A tým | Mattoni NBL - 02.04.2008

84
A plus Brno A plus Brno Hosté
67

Nymburské basketbalisty zastihl středeční zápas v útlumu. Brno se chopilo šance a celé tři čtvrtiny drželo vyrovnanou hru i skóre. Především ve druhé a třetí čtvrtině nás drtili trojkami. Sismilich dal ve druhé čtvrtině tři v rozmezí pěti minut. Nám se střelecky nedařilo, dvoubodová střelba s účinností 52,8 procent patří k podprůměrným. V prvním poločase jsme nedali snad 5 šoupáků. Ve střelbě z perimetru byla naše úspěšnost kolem 35% a to bylo o 10% méně než Brna. Střelba trestných hodů byla na obou stranách dobrá, ale vzhledem k malému počtu pokusů nebyla rozhodujícím prvkem zápasu. Na doskoku se nám dařilo o trochu více než soupeři a v počtu ztracených míčů dodržujeme trend posledních utkání a vždy jich je méně než u soupeře.
Na začátku utkání jsme dali velký prostor Machačovi, který nás pěti body potrestal a jeho zásluhou jsme na začátku třetí minuty prohrávali o čtyři body (2:6). O vyrovnání se postarali Sokolovský a Rančík smečovanými koši po rychlých protiútocích. Benda a Lee pak přidali ještě dva koše a zdálo se, že jsme se vymanili z počátečního útlumu. Bohužel se tak nestalo a Brno zónovou obranou odolávalo našim útočným snahám. Na začátku 2.čtvrtiny jsme se dostali po trojce Sokolovského do plus osmi bodů, ale hosté opět nás nástup zachytili a snížili opět na tři body. Poslední koš dal s poločasovým klaksonem Aleš Chán.
Ve třetí čtvrtině jsme náskok zvýšili na sedm bodů (47:40), ale následující tři minuty jsme prohráli 0:10! Dostali jsme dvě trojky od Skály i Machače a Brno využilo také útočný doskok. Po rychlém protiútoku soupeře nevydržel Muli na lavičce v klidu a zavolal hráče k minutové poradě. O té doby jsme zapnuli na vyšší obrátky, ale Brno ještě stačilo odolávat. Stále se nám nedařilo dobře odstavovat hráče Brna na doskoku. Po dvou útočných doskocích ze tří jsme dostali dva koše. Teprve v poslední čtvrtině jsme dokázali soupeře výrazněji přehrát. Na dva naše koše odpovídal soupeř jen jedním, takže rozdíl ve skóre stále trochu rostl.
Body: Sokolovský Ladislav 21, Rančík Radoslav 20, Schilb Blake 9, Benda Petr 8, Chán Aleš 7, Mack Monty 7, Lee Arthur 6, Beneš Pavel 3, Slezák Pavel 3, Nečas Radek 0, Křemen Michal 0, Jelínek Jiří 0 - Machač David 18, Skála Jakub 15, Norwa Michal 11, Sismilich Vladimír 11, Vrubl Štěpán 10, Wiedner Jan 2, Novotný Pavel 0, Prachař Ivo 0, Kysela Jiří 0, Benda Marek 0; střelba 3b.: 17/6:18/8; střelba 2b.: 53/28:41/18; TH: 12/10:8/7; doskoky: 33:31; chyby: 15:17; TCH: 32. Novotný Pavel; čtvrtiny: 23:20, 19:17, 21:20, 21:10; rozhodčí: Macela Miroslav, Rozsypal Pavel, Hošek Jan; komisař: Schödlbauer Jan; 500 diváků