A tým | ULEB CUP - 04.12.2007

Dynamo Moskva Dynamo MoskvaDomácí
94
83

Nymburští basketbalisté dokázali proti papírově daleko silnějšímu soupeři odehrát velice dobrý zápas. Našemu týmu nechyběla bojovnost a hráči se nezlomili ani když ve třetí a čtvrté čtvrtině prohrávali o více než 15 bodů. Dokázali se vždy vzchopit a přinutit trenéra Pesiče k time outu. Naši hráči se dokázali několikrát prosadit na útočném doskoku, ale také ve střelbě z dálky. Nejvíce zahodil ostych Monty Mack, který z pěti pokusů z perimetru proměnil čtyři. Konečná efektivita střelby z dálky byla vysoká - padesát procent. Rovněž ve střelbě trestných hodů jsme byli úspěšní. Jedinou šestku nedal Arthur Lee, zbývajících 14 pokusů jsme proměnili. Nejvíce jsme pokulhávali v úspěšnosti střelby za dva body. Domácí minuli pouze 8 střel ze sedmatřiceti, což je úspěšnost 78%. Především litevský reprezentant Javtokas byl ve druhé čtvrtině nezadržitelný. Za deset minut dal jen o bod méně než celý náš tým dohromady – 15. Jeho úspěšnost střelby za dva body byla famózní, z osmi pokusů proměnil sedm. Střelba za dva body celého týmu Dynama byla v prvním poločase excelentní. Minuli pouze 2 střely ze 17 pokusů. Na druhou stranu jejich střelba z perimetru byla žalostná. Zaznamenali jedinou trojku z devíti pokusů. My jsme sice dali jen o jednu trojku více, ale stačilo nám k tomu pět pokusů. Dalším limitujícím faktorem naší hry byl vysoký počet osobních chyb. Po druhé čtvrtině byli hned 3 hráči olepeni třemi fauly: Benda, Chán a Rančík, se dvěma se musel vypořádat Lee a Sokolovský. Ve druhé polovině tak byli tito hráči v obraně daleko zranitelnější. V počtu ztracených míčů byla obě družstva vyrovnaná.
Utkání jsme nezačali úplně dobře. Neproměnili jsme první dva střelecké pokusy, ale domácí byli v obou svých střelách stoprocentní. Prohrávali jsme 4:0 a ve třetí minutě ještě 8:2. Manko mezi pěti a sedmi body se s námi v podstatě táhlo až do 6.minuty. Jednou se domácím podařilo navýšit náskok na devět bodů (15:6), ale Benda se Schilbem ho během minuty vrátili na pět. Za stavu 19:10 na začátku 7 minuty začal promlouvat výrazně do průběhu zápas Blake Schilb. Do šňůry 11:0 navázal svých 6 bodů Schilb, s dalšími pěti mu pomohli Lee a Benda. Za stavu 19:14 pro domácí nedalo Dynamo v jednom útoku ani jednu ze tří vystřelených trojek. Před první přestávkou jsme měli k dobru 2 body a dýchalo se nám výrazně lépe než těsně po začátku zápasu. Ve druhé čtvrtině jsme zpočátku vedli o dva body a v 15.minutě po trojce Rančíka dokonce o čtyři body. Nedokázali jsme pak zastavit včas Javtokase, který košem s faulem snížil vedení na jediný bod. Bohužel Domercant a Vujanič se prosadili a poslali svůj tým do vedení. Kontakt udržel Schilb dvojkou (31:30) a ani do konce poločasu se Dynamo nějak výrazně nevzdálilo našemu týmu. Škoda, že domácí nechali v šatně mizernou střeleckou formu z dálky. Samojlenko a Fotsis byli dvakrát úspěšní v průběhu dvou minut a naše ztráta se poprvé dostala přes deset bodů (50:39). Rozdíl se vyšplhal na 14 bodů (61:47), pak ale Monty Mack pět body ve dvou útocích vykřesal naději. „Nymburk je zpátky v zápase,“ halasil komentátor a trenér Pesič si vzal oddechový čas. Po něm promluvil do celkového skóre Bykov, stejně jako Monty (trojka a dvojka) posunul rozdíl opět na 14 bodů. Poslední slovo třetí čtvrtiny zařídil svým 15.bodem Schilb. V úvodu poslední čtvrtiny se prosadil opět Bykov, znovu to byly dva koše – trojka a dvojka. Skóre 71:54 nevěstilo nic dobrého. Ovšem když dal Monty trojku a Nečas přidal dvoubodový koš, sklepali jsme náskok Dynama na 11 bodů. Trenér Pesič hned volal své svěřence na střídačku k time outu. Rozdíl ve skóre se pak po zbytek zápasu pohyboval kolem 10 bodů. Tři a půl minut před koncem se Monty trojkou přiblížil na osm bodů a trenér Dynama musel zpátky povolat svou nejsilnější sestavu. Konečná prohra o 11 bodl je do dalších bojů přijatelná.
Body: Javtokas a Domercant 20, Bykov 19, Fotsis 13, Prkacin 8, Samojlenko a Vujanič 5, Chvostov a Domani 2 – Mack 22, Schilb 17, Rančík a Lee 14, Benda 6, Nečas 4, Beneš, Chán a Slezák 2, střelba za 2 body 37/29:45/24. střelba za 3body 20/6:14/7, TH 22/18:15/14, doskoky 26:26, fauly 20:25, čtvrtiny 19:21, 23:16, 24:17, 28:29