A tým | Mattoni NBL - 23.04.2008

106
A plus Brno A plus Brno Hosté
64

Utkání probíhalo a dopadlo přesně podle předpokladů. Naši hráči nastoupili s plným soustředěním a od první minuty to dávali soupeři najevo. Nikdo v hale (a to ani Brňáci) nepochyboval, že dnes se hraje pouze o výši rozdílu ve skóre a pokoření stovky. Naši basketbalisté hráli jednoduché, ale účinné kombinace, přehrávali svoje protihráče ve hře jeden na jednoho a rychle přecházeli na útočnou polovinu se smrtícími protiútoky. Příkladnou spolupráci v útoku jen dokumentuje 31 asistencí za zápas. „Bylo vidět, jak kolektivně náš soupeř hraje. I takový hráči jako Rančík, od kterých se očekává zakončení, dokázal přihrát míč spoluhráči lépe postavenému,“ pochválil po utkání asistent hostujícího kouče Libor Jeřábek.
V obraně jsme vytvořili na hosty dostatečný tlak, který jim znemožňoval snadnou kombinaci. Soupeře jsme donutili ke 23 ztrátám míče a svých 64 nastřílených bodů Brno rozdělilo pravidelně po 17 v lichých čtvrtinách a 15 v sudých čtvrtinách. Brno si nevytvořilo příznivé situace ani při pick and roll. Při přebírání po clonách dokázali naši menší hráči tak dokonale přikrýt vyššího protihráče, že se A plus nepodařilo dopravit míč na hráče s výškovou převahou bezprostředně u koše. Hosté dali z bezprostřední blízkosti pouze 20 bodů a to nejméně v polovině případů po útočném doskoku. My jsme naopak dali zpod koše dva a půl krát více bodů.
Na konci zápasu už byla na hráčích Brna cítit únava. Trenér Hummel sice zapojil do utkání nakonec všechny své zdravé hráče, přesto čtyři z nich nebyli na palubovce déle než deset minut. Náš kouč využil také svých 11 zdravých hráčů, ale počet minut všech kromě Slezáka byl dvouciferný.
V listině střelců si po utkání mohl každý z našich hráčů najít číslo jiné než nula. Nejvíce při chuti byl už tradičně Rado Rančík. Úspěšnost jeho střelby za dva body byla dvoutřetinová (15/10) a k tomu přidal 7 doskoků. Nejlepším našim střelcem z perimetru byl Blake Schilb. Ze tří pokusů dal tři trojky a stejnými ciframi se prezentoval i při střelbě za dva body. Když k tomu přidáme ještě 2/2 trestné hody, 3 doskoky a 4 asistence, vidíme druhého nejlepšího hráče našeho týmu s jedenadvaceti valorizačními body.
Průběh zápasu byl podobný jako v mnoha předcházejících zápasech. Už na konci 4.minuty jsme vedli skoro o deset bodů (13:4). O body se v podstatě podělili všichni naši hráči kromě Rančíka, za hosty skórovali jen Novotný a Skála. S příchodem Gajdošíka se hra Brna zrychlila a zpočátku nám tento hráč dělal trochu problémy. Po chviličce byl faulován Křemenem. Daniel proměnil jeden trestný hod. Při druhém pokusu si míč chvíli zatancoval po obroučce a jeden z našich hráčů se jej snažil odpálit dál. Bohužel míč nabral směr do koše a podle mínění rozhodčích se náš hráč míče dotkl. Tímto způsobem přišel Gajdošík „zadarmo“ ke dvěma bodům. Tentýž hráč zakončil průnik pod koš dalšími dvěma body. Netrvalo dlouho a Křemen trojkou a Rančík 5 body posunuli rozdíl na dvanáct bodů (21:9). Další koš s faulem zaznamenal Rančík a po Schilbově trojce jsme navýšili vedení již na 16 bodů. Zpočátku druhé čtvrtiny se rozdíl ve skóre zvyšoval poměrně pomalu. Teprve v páté minutě vyskočil rozdíl ve skóre přes dvacet bodů. První poločas se uzavíral za stavu 55:32. Rovněž ve třetí čtvrtině se nůžky mezi oběma týmy rozevíraly. Jen s výjimkou 26. a 27.minuty, kdy jsme nedali dva, tři koše za sebou. Díky tomu byl rozdíl ve skóre 29 bodů. Hned po začátku třetí čtvrtiny dostal naše družstvo do 31-bodového vedení Aleš Chán a po chvíli se o body starala křídla Schilb a Mack. Třiapadesátý bod dalo Brno během 34.minuty a další až dvě minuty před koncem utkání. O stovku se zasloužil střelou z pravého rohu Beneš.
Body: Rančík Radoslav 23, Schilb Blake 17, Chán Aleš 10, Mack Monty 10, Křemen Michal 9, Nečas Radek 8, Lee Arthur 8, Sokolovský Ladislav 7, Beneš Pavel 6, Benda Petr 5, Slezák Pavel 3 - Machač David 18, Skála Jakub 11, Gajdošík Daniel 10, Norwa Michal 8, Novotný Pavel 7, Vrubl Štěpán 7, Sismilich Vladimír 3, Prachař Ivo 0, Wiedner Jan 0, Auda Patrik 0, Benda Marek 0; střelba 3b.: 19/8:12/4;střelba 2b.: 51/38:43/18; TH: 9/6:19/16; doskoky: 29:29; chyby: 15:13;čtvrtiny: 31:17, 24:15, 23:17, 28:15; rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Rozsypal Pavel, Hartig Zdeněk; komisař: Schödlbauer Jan; 550 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur