků a skauti Zgorzelce, si mohli udělat obrázek o našich schopnosti blokovat střelbu. Celkem jsme Kondorům rozdali 8 čepic, přičemž prim hrál Benda se třemi. Rovněž v počtu asistencí můžeme být spokojeni. Naši hráči našli svého spoluhráče celkem dvacetkrát.
Utkání jsme začali obrovským náporem, ze kterého se domácí celých 10 minut nemohli vymanit. Těsná obrana přihrávky nesla svoje ovoce. Domácí se v podstatě ani nedostali ke střelbě a v útoku byli bezradní. Za první čtvrtinu zaznamenali celkem 10 ztrát!! „Každý útok končí ztrátou. Hrajte pečlivěji v útoku,“ nabádal v polovině 3.minuty při time outu trenér Slowiak. Na ukazateli skóre svítilo 0:7. Trvalo však ještě 3,5 minuty, než se povedlo Liberci zakončit útok košem. Za stavu 0:11 byl jediným úspěšným střelcem Šustek. Od té doby jsme skóre měnili jenom my. Těsně před koncem čtvrtiny dostal Šustek možnost upravit stav utkání z trestných hodů, ale ani jednou nebyl úspěšný. A tak konečný bodový účet první desetiminutovky zněl 2:24. Domácím se absolutně nedařil útok pět na pět a k rychlému protiútoku jsme je nepustili. „Skórovat – to je nadlidský úkol. Respekt ze soupeře nemáme, ale na co šáhneme, to zkazíme,“ řekl o přestávce mezi první a druhou čtvrtinou Tomáš Tóth. Na začátku druhého hracího období otupili domácí ostří našeho útoku přechodem na zónovou obranu 2-3. Při time outu nabádal trenér Katzurin hráče k větší komunikaci a radil, abychom se více snažili vnikat pod koš. Do té doby míč jen putoval po perimetru. Až do poloviny 15.minuty svítila na ukazateli skóre u domácích čtyřka. Rozdíl ve skóre byl po trojce Beneše už 30 bodů. Úspěšnost střelby z pole Liberce byla žalostná: 2/19, naše byla o poznání lepší 11/21. Nejvyšší vedení o 31 bodů jsme zaznamenali na konci 16.minuty a pak se domácím povedla krátká šňůra šesti bodů v řadě. Poslední čtyři minuty jsme prohráli 4:10. Ve druhé čtvrtině odstranili Kondoři především katastrofální počet ztrát. Místo deseti měli jen jednu a také jejich úspěšnost střelby z pole se zvýšila na 24%. „V první čtvrtině jsme měli vynikající útok a Liberec byl hodně nervózní. Bylo ale jasné, že tak katastrofální střelbu nemohou mít domácí po celý zápas. Ve druhé čtvrtině se přeci jen začal prosazovat více. Našim největším problémem jsou doskoky,“ řekl pro ČT Radek Nečas.
Do druhého poločasu vstoupil Liberec s větší agresivitou na útočné polovině a při útoku pět na pět byl lepší než my. Výsledkem bylo postupné snížení našeho náskoku na dvacet bodů (25:45 – 24.minuta). V polovině třetí čtvrtiny jsme se dvěma trojkami opět trochu odpoutali, ale po několika ztrátách se domácí vrátili do přijatelné ztráty kolem dvaceti bodů. Dvě minuty před koncem jsme vedli 56:34. Závěr čtvrtiny patřil nám. Nastartoval nás Nečas košem s faulem, po něm dal Sokol trojku a po koši přidali Nečas a Křemen. Liberečtí skončili dva útoky ztrátou Bohunického a dvěma nepovedenými střeleckými pokusy. „Chtěli jsme na úvod druhého poločasu zvednou hlavu, protože úvodní čtvrtina byla hanba. Chceme ukázal, že basket hrát umíme,“ poznamenal před poslední čtvrtinou Jiří Černošek. V průběhu poslední čtvrtiny byla hra vyrovnaná, rozdíl ve skóre se pohyboval mezi 27 a 32 body a utkání se v podstatě jen dohrávalo.
Body: Pastyřík Jan 16, Šustek Tomáš 11, Černošek Jiří 7, Ides Martin 6, Bohunický Dušan 6, Tóth Tomáš 4, Malý Ladislav 2, Landa Robert 2, Tóth Ladislav 0, Blažek Jakub 0 - Rančík Radoslav 23, Schilb Blake 9, Slezák Pavel 9, Nečas Radek 8, Sokolovský Ladislav 8, Benda Petr 8, Křemen Michal 6, Beneš Pavel 4, Chán Aleš 4, Mack Monty 4, Lee Arthur 0; střelba 3b.: 12/4:22/9; střelba 2b.: 44/13:38/21;TH: 21/16:17/14; doskoky: 31:30; chyby: 20:19; čtvrtiny: 2:24, 15:17, 17:25, 20:17; rozhodčí: Dolinek Ivo, Galajda Václav, Karásek Jan; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 430 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav