A tým | ULEB CUP - 15.01.2008

BC Telindus Oostende BC Telindus OostendeDomácí
83
81

V utkání proti Oostende jsme nezvládli dobře obě sudé čtvrtiny, i když na konci druhé jsme se nakonec vymanili z nepříjemné ztráty. Oba dva týmy střílely velice dobře z perimetru, celkem padlo 19 trojek z 35 pokusů o to je nad 50%!! Ve střelbě za dva body jsme však byli horší o 15%. Zatímco domácí udrželi střelbu na šedesáti procentech, my jsme se museli spokojit s účinností nepatrně pod 45%. Body jsme doháněli z trestných hodů, z 23 pokusů jsme proměnili dvacet a to bylo velice dobré. Také v počtu ztracených míčů jsme odvedli kvalitní výkon. Pouze 13 ztrát a 20 získaných míčů je vynikající vizitka (Rančík 7 získaných míčů). Škoda jen, že byli domácí tak úspěšní na doskoku a v podstatě nám nedávali možnost dopravit míč po nepodařené střele na koš domácích.
Utkání bylo celou první čtvrtinu velice vyrovnané, i když jsme neustále museli my udržovat kontakt s domácími. Vedení Oostende se pohybovalo do pěti bodů. Po první přestávce začali hosté dvěma koši a jejich vedení se rozšířilo na 6 bodů. Nic nepomohla ani trojka Rančíka, protože na druhé straně opláceli stejným způsobem domácí. Pak přišly vynikající chvíle belgického klubu. McCray díky 8 bodům v řadě zvýšil vedení svého týmu až na 34:21, tedy o 13 bodů. Domácí sice byli na koni, ale Rančík jim několika body zatahal za uzdu. Oostende pak dostalo technickou chybu, ale my jsme nedokázali proměnit ani jeden trestný hod a za chvíli po vyhazování z půlky jsme o míč přišli. Přesto nebyl všem dnům konec. Trpělivou hrou jsme donutili soupeře k chybičkám. Závěr druhé čtvrtiny se hrál podle našich not, a tak jsme se dotáhli na rozdíl jednoho bodu. Třetí čtvrtinu jsme zvládli výborně. Nepustili jsme soupeře prakticky k ničemu a počet obdržených bodů se zastavil po deseti minutách na čísle 8. Domácí však ukázali svou psychickou odolnost a ani takový průběh čtvrtiny je do kolen nedostal. Naopak Brunner rozvášnil davy v hledišti a jakoby se pozitivní energie přelila na jeho a spoluhráče. Oostence ukrajovalo z našeho náskoku bod za bodem, až se tímto způsobem dostali na vyrovnaný stav a dokonce až přes nás. To se psala 36.minuta. Ani v posledních minutách zápasu jsme nedokázali nepříznivý vývoj otočit, i když příležitost k tomu byla. Za stavu 82:79, 36 vteřin před koncem proměnil Mack dvě šestky a před námi byl poslední krůček. Ten jsme však neudělali, a tak se z cenného vítězství mohou radovat domácí.
Body: Brunner 20, Green 15, Petrovič, Ivory a McRay po 11, David 9, Ovčina 4, Van Rossom 2 – Rančík 27, Mack 16, Lee 13, Benda 10, Sokolovský 7, Schilb 4, Beneš, Nečas po 2, za 2 body: 35/21, 38:28, trojky 10/18 : 17/9, doskoky30:19, ztráty 22:13, čtvrtiny: 16:14, 26:27, 8:16, 33:24