A tým | Mattoni NBL - 16.04.2008

USK Praha . USK Praha .Domácí
52
94

Souboj v klatovské hale sledovalo více než osm stovek diváků a všichni přítomní i diváci televizních obrazovek mohli vidět jednoznačnou výhru našeho týmu. V utkání jsme měli navrch nejen bodově, ale také krásou a lehkostí hry. Kombinace především v první a druhé čtvrtině byly precizně sehrané, a tak pozice byly volné. Naši hráči jakoby si s každou možnost vystřelit cenili jako drahokamů, a tak jejich úspěšnost střelby z pole byla exkluzivní – 71,7%. Byl to náš druhý nejlepší výkon letošního ročníku Mattoni NBL. Pouze o dvě desetiny lepší úspěšnost střelby z pole jsme zaznamenali 5.ledna při utkání proti Sadské. Povedlo se nám rozdrtit soupeře v boji pod vlastním košem. V obraně jsme si totiž dokázali doskočit třikrát více míčů než náš soupeř a tento zápas patřil k nejlepším v této činnosti. Tento zápas má i jeden negativní rekord. V celé letošní sezoně jsme neztratili tolik míčů jako v Klatovech.
Oba týmy si asi před utkáním oblékly sametové rukavičky, protože dohromady zaznamenaly pouze 27 osobních chyb. USK spáchalo 11 faulů, což svědčí o jejich menší agresivitě. Faktem je, že Vysokoškoláci v tomto duchu odehráli i minulé čtyři vyhrané zápasy. Ani my jsme se nemuseli trestných hodů soupeře mnoho obávat. Celkem 16 faulů našich hráčů nezavdalo tolik příčin pro střelbu šestek.
Nejlépe hodnoceným hráčem po utkání byl Rado Rančík. Pro jeho 22 valorizačních bodů musel šestkrát vystřelit – dal 6 košů, desetkrát doskočit míč. Nachlup stejný počet valorizačních bodů měl také Arthur Lee. Ten sice méně doskakoval, ale zato častěji střílel pouze s jednou chybou.
Utkání začal Wagner trojkou, ale USK bylo ve vedení jen první minutu. Benda a Lee brzy poslali do vedení nás. Od té doby bylo jediným úspěchem USK vyrovnání v čase 2:43, pak už jsme na palubovce plně dominovali my. Na rozdíl od soupeře jsme se snažili pronikat do vymezeného území a skórovat především z kratší vzdálenosti. V solidním tempu jsme už v 8.minutě překonali jednocifernou hodnotu pro rozdíl ve skóre. Stejně jako v celém průběhu zápasu byl největší rozdíl mezi týmy v úspěšnosti střelby. Ani druha čtvrtina nepřinesla zmrtvýchvstání „domácích“. Rozdíl ve skóre se tak dlouho natahoval, až se zastavil na 25:52. USK nedalo od poloviny 15.minuty ani bod. Trenér Scalabroni se nás snažil zastavit zónou. Ovšem při úspěšnosti střelby za tři body a hlavně při dobře zvládnutém napichování obrany soupeře, neměla tato zbraň USK dostatečný kalibr. Poločas skončil sedmadvacetibodovým rozdílem. Třetí čtvrtina byla dalším pokračováním výkonů obou týmů. První neúspěšnou střelu na koš USK ve třetí čtvrtině jsme dali až po odehrání devíti minut. Rozdíl ve skóre už dosahoval obludných rozměrů – 44 bodů. Oko diváka potěšila třeba dvakrát sehraná kombinace Rančík – Benda, trojky jsme dávali po najetí do vymezeného území a následného vyhození na perimetr. V poslední čtvrtině už nastoupili za USK v podstatě mladíci, nám se vytratila koncentrace i kvalita hry obou týmů a utkání se dohrávalo jen z povinnosti. Škoda jen, že nedostal více příležitostí Jelínek, kterého trenér poslal na palubovku jen na necelých 5.minut. Utkání skončilo podle předpokladů, ale myslím, že Nymburk zanechal na jihozápadě Čech pěknou vzpomínku.
Body: Wagner Lucious 15, Andelija Muris 10, Kotas Lukáš 9, Satoranský Tomáš 6, Dvořák Daniel 3, Vukotič Andrej 2, Šťastný Martin 2, Hruban Vojtěch 2, Platt Roderick 2, Slavík Jiří 1, Marko Roman 0 - Lee Arthur 18, Benda Petr 16, Rančík Radoslav 12, Sokolovský Ladislav 10, Mack Monty 10, Schilb Blake 10, Křemen Michal 6, Slezák Pavel 6, Beneš Pavel 3, Chán Aleš 3, Nečas Radek 0, Jelínek Jiří 0;střelba 3b.: 14/4:14/10; střelba 2b.: 46/17:39/28; TH: 9/6:9/8; doskoky: 15:36; chyby: 11:16; čtvrtiny: 14:28, 11:24, 14:29, 13:13; rozhodčí: Zachara Ivan, Galajda Václav, Smetana Jiří; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 850 diváků;nejlepší hráč: Rančík Radoslav