A tým | Český pohár - 28.02.2008

92
BK Sadská BK Sadská Hosté
68

Při oznamování sestav byli příznivci obou táborů nemile překvapeni. Obě družstva nechala odpočívat své pivoty. Na domácí lavičce seděl v civilu Rado Rančík se zraněným kotníkem, hostující Sadská „vypárovala“ ze své sestavy Michala Šušáka. Úvodní rozskok vyhrál Nymburk, ale ani Lee ani doskakující Sokolovský své střely do koše neumístili a tak o první zápis se z čáry trestného hodu postaral Nečas. Ještě v první minutě přidal Benda další dva body. Potom se obě družstva střídala v úspěšné střelbě, ale na konci třetí minuty ČEZ vedl 13:4 a to přinutilo trenéra Sadské Forejta k time outu. Příliš to platné nebylo, protože domácí pokračovali v aktivní hře i nadále a skóre v jejich prospěch utěšeně narůstalo. Protože Nymburk nebránil tak usilovně jako před dvěma dny v Liberci, ani střelci hostů nevycházeli naprázdno. Do první přestávky se skóre vyšplhalo na téměř dvacetibodový rozdíl. Oba trenéři také využili už v první čtvrtině téměř celou lavičku.
Ve stejné filozofii pokračovali oba lodivodi i ve druhém hracím období. Obě družstva měla dostatek chuti a sil a diváci, i když jich bylo o něco méně než obvykle, měli na co koukat. Po dvaceti minutách se družstva podělila o téměř stovku bodů. Domácí už v 15. minutě utekli svému soupeři do třetí desítky v rozdílu skóre a do střelecké tabulky si, až na jednoho v každém družstvu, připsali nějaký záznam všichni hráči. Podtrženo a sečteno vyhrál ČEZ 61:32.
Druhý poločas byl ale jen odvarem toho prvního. Nymburk měl dostatečný náskok a začal zkoušet různé kombinace a přihrávky, Sadská asi pochopila, že nemá naději na zvrat a úroveň hry poklesla. Je dobře, že oba trenéři dávali více minut i hráčům, kteří jich tolik v průběhu sezóny nedostávají. Úroveň hry se vyrovnala, byly i úseky, v nichž měli hosté mírně navrch. Ve třetí čtvrtině ještě domácí udrželi aktivní bilanci a čtvrtinu o bod vyhráli, i když dali jen polovinu bodů ve srovnání s první čtvrtinou. Za to poslední herní období bylo ve znamení větší aktivity Sadské. Přispělo k tomu i to, že domácím se přestala dařit střelba, míče končily na obroučce a do koše se jim nechtělo. Že by si hráči nechali něco v záloze na sobotu, kdy se Nymburk se Sadskou znovu sejdou ve Sportovním centru na Remanenci, tentokrát v boji o body v Mattoni NBL.
Ještě několik čísel ze statistiky. Nymburk vystřelil za dva body 50x, obroučkou propadl míč 27x (tj. 54%), Sadská z 35 pokusů byla úspěšná 21x (tj. 60%). Za tři body byl poměr 20/9 : 18/5 (to je v procentech 45:28) trestné hody byly poměrně vyrovnané. Obě družstva si připsala 11 bodů, ČEZ na to potřeboval 18 pokusů, hosté 19. Pod koši jsme Sadskou přeskákali o 13 doskoků (40:27). Statistika osobních chyb byla vyrovnaná. Domácí faulovali 19 krát, hosté 20 krát.
Body: Nečas 21, Mack 19, Benda a Schilb 9, Chán 8, Lee 7, Křemen a Slezák 6, Beneš 4, Sokolovský 3 - Špička 14, Smith 11, Lyle 10, Mujagič 9, Hubálek a Stria 8, Sýkora 4, Procházka a Trnka 2. Čtvrtiny: 34:19, 27:13, 17:16, 14:20.Rozhodčí Vondráček, Rozsypal, Hartig. Diváků 505