A tým | Mattoni NBL - 30.04.2008

116
A plus Brno A plus Brno Hosté
58

Naši hráči podali opět vynikající výkon a dokázali i proti poddajnému soupeři udržet vysoké tempo až do poslední minuty zápasu. Vítězstvím o 58 bodů a 116 nastřílenými body přepsali několik rekordních tabulek s tímto soupeřem. Za prvé nastříleli Brnu nejvíce bodů v dosavadní osmileté historii vzájemných zápasů. Stejně tak skoro šedesátibodový rozdíl ve skóre nemá obdoby. Po shlédnutí tohoto zápasu a prvního letošního vzájemného duelu se dá jen těžko věřit, že to jsou dvě stejná družstva.
Pravdou je, že Brno přivezlo Štěpána Vrubla, jejich největší oporu, jen jako diváka. Jeho svalové problémy v krajině břišní ho přikovaly k lavičce na celou dobu. Body, které rozehrávač Brna nastřílí, přesunul do svých statistik Michal Norwa, který jako jediný držel střelecký prapor hodně vysoko. Jeho 26 bodů bylo jeho letošním střeleckým maximem a byl také nejlepším střelcem zápasu. Další dvouciferný brněnský střelec se už nenašel a to trenér Hummel vystřídal všechny svoje hráče.
Podobně štědrým byl jeho protějšek Katzurin. Také on dvě stě minut, které jsou připraveny v jednom zápase pro všechny hráče, rozdělil mezi všechny Nymburáky. Nejméně času odehrál Michal Křemen (12), nejvíce Rančík (29). Dvouciferných střelců v našem dresu bylo výrazně více: Benda, Mack, Schilb, Chán, Beneš, Rančík a Lee. Střeleckým králem se stal Monty Mack, který nastoupil ve druhé čtvrtině a za 9,5 minuty, které pobýval na palubovce nastřílel 19 bodů – trojky 5/5!!! Double-double si připsal Rado Rančík za 19 bodů a 13 doskoků. Ve střeleckých statistikách jsme měli výrazně navrch – ve střelbě za 2 body o 20%, z perimetru o 25% a v trestných hodech o necelých 50%. Soupeře jsme porazili v doskocích, asistencích i ztracených míčích. Díky velice aktivní obraně jsme získali 15 míčů.
Utkání jsme začali třemi koši v řadě, pak jsme ale chvíli nebránili dobře perimetr odkud přišly dvě trojky. O první čtyři naše koše se postarali vyšší hráči Rančík a Sokolovský a další body přidal Lee po dvou průnicích do bezprostřední blízkosti koše. Jeho průnik se vždy snažil některý z protihráčů zastavit a vždy to bylo jen za cenu nedovoleného zákroku. Pátá a šestá minuta patřila Bendovi, který šesti body v rozmezí minuty (dva po rychlém protiútoku) upravil na 21:9. Do konce čtvrtiny jsme navýšili svůj náskok už jen mírně na 15 bodů. Střelecká exploze nastala ve druhé čtvrtině. Na palubovku nastoupil Monty Mack, který vystřídal Arthura. Po jeho trestných hodech jsme dostali náskok do třetí desítky (36:15). Po něm se prosadil Auda a to bylo naposledy, kdy soupeř sklepal náskok pod dvacet bodů. Montyho trojku v polovině 13.minuty potvrdil Schilb smečí. Potom jsme zhruba minutu nedali koš a na palubovku nastoupil Pavel Beneš. Po deseti vteřinách zůstal na perimetru volný a hned z toho byly tři body. Další trojku po půl minutě přidal Monty a v podobném duchu pokračovala čtvrtina i poté. Dvoubodové koše se střídaly se tříbodovými a rozdíl ve skóre překročil v 16.minutě třicítku a půl minuty před koncem prvního poločasu i čtyřicítku. Poslední korálek bodů druhé čtvrtiny navlékl pátou trojkou Monty. Druhý poločas zahájil z perimetru Rančík a ani od ani jeho spoluhráči neztratili nic ze své snahy bránit a navyšovat skóre. Pravda, proti druhé čtvrtině to nešlo tak rychle, přesto ve 25.minutě stanovil Slezák trestným hodem průběžný stav na 77:27 – 50 bodů. V té době už bylo pro hráče Brna skoro za trest jít na palubovku, a tak když trenér Hummel na někoho vyzval ke střídání, jen těžce se zvedal z lavičky. Ve druhé polovině třetí čtvrtiny jsme trochu soupeři popustili uzdu a ten stáhl náš náskok na 45 bodů. Prvních osm minut posledního hracího období bylo relativně vyrovnaných. Hostující hráči se dokázali prosadit naopak my jsme několik delších útoků nezakončili úspěšnými střelami. O stý bod se zasloužil Monty z čáry trestného hodu. V posledních dvou minutách jsme ještě dali osm bodů a stanovili jsme konečný osmapadesátibodový rozdíl ve skóre.
Body: Mack Monty 21, Rančík Radoslav 19, Lee Arthur 18, Beneš Pavel 12, Schilb Blake 12, Chán Aleš 10, Benda Petr 10, Křemen Michal 6, Slezák Pavel 6, Sokolovský Ladislav 2, Nečas Radek 0 - Norwa Michal 26, Novotný Pavel 9, Auda Patrik 8, Skála Jakub 5, Gajdošík Daniel 3, Sismilich Vladimír 3, Wiedner Jan 2, Souček Marek 2, Prachař Ivo 0, Machač David 0, Kysela Jiří 0, Benda Marek 0;střelba 3b.: 18/10:17/5; střelba 2b.: 55/34:46/19; TH: 20/18:12/5; doskoky: 41:28; chyby: 14:18; čtvrtiny: 29:14, 36:10, 27:20, 24:14; rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Galajda Václav, Kučera Martin; komisař: Pražák Miloš; 600 diváků;nejlepší hráč: Mack Monty