A tým | Mattoni NBL - 01.06.2008

89
Geofin Nový Jičín Geofin Nový Jičín Hosté
47

Netradiční domácí dresy červené barvy nám přinesly úspěch ve druhém finálovém utkání. I když hosté vstoupili do utkání podobně jako v sobotu, nenarazili tentokrát na tak nerozehraný tým jako včera. V první polovině úvodní desetiminutovky jsme sice mírně vedli, ale přesto hosté hráli poměrně rychle a jejich koncovka přinášela většinou dva body. V rozmezí páté až osmé minuty jsme o křehký náskok přišli a novojičínští basketbalisté šli dokonce do pětibodového vedení. Za poslední dvě a půl minuty jsme dokázali přetočit vývoj skóre na naší stranu, ale poslední slovo patřilo Gavlákovi a jeho dvoubodovému koši. I když se nám v první čtvrtině dařilo střelecky z kratší vzdálenosti (střelba za 2 body 11/9), nedali jsme ani jednu trojku ze tří pokusů a především jsme ztratili 4 míče oproti jednomu, který ztratil Nový Jičín. I díky tomu měli o 3 střely na koš více. Na palubovce to byl souboj především mezi Šarovičem a Rančíkem. Oba byli po první čtvrtině střeleckými lídry (Rančík 9 bodů, Šarovič 7 bodů).
Ještě chvíli v úvodu druhé čtvrtiny soupeř vzdoroval. Mírně vedení mu vydrželo však jen do konce 14.minuty. Obrat ve vývoji přišel po přechodu Nymburka na zónovou obranu. Desetibodová šňůra byla důležitá nejen v tom, že jsme se dostali do vedení, ale také proto, že mohli svěřenci trenéra Katzurina uklidnit. Domácí lépe doskakovali a vyrovnal se i počet ztracených míčů. Pod košem se nejlépe orientoval Radek Nečas – 5 doskoků a Rančík se Schilbem měli po 4 doskocích. I když se střelba maličko zhoršila, stále byla procentuální úspěšnost poměrně vysoká (78%). Logickým vyústěním lepší hry bylo i zvyšující se rozdíl ve skóre mezi oběma týmy. Na konci prvního poločasu jsme měli o 11 bodů více. Jasným důkazem výborné obrany bylo pouze 9 vstřelených bodů Nového Jičína.
Po změně stran bylo stále více patrné, že Nový Jičín bojuje s vlastní únavou. Všechny síly totiž vložil do sobotního utkání a úvodu nedělního. Trápení soupeře se čím dále tím více projevovalo. Za šest minut vystřelili Nový Jičín na koš desetkrát a dal pouze jeden koš. Hosté nedávali ani z dálky ani zblízka a mnohdy si střeleckou situaci ani nevypracovali. Autorem jediného úspěchu byl Šarovič v poslední vteřině 22.minuty. O naše body se dělili Sokolovský, Schilb, Rančík, Mack i Benda. Do konce třetí čtvrtiny dokázali dát domácí jen čtyři trestné hody. Šest nastřílených a 21 inkasovaných dávalo jasné zrcadlo poměru sil na palubovce. Domácí tým nadále přesněji kombinoval i bránil a jednoduchými akcemi se dostával až do podkošového prostoru ke snadnému zakončení. V poslední čtvrtině sice dali hosté dvojnásobný počet bodů, ale protože my jsme dali skoro třicet, vedení jsme ještě umocňovali. Za pozornost poslední čtvrtiny pouze technická chyba lavičky pro Ladislava Sokolovského. Ten chtěl vysvětlit rozhodčímu pravidlo tří vteřin, i když argumentoval bez silných slov, zůstal nepochopen a bohatší o technickou chybu. Ani tento moment již nevykřesal z ploužících se hráčů Geofinu žádnou reakci. V posledních minutách se nám podařilo ubránit skóre pod padesát inkasovaných bodů. Díky tomu jsme zapsali tento výsledek - 47 bodů na stříbrné místo hned za Kolín (45) a před USK Praha (49). Poslední koš zaznamenal Slezák za tři body.
body: Schilb Blake 20, Rančík Radoslav 16, Benda Petr 16, Mack Monty 10, Sokolovský Ladislav 7, Lee Arthur 6, Slezák Pavel 6, Beneš Pavel 4, Křemen Michal 4, Nečas Radek 0, Jelínek Jiří 0 - Sarovic Robert 15, Reinberger Štěpán 7, Pelikán Rostislav 6, Walker Kenneth 6, Beechum III Hurl Luther 5, Gavlák Juraj 4, Štec Marek 4, Venta Matej 0, Chapman Joseph Edward 0; střelba 3b.: 15/4:17/2;střelba 2b.: 41/30:39/15; TH: 22/17:14/11; doskoky: 32:24; chyby: 16:18; 5chyb: 35. Chapman Joseph Edward; TCH: 33. lavička domácích; čtvrtiny: 19:20, 21:9, 22:6, 27:12; rozhodčí: Lukeš Václav, Šedivý Zdeněk, Vondráček Marek;komisař: Procházka Ivo; 1250 diváků