A tým | Mattoni NBL - 26.04.2008

A plus Brno A plus BrnoDomácí
78
100

Nymburk vsadil na drtivý nástup, v němž po rychlých kombinacích získal rychle čtrnáctibodový náskok. Brňané zaostávali v rychlosti, přesnosti střelby a hlavně v důrazu v obraně.
"Soupeř z nás udělal v úvodu trhací kalendář. Nymburk těžil ze zkušeností z evropských pohárů. Někteří naši hráči podali alibistický výkon, báli se tvrdých soubojů," řekl trenér Brna Zdeněk Hummel.
Nymburk těžil zejména z přesné koncovky Rančíka, který stačil sbírat míče i v podkošových soubojích. K němu se přidali Benda, Sokolovský a americký rozehrávač Mack. Před přestávkou vedli hosté už rozdílem 29 bodů.
Po změně stran se karta částečně obrátila. Brňané ztratili respekt ze soupeře, střelecky se začalo dařit Novotnému a na rozehrávce Vrublovi. Třetí čtvrtinu dokonce domácí tým vyhrál 27:24.
"Příležitost dostali další hráči a ztratili jsme rytmus z prvního poločasu. I když se Brno začalo prát o výsledek a postupně snižovalo, tak jsem se neobával, že by mohlo dojít ke zvratu," uvedl trenér Nymburka Muli Kacurin. V závěrečné čtvrtině sice domácí snížili až na rozdíl jedenácti bodů, Nymburk ale opět zabral a dotáhl zápas bezpečně k vítěznému konci.
Body: Novotný Pavel 24, Norwa Michal 17, Vrubl Štěpán 16, Gajdošík Daniel 12, Sismilich Vladimír 5, Machač David 2, Skála Jakub 2, Wiedner Jan 0, Benda Marek 0 - Rančík Radoslav 23, Benda Petr 17, Sokolovský Ladislav 15, Mack Monty 14, Lee Arthur 13, Schilb Blake 7, Křemen Michal 5, Chán Aleš 4, Nečas Radek 2, Beneš Pavel 0; střelba 3b.: 19/7:16/5; střelba 2b.: 40/19:45/31; TH: 24/19:24/23;doskoky: 19:33; chyby: 21:26; 5 chyb: 33. Vrubl Štěpán, 40. Gajdošík Daniel - 40. Rančík Radoslav; rozhodčí: Lukeš Václav, Volejník Pavel, Karásek Jan;komisař: Schödlbauer Jan; 418 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav