A tým | Mattoni NBL - 09.04.2008

BK Synthesia Pardubice BK Synthesia PardubiceDomácí
61
79

Cestu na zápas si našlo necelých tři tisíce diváků – nejvíce v letošní sezoně Mattoni NBL a mohlo sledovat ve třech čtvrtinách vyrovnaný souboj. Kromě prvních třech minut jsme byli ve vedení, i když až do 31.minuty ztráceli domácí do deseti bodů. Za úvod poslední části zápasu jsme dokázali nastřílet 15 bodů v řadě a poslali jsme Pardubice do kolen.
Našeho dnešního soupeře hlavně limitoval počet ztracených míčů. Bylo jich více než dvojnásobek oproti našemu týmu a s tím se proti nám nedá bojovat. Ve střeleckých statistikách jsme Pardubice převyšovali. Nebyly to však žádné velké rozdíly – kolem pěti až deseti procent. Perníkáři dokázali najít ve svém středu pouze 5 hráčů, kteří se zapsali do střelecké listiny a to Sanders dal jen 3 body. My jsme mohli nabídnout osm střelců. Velice neobvyklý byl střelecký začátek hráčů domácího týmu. Za osm minut první čtvrtiny daly Pardubice 15 bodů a u všech visela jmenovka ‚Marian Přibyl‘. Marian se však vydal na úvod a od té doby dal už jen 4 body. Pro nás byla střelecky impotentní druhá čtvrtina, ve které jsme dali 9 bodů. "Všechno je jednou poprvé," odpověděl s úsměvem Muli Katzurin na otázku sportovního redaktora, že "devět bodů za čtvrtinu není u Nymburku zvykem, proč tedy?“
Na úvod střílel Přibyl ze všech pozic velice úspěšně. Dal trojku, koše z pole, trefoval se z trestných hodů i zpod koše. Do vedení jsme se dostali v 18.vteřině 5.minuty a už jsme ho nepustili z rukou. V první čtvrtině směřovala většina našich přihrávek do vymezeného území, kde jsme se dokázali dobře zorientovat. Prvních 21 bodů padlo buď z čáry trestných hodů nebo z bezprostřední blízkosti koše. V deváté minutě dal první naši trojku Lee a do konce čtvrtiny jsme si připsali o osm bodů víc než náš soupeř. Ve druhé desetiminutovce si obě družstva vybrala smolnou střelbu. Padlo jen 23 bodů dohromady a prim jsme drželi my s výše jmenovanými devíti body. Marně Muli zkoušel, komu to půjde, ale nenašel. Domácí tedy snížily naše vedení na pouhé tři body.
Ve druhém poločase se přece jen střelba vrátila na obvyklou úroveň a domácím jsme přidali dalších dvacet bodů. Ale ani oni nezůstali mnoho pozadu a revanžovali se body sedmnácti. Už ve 25. minutě jsme se dostali do druhé desítky rozdílu ve skóre, ale Pardubice se nevzdaly. V posledních dvou minutách se vrátily opět na rozdíl šesti bodů. Teprve v poslední čtvrtině se nám podařilo soupeři uletět. Za pět minut se náš náskok téměř zčtyřnásobil. Vedení o dvacet bodů nás opět ukolébalo do poklidu, trenér Katzurin poslal na palubovku i hráče z lavičky, ale domácím se podařilo jen kosmeticky upravit stav utkání.
Body: Phillips Sullivan Bervin 20, Přibyl Marian 19, Williams Tarvis 12, Majerík Peter 7, Sanders Levell 3, Harčár Pavel 0, Špaček Jan 0, Novotný Jiří 0, Svitek Štefan 0, Sýkora Martin 0 - Schilb Blake 22, Rančík Radoslav 18, Benda Petr 12, Lee Arthur 12, Sokolovský Ladislav 6, Nečas Radek 4, Beneš Pavel 3, Mack Monty 2, Chán Aleš 0, Jelínek Jiří 0, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 18/4:19/6; střelba 2b.: 38/19:43/24; TH: 14/11:15/13; doskoky: 32:28; chyby: 18:18; 5 chyb: 39. Rančík Radoslav; čtvrtiny: 20:28, 14:9, 17:20, 10:22; rozhodčí: Dolinek Ivo, Šedivý Zdeněk, Galajda Václav; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 2790 diváků; nejlepší hráč: Schilb Blake