A tým | Mattoni NBL - 23.02.2008

90
BK Synthesia Pardubice BK Synthesia Pardubice Hosté
71

Utkání s Pardubicemi bylo vloženo mezi naše dva velice důležité zápasy v poháru ULEB. Bylo tedy otázkou, jak se hráči vyrovnají s myšlenkami na nadcházející utkání v Liberci. Mezi sedmi stovkami přihlížejících bychom našli také skauty polského Turowa, kteří přišli načerpat nové informace o hře svého příštího soupeře. Co viděli? Předně docela pěkný basketbal, který byl alespoň zpočátku opět o obranách. Také mohli vidět v akci všech 11 hráčů Nymburka, protože trenér Katzuriun je postupem času poslal na palubovku všechny. Všichni také ukázali, že dokáží dát nějaké body. Nejvíce jich dali Lee a Schilb (po 14), přičemž posledně jmenovaný strávil na palubovce skoro 32 minut. Byl to od 30.listopadu jeho nejdelší pobyt na palubovce. I když hráči nehovořili o svém útoku jako o silné stránce, byla úspěšnost naší střelby velice vysoká. Celková úspěšnost byla bez 4 desetin 59%. Pardubice měly úspěšnost jen 41,5% , avšak nedařilo se nám správně hráče soupeře dostat z blízkosti našeho koše a dovolili jsme jim 5 útočných doskoků hned za první čtvrtinu. V počtu doskoků jsme prohráli i celkově.
I když dnes hrál v nymburské hale hlavní roli basketbal, svou nominaci na Oskara ve vedlejší roli si zasloužil i jeden z pánů v šedivých kostýmech (z důvodů objektivnosti hlasování nebudu jmenovat). Chvílemi nad jeho rozhodnutím kroutili hlavami zástupci bílo-červených dresů a jindy zase červeno-bílých. Pod košem se hrálo tvrdě, ve větší vzdálenosti vládla jiná pravidla. Vzhledem k poměrně spravedlivému rozložení na oba týmy, nepoznamenal tento výkon konečný výsledek zápasu.
Utkání začal trojkou kapitán Pardubic Jiří Novotný, snížit se povedlo druhému kapitánu Sokolovskému. Body Bendy nás přivedly k průběžnému vedení a trojka a dvojka Sokolovského náš dobrý úvod jen potvrdila. Na začátku 4.minuty jsme vedli 9:3 a bylo jasné, že nechceme připustit žádnou komplikaci. Možná nás lehký úvod trochu ukolébal, protože hosté dokázali snížit z trestných hodů a košem Gammy ze hry na rozdíl koše - 11:9 a po chvíli na 13:11. V těchto chvílích jsme se špatně prosazovali a Pardubice dokázaly našemu postupném útoku odolávat. Do kategorie šťastných košů patří trojka Leeho, kterou zvyšoval naše průběžné vedení na 19:13. Do konce časového limitu pro postupný útok v podstatě nic nezbývalo, když se Art rozhodl z dobrých devíti metrů zahodit balón směrem na koš. Míč si však cestu do koše přeci jen našel. Posledním střelcem první čtvrtiny byl Aleš Chán, který využit své výšky k dopíchnutí odražené střely Macka.
První minuta druhé čtvrtiny nám vyšla velice dobře. Nejprve se prosadil Rančík a po něm Schilb, který zpod koše poprvé dostal náš náskok nad deset bodů. Trenér Vojtko musel hned poté krotit náš rozjezd oddechovým časem. Krátká pauzička byla pro hosty pozitivní a pěti body v řadě přeci jen pozastavila hrozivě nerůstající rozdíl ve skóre. Jedenáctibodový náskok jsme ztratili a naše vedení se scvrklo až na dva body (konec 18.minuty 32:30). Ještě na konci 19.minuty jsme vedli jen o čtyři body, ale poslední minuta byla naše a do šaten jsme šli s dvouciferným náskokem.
Stejně jako předchozí čtvrtinu, otevřeli jsme i tuto dvoubodovým košem. Jeho autorem byl dobře hrající Schilb. Za hosty korigoval Novotný, ale další body do poloviny 23.minuty padaly jen do koše Pardubic. Po dvou trojkách (Schilb a Křemen) a dvojce Rančíka jsme vedli luxusním náskokem 18 bodů (53:35). Za hosty se snažil korigovat jen Novotný, avšak dvakrát neúspěšně. Teprve napotřetí svůj průnik proměnil ve dva body a protože byl při střelbě faulován, dostal ještě bonus ve formě jednoho trestného hodu, který proměnil. Chvilkový výpadek našeho týmu posloužil hostům ke snížení našeho náskoku na 11 bodů – 53:42 na začátku 25.minuty. V následujících 4 minutách se střídavě dařilo jednomu nebo druhému týmu. Nejdříve jsme dali šest bodů my, pak zase dva koše Pardubice – 59:46. Na začátku 29.minuty předvedl Monty Mack svůj typický útok. Blake doskočil míč pod naším košem, rozehrál ho na Montyho, ten doběhl k trojkovému oblouku, přibrzdil, vystřelil a naše skóre se posunulo o tři body. Od té doby se oba týmy střídaly v proměňování svých střeleckých pokusů. Poslední dva body třetí čtvrtiny byly prvními body Martina Sýkory v dresu Pardubic.
První dvě minuty závěrečné čtvrtiny nám vyšly špičkově. Do koše Pardubic se postupně trefili Benda (5 bodů), Mack (2), Lee (3) a rozdíl ve skóre se vyšplhal na 26 bodů. Bylo to naše nejvyšší vedení v zápase. Kamaldin Gamma v této době získal pátý faul a trochu nám pokopal lavičku na střídačce i LED-boardovou reklamu před ní. Inu horká krev…. Ve třech následujících minutách se rozdíl ve skóre pohyboval mezi 23 a 26 body. Poklidný průběh hry posadil i našeho trenéra na lavičku, ale po chvíli musel Muli opět na nohy. Ve 36. a 37.minutě upletly obě nové posily z východu Svitek a Sýkora desetibodovou šňůru. Když jim došel dech, připsal si Slezák první dva body v utkání a Křemen přidal trojku, čímž posunul opět náskok do třetí desítky (87:66). Závěrečný účet po Křemenově další trojce podtrhl Phillips stejně hodnoceným košem.
Body: Schilb Blake 14, Lee Arthur 14, Rančík Radoslav 13, Křemen Michal 11, Mack Monty 11, Benda Petr 11, Sokolovský Ladislav 7, Nečas Radek 3, Beneš Pavel 2, Chán Aleš 2, Slezák Pavel 2 - Phillips Sullivan Bervin 18, Svitek Štefan 13, Sanders Levell 12, Gamma Kamaldin 10, Novotný Jiří 8, Sýkora Martin 5, Williams Tarvis 3, Přibyl Marian 2; střelba 3b.: 16/9:18/5; střelba 2b.: 42/25:35/17; TH: 17/13:27/22; doskoky: 23:29; chyby: 24:16; 5 chyb: 31. Gamma Kamaldin;čtvrtiny: 21:14, 22:19, 24:18, 23:20; rozhodčí: Paulík Robert, Volejník Pavel, Hošek Jan; komisař: Cígler Vilém; 703 diváků; nejlepší hráč: Mack Monty