A tým | Mattoni NBL - 19.03.2008

92
Geofin Nový Jičín Geofin Nový Jičín Hosté
58

I když postavení obou týmů v tabulce předznamenávalo vyrovnaný souboj, prohrál Nový Jičín podobným rozdílem jako třeba Sadská, ale udržel se pod čtyřiceti, což se posledním dvěma týmu, které u nás hostovaly, nepovedlo. Utkání bylo výborně rozehrané od prvních minut, první koš ze hry dal Nový Jičín až v polovině sedmé minuty, když prohrával 3:16. V předchozích dvou zápasech na hřištích soupeřů (Ostrava a Děčín) jsme také po první čtvrtině výrazně vedli, ale pak jsme trochu polevili a domácí nás vždy mohutně dotahovali. Tentokrát se nic takového nestalo a s každou čtvrtinou se rozdíl ve skóre vždy o trochu zvětšil.
Domácím citelně chyběl Pelikán, který má lehce zraněný kotník. Nepřijel také Hájek, který prodělal lehčí operaci kolena. Rozdíl mezi oběma týmy byl ve všech činnostech, ale nejvýraznější ve střelbě za dva body. Hosté vystřelili celkem 44x a dali pouze 14 košů. Úspěšnost jejich střelby 31,8% byla nejhorší v této sezoně. Druhý nejhorší výkon (37,1%) zaznamenal Nový Jičín v minulém zápase s námi. Markantní rozdíl byl také v počtu asistencí (27:10). Hráli jsme kolektivně, trpělivě a pokud náhodou byla obrana hostů natolik účinná, že se dlouho nedařilo najít volného hráče, vzal někdo z našeho týmu odpovědnost na sebe a v individuálním měření sil jsme na tom byli ve většině případů lépe. Ve střelbě za tři body jsme byli po nevydařené první polovině (jedna z osmi) nakonec lepší než náš soupeř. Vyhráli jsme i na doskoku a to především na obranném. Však nás také hosté dostatečně zásobili….
Utkání, jak už bylo řečeno, jsme zahájili výborně. Dvoubodové koše dali postupně Benda (2x), Lee a Sokolovský. Teprve za stavu 8:0 v polovině 4.minuty si došel pro faul Gavlák a oba trestné hody proměnil. Dalších našich osm bodů v řadě přerušil trestným hodem Šarovič, a tak rozdíl na konci 6.minuty byl 13 bodů (16:3). Hosté sice třemi koši v řadě snížili na 16:9, ale nad desetibodový rozdíl ve skóre jsme záhy opět vyšplhali. Poslední koš první čtvrtiny dal Beechum, měl hodnotu tří bodů.
Po dvou minutách se prosadil opět z perimetru, náš náskok se ztenčil na šest bodů. O té doby se už bodově neprosadil a ani trenér Choleva mu moc příležitostí nedával (jen 14,5 minuty). Do jednociferné ztráty se dostal Nový Jičín naposledy v polovině 13.minuty po trestných hodech Šaroviče. V průběhu čtvrtiny narostl náskok až na 20 bodů. Po zhruba třítýdenní pauze zapříčiněné zraněním ramene na stoupil Rado Rančík. V poločase byl stav 47:29. Bodově se nejvíce dařilo Bendovi (13 bodů) a Rančíkovi (10 bodů). V týmů hostů byl střeleckým lídrem Chapman (8 bodů) a Beechum dal o dva méně.
Ve druhé polovině utkání se obraz hry neměnil. Stále jsme hráli soustředěně a na první pohled velice lehce. Naše akce byly výborně připravené a počet dobře připravených pozic byl vysoký. Rozdíl ve skóre se vrátil do okolí dvaceti bodů. Ještě v první polovině třetí čtvrtiny dal Schilb dvě trojky a upravil na 63:38. Střelcem číslo jedna třetí čtvrtiny byl v našem týmu právě Schilb (dal 11 bodů – 3 trojky) a na straně hostů se prosadil tuctem bodů Šarovič. Před poslední desetiminutovkou jsme měli komfortní náskok 23 bodů a bylo jasné, že můžeme být už v klidu. První bod poslední čtvrtiny dala z trestného hodu poslední posila Nového Jičína Američan Walker. Potom čekali hosté skoro 4 minuty, než se naše síťka znovu rozvlnila. Do té doby jsme se prosadili ze všech možných pozic – z perimetru, smečí, z delší dvoubodové vzdálenosti, z pod koše i trestnými hody. Po šňůře 13:0 jsme poskočili v rozdílu ve skóre na 35 bodů. Trenér Katzurin nakonec utkání poslal pětici hráčů, z níž ani jeden nenastupuje pravidelně v základní pětce. I tato netradiční sestava udržovala v poslední čtvrtině více než třicetibodový náskok. Za pozornost určitě stojí 6 zblokovaných pokusů Nového Jičína. Všechny měli stejného původce – Aleše Chána.
Body: Rančík Radoslav 18, Benda Petr 15, Schilb Blake 13, Sokolovský Ladislav 9, Mack Monty 9, Lee Arthur 6, Slezák Pavel 6, Nečas Radek 5, Křemen Michal 5, Chán Aleš 4, Beneš Pavel 2, Jelínek Jiří 0 - Sarovic Robert 17, Chapman Joseph Edward 12, Šoška Ondrej 9, Venta Matej 6, Beechum III Hurl Luther 6, Gavlák Juraj 5, Walker Kenneth 3, Reinberger Štěpán 0, Štec Marek 0; střelba 3b.: 16/6:15/4; střelba 2b.: 49/32:44/14; TH: 11/10:27/18; doskoky: 33:26;chyby: 20:16; čtvrtiny: 20:12, 27:17, 23:18, 22:11; rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Volejník Pavel, Kučera Martin; komisař: Šantrůček Zdeněk; 850 diváků