A tým | ULEB CUP - 11.12.2007

Crvena Zvezda Beograd Crvena Zvezda BeogradDomácí
74
96

Do zápasu jsme šli bez našeho kapitána Ládi Sokolovského, který má problémy s kotníkem a trenér nechtěl riskovat Láďovo zdraví. Po úvodním rozskoku se domácí zmocnili míče a pustli do útoku přes svého nejlepšího hráče Dragičeviče. Ten ovšem nedal a my jsme po doskoku měli šanci ze tříbodové vzdálenosti. Blake byl neúspěšný, nicméně ani na druhé straně nepropadl Mišanovičovi míč obroučkou, a tak první body zápasu patřily Radovi Rančíkovi. Po následných krocích Kovače jsme sice mohli zvýšit svoje vedení, nicméně jsme nebyli úspěšní. Po Cookově sebejisté trojce vedli domácí 7:6, ale pár nepřesností na obou stranách skóre neposunulo. Za stavu 11:14 pro nás vystřelil Monty úspěšně za 3 body, nicméně Dragičevič oplatil stejným košem. Rado se nechtěl nechat zahanbit a tak se u čáry tříbodového hodu také zastavil a proměnil, z následného protiútoku jsme bělehradským nedali šanci a sebrali míč a Arthur jejich nesoustředěnost potrestal dalšími dvěma body. To byl signál pro kouče Karadžiče a zavelel timeout. Ten ale jakoby nepřidal ani jedné straně a následovaly ztráty míčů u obou družstev. Nepřesnosti ale rozsekl Rado, který trefil trojku. Poslední náš útok má v rukách Schilb, ale za tři body nebyl úspěšný, Crvena Zvezda doskakuje a rychle kontruje třemi body na druhé straně Kovač. Čtvrtina končí 19:24. Atmosféra začíná houstnout, lidé se dostávají do varu.
Druhou čtvrtinu otevřel Monty faulem na Cooka při střelbě a ten proměnil oba pokusy z čáry trestného hodu. Monty vzal následný útok na sebe a dal zpod koše za dva body. Následné útoky Crvene Zvezdy nebyly úspěšné, ale nebyli jsme schopní si třikrát za sebou doskočit míč a to se nám nevyplatilo – CZ zvedla své skóre o 4 body. Time out Muliho přinesl své ovoce. Zvýšili jsme rozdíl na 8 až 9 bodů a byli jsme schopni ho několik minut udržet. Rozdíl se ale nezdál Blaku Schilbovi, a tak jej zvýšil nejprve zpod koše. Protože CZ nebyla v následném útoku úspěšná za tři body, dostal se Blake do rychlého breaku a krásně zasmečoval. Time out Stevana Karadžiče byl úspěšný jen napůl, protože jsme dokázali na každý jejich útok dostatečně odpovědět. Poslední možnost před odchodem do šatny měl Cook, který poslal míč ke koši přes celé hřiště. Celému našemu týmu zatrnulo, protože Cook se trefil na obroučku, ale zaplaťpánbůh pro nás, míč nepropadl. Atmosféra je již dostatečně hustá, protože naše desetibodové vedení nikdo v Bělehradě nečekal.
Po přestávce začala Zvezda minelou, naopak Blake se trefuje za dva body. Arthur bere Cookovi míč z ruky, předává Radovi a ten přidává další dva body. Monty ještě o další dva zvyšuje naše vedení. Zvezda oplácí trojkou a Blake nešťastně fauluje soupeře při střelbě. To nás stojí 3 body. Lee ale opět zvedá rozdíl na 10 bodů a následuje blok Petra Bendy na Cooka a Montyho Macka na nejvyššího hráče Zvezdy. To nás uspokojilo a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Obdrželi jsme 8 bodů v řadě a rozdíl se smrsknul na pouhé 3 body. Michal Křemen však zastoupil Sokola, který musel fandit jen z lavičky. Doběhl si do „Láďova rohu“ a bělehradským ukázal, že i my umíme za tři body. Následuje Radova smeč s faulem, proměňuje pokus z šestky a Crvena Zvezda začíná nervóznět. Ztrácí míče, fauluje a my proměňujeme z čáry trestného hodu. Na konci čtvrtiny máme ve skóre stejný rozdíl, jako na začátku – deset bodů. Vedeme 61:71 a atmosféra je dostatečně hustá – fanoušci posledních pět minut vypískávají každý náš útok.
V poslední čtvrtce zaúřadoval Monty. Rozhodl se ukázat své umění nejen dávat body ale i přihrávat, a tak je na naší straně u každé důležité akce. Atmosféra houstne dál, ale poněkud netradičně – fanoušci jsou silně rozladěni z výsledku a skandují: „Odlazi Stevane, uprava na polje!!!“ – v překladu „Vypadni Stevane (trenér), vedení ven!!!“. Rozdíl je již 17 bodů a Crvena Zvezda si opět bere timeout. Po něm dávají 4 body v řadě a nastupuje opět Monty, který přihrává na Arturovu trojku. Crvena Zvezda neproměňuje, zato my jsme na koni. Máme k tomu i vydatnou podporu v podobě domácího publika, které je tak rozčíleno výsledkem, že začínají vypískávat útoky svého týmu a hlasitě tleskají našim povedeným akcím. Na tabuli se ukazuje konečný výsledek a celá naše lavička skáče radostí. Připisujeme se důležitou výhru, která drží naše naděje na postup.
Body: Dragičevič 15, Cook a Kovač 12, Kikanovič, Raičevič a Cvetkovič po 8, Markovi 5, Misanovič 4, Sljivancanin 2 – Rančík 23, Lee 18, Mack 16, Benda 13, Schilb 12, Křemen a Nečas 7, střelba za 2 body: 27/12 : 44/28, střelba za 3body: 26/11 : 16/8, TH: 22/17 : 20/16, doskoky 24:22, fauly 20:19, asistence11:16 (8xMack!), čtvrtiny: 19:26, 19:22, 23:23, 13:25