A tým | Mattoni NBL - 05.04.2008

BK Kondoři Liberec BK Kondoři LiberecDomácí
59
83

Utkání proti Liberci nemělo valnou úroveň. Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní rotace, chyběli L.Tóth, Černošek, Wooten a Šustek. Naše družina postrádala Pavla Beneše, kterého přepadla na poslední chvíli viróza. Zápas byl trochu podobný našemu poslednímu utkání proti Brnu ve středu. Naši hráči věděli, že stačí zabrat na tři, čtyři minuty v každé čtvrtině a výhra se dostaví. „Mám trochu obavy, že takové zápasy nás čekají až do konce základní části,“ strachuje se Vratislav Šístek a s nadějí hledí k příštímu měření sil s Pardubicemi: „Snad v ČEZ Aréně zavzpomínáme na časy ULEBu.“ Mnozí hráči utkání spíše odchodili a to především ti, kteří nastupovali z druhé vlny. Liberec dnes dal do hry srdce, my nikoliv. Vizitkou našeho bránění je 60 inkasovaných bodů od týmu, který nastoupil ve značně oslabené sestavě.
V zápase pod Ještědem tak snesl přísnější měřítko jen Rado Rančík, který o sobě dal vědět především v útoku. Jeho 32 bodů ho posunulo na 8.místo mezi střelci letošního ročníku Mattoni NBL. Pro zajímavost, je to první individuální střelecký výkon, který přelezl přes třicetibodovou hranici. Doposud nejvíce bodů zaznamenal také Rančík a to v utkání proti Ústí nad Labem (28 bodů). V zápase proti tomuto soupeři také zaznamenal Rado nejvyšší letošní valorizaci – 41 bodů. Tento výkon v nedělním zápase proti Liberci vyrovnal. Rado se zdá být specialistou na Kondory. Ve čtyřech utkáních jim nastřílel dohromady 103 bodů a jeho průměrná valorizace je 35 bodů. Rado byl také našim nejlepším doskakovačem s 11 získanými míči. Za svým maximem z 30.prosince, také z utkání proti Liberci, zaostal o 6 doskoků. Ještě jeden individuální rekord Rado měnil. V zápase dal 6 trojek, to je o jednu více než v zápase proti Děčínu na konci listopadu.
Na úvod utkání oba týmy zastřelovaly koše. Dvě minuty nepadl ani bod. Prvním střelcem byl Benda a po něm Rančík. Vedli jsme 5:0, ale ještě do poloviny první čtvrtiny soupeř skoro dotáhl (8:10). To nás zdravě naštvalo a po šňůře 10:0 jsme přesunuli rozdíl až nad deset bodů. Luxusní vedení nám vydrželo jen chvíli, protože domácí se nenechali zviklat a po trojce Bohunického a dvou bodech Idese snížili na 13:20. Sedmibodovým rozdílem skončila také první čtvrtina. Do druhé desetiminutovky jsme nastoupili se zónovou obranou a než se domácí rozkoukali, chybělo jim dalších deset bodů. O body se starali oba podkošoví hráči Rančík (8) a Nečas (4). Pohodlné vedení o 17 bodů (17:34) jsme ještě do 16.minuty navýšili na dvacet bodů (21:41). Domácí však šňůrou 0:8 ukázali, že se nechtějí vzdát bez boje.
Rovněž ve třetí čtvrtině nám patřil úvod. Za pomoci čtyř úspěšných trojkových pokusů (Lee, Rančík, Mack a Sokolovský jsme ve 27.minutě zvýšili vedení na 28 bodů (61:33), ale poslední tři minuty jsme prohráli 5:13. Stejně jako v první i v poslední čtvrtině se zpočátku jen střílelo na koš bez bodového efektu. Střelecká deka ležela na obou týmech bez mála tři minuty. Poté se týmy střídaly ve skórování a protože byly počty košů u obou týmů přibližně stejné, rozdíl ve skóre se příliš neměnil a pohyboval se mezi 19 a 24 body.
Body: Ides Martin 16, Blažek Jakub 12, Pastyřík Jan 9, Bohunický Dušan 7, Malý Ladislav 5, Tóth Tomáš 4, Pomikálek Tomáš 3, Janjuševič Marko 3, Landa Robert 0 - Rančík Radoslav 32, Benda Petr 12, Lee Arthur 10, Nečas Radek 7, Schilb Blake 6, Chán Aleš 5, Mack Monty 5, Sokolovský Ladislav 3, Křemen Michal 3, Jelínek Jiří 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 19/6:25/11; střelba 2b.: 37/18:24/15; TH: 8/5:23/20; doskoky: 23:27; chyby: 21:16; 5 chyb: 29. Ides Martin; čtvrtiny: 15:22, 14:21, 17:23, 13:17; rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Paulík Robert, Kurz Vlastimil; komisař: Jahoda Milan; 420 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav