A tým | Mattoni NBL - 01.03.2008

107
BK Sadská BK Sadská Hosté
74

V tomto týdnu už podruhé si porovnala síly dvě mužstva z okresu. Stejně jako v pohárovém utkání, tak i v lize jasně dominoval Nymburk. V něčem se však zápasy přece jen lišily. Hostující Sadská do 15 minuty držela otevřenou hru a prohrávala v té době o 10 bodů. Pak ale přišel zvýšený tlak domácích a skóre rostlo rychleji. K nejvyššímu nárůstu skóre došlo ve třetím hracím období, které Nymburk vyhrál o 13 bodů.
Ale podívejme se na vlastní průběh. Nymburk začal excelentně a už ve 14. vteřině Lee proměnil první střelu z perimetru. O stejnou dobu později se Špička revanšoval, ale jeho pokus měl hodnotu jen dvoubodovou. O minutu později střílel Stria a Sadská poprvé (a naposledy) vedla. Neplynulo ani 10 vteřin a domácí zase vedli. Postaral se o to čerstvý otec Petr Benda. Rozbíhající se Nymburk přibrzdil trenér Sadské Forejt oddechovým časem a po něm si Smith připsal první trojku. Úspěšní střelci se na obou stranách střídali a skóre se pohybovalo v rozmezí 4 – 7 bodů. Trenér Katzurin míchal sestavou a během první desetiminutovky měl každý nymburský hráč nějakou tu vteřinku odehranou. Nejdéle si zahrál Petr Benda, ale ani on se nevyhnul vystřídání. Domácí trenér nebyl spokojen především s obranou. Obdržených třiadvacet bodů bylo podnětem ke kritickým slovům o první přestávce. Ještě minutu ve druhé čtvrtině trvalo, než rozdíl ve skóre nakoukl do druhé desítky. To ještě Sadská stále držela se soupeřen krok. Teprve v 16. minutě se domácí zlepšili v obraně, nedovolili Sadské pronikat do těsné blízkosti koše a sami se více prosazovali. V devatenácté minutě se přiblížili třetí desítce.
Po poločasové přestávce začal Nymburk hrát ke spokojenosti trenéra. Za čtyři a půl minuty přidali domácí šestnáct bodů a žádný nedostali. Rozdíl ve skóre se přehoupl do čtvrté desítky a nasazení Nymburka opět trochu polevilo. Stačilo to ale k tomu, aby se Sadská příliš nepřiblížila. Na konci třetího hracího období byl rozdíl 28 bodů. Začátek poslední čtvrtiny byl pro Nymburk varováním. Hostující hráči vyhráli první čtyři minuty této části hry 2:16. Sadská si ale vystřílela na delší dobu prach a míč zase padal jen do jejich koše. Další dvě minuty vyhrál ČEZ 13:0. Pak se jen čekalo, kdy padne stovka. Autorem stého bodu byl, téměř symbolicky, ve 38.minutě Petr Benda.. Po poklidném závěru se na ukazateli skóre objevil 107:74, třiatřicetibodový rozdíl. Ještě jedna malá zajímavost. ČEZ Nymburk, jako poslední mužstvo celé Mattoni NBL, odolával 2000 obdržených bodů. V tomto zápase se o pokoření této hranice postaral Lyle v 11.minutě zápasu.
Body: Benda Petr 22, Sokolovský Ladislav 17, Křemen Michal 14, Mack Monty 12, Schilb Blake 11, Slezák Pavel 11, Beneš Pavel 10, Lee Arthur 10, Nečas Radek 0, Chán Aleš 0 - Lyle Timothy 19, Špička David 14, Smith Jason 13, Stria Luboš 10, Mujagič Denis 7, Procházka Ondřej 4, Hubálek Michal 4, Trnka Jiří 2, Šušák Michal 1, Sýkora Matěj 0; Střelba za 2 body 43/32 : 38/22 (75:58 %), za 3 body 23/10 : 18/4 (43:22 %), TH 16/13 : 27/18 (81:67 %) Fauly 21:16, ztracené míče11:19 a doskoky 25:28, Čtvrtiny 29:23, 29:20, 26:13, 23:18. RozhodčíVyklický, Hartig, Kapl. Diváků 550.