A tým | Mattoni NBL - 05.06.2008

Geofin Nový Jičín Geofin Nový JičínDomácí
58
67

Obě družstva nastoupila do utkání s daleko kvalitnějšími obranami než v předešlém zápase. Padlo také o sedm desítek bodů méně než ve středu. Oba dva týmy také hůře střílely z pole. Nový Jičín i Nymburk vystřelil na koš soupeře zhruba 60 střel, ale v koši jich skončilo jen 18 u domácích a 23 u hostů. Rozdíl byl ve vzdálenosti střelby, zatímco Nový Jičín střílel spíše z dlouhé vzdálenosti, 26 pokusů za tři body, 31 za dva body, my jsme se snažili více pronikat pod koš – 9 pokusů za tři body a 51 pokusů za dva body. Oba týmy střílely také na chlup stejný počet trestných hodů a oba týmy měly také vysokou úspěšnost, my jsme však dali o dva koše více. Celkové statistiky se nelišily příliš ani v počtu ztracených míčů, jen v počtu získaných míčů jsme byli lepší my o deset.
Jeden z nejlepších zápasů v nymburském dresu odehrál Blake Schilb, který dostal důvěru trenéra a nastoupil v základní pětce. Za 37,5 minuty dal Blake 23 bodů (druhým nejlepším střelcem utkání byl Šarovič se 14 body) a kromě toho doskočil 16 míčů!! Kromě toho, že si náš křídelník zlepšil rekord v počtu doskočených míčů, získal Blake double-double s pořadovým číslem dvě.
Utkání začal o trochu lépe domácí tým. Po šňůře 7:0, ve které byl i tříbodový koš Venty, jsme prohrávali 2:7, ale to na úvod zápasu nebylo nějak tristní. V rozmezí páté a sedmé minuty dal Schilb sedm bodů v řadě (jednou po útočném doskoku, jednou po průniku a jednou z perimetru) a vedli jsme 9:7. Sokolovský košem s faulem ještě naše vedení navýšil o tři body a trenér Choleva si vzal oddechový čas. Šarovič po něm sice dal dva body, ale další šňůru jsme natáhli my a byla opět sedmibodová. V čase 8:00 už byl rozdíl desetibodový (9:19). Schilb měl v té době na svém kontě 12 bodů, tedy o 3 více než celý domácí tým. Pak se hra opticky vyrovnala a také oba týmy se pravidelněji střídaly v zakončování jednotlivých akcí. V první čtvrtině limitovaly Nový Jičín především ztracené míče, bylo jich šest.
První koš druhé čtvrtiny dal Mack po další chybě v rozehrávce Nového Jičína a navýšil na 30:17. V další minutě dali domácí šest bodů v řadě a hned bylo na naší lavičce dusno. Trenér Katzurin si svoje hráče svolal k poradě a éterem létala slova drsnějšího kalibru. Především nabádal kouč hráče, aby nepodlehli nějakému uspokojení z příznivého vývoje utkání. Nymburský stroj sice nešlapal špatně, ale díky horší střelbě jsme pustili domácí do lehkého stahování našeho náskoku. Když se novojičínští dostali na pět bodů proměnil Nečas koš s faulem a Schilb přidal svou druhou trojku. Odskočili jsme na deset bodů, ale takový příjemný náskok jsme si do druhého poločasu nepřenesli. Chapman, Šoška a Pelikán pomohli svému týmu k přijatelné ztrátě čtyř bodů.
Na začátku druhého poločasu se domácí přiblížili na dostřel jednoho koše, ale Rančík čtyřmi body snahu o vyrovnání rezolutně zatrhl. Domácí se nevzdávali a neustále bušili na naše obranná vrata. Nebylo jim to nic platné, vždy se našel někdo, kdo z protiútoku dal koš. Náš náskok dostal opět dvoucifernou podobu a především jsme ubránili soupeře na osmi nastřílených bodech. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s desetibodovým náskokem, ale hned na úvod rozjásal domácí černo-oranžové fanoušky trojkou Venta, který k ještě větší radosti přidal další dva body. Po něm Benda rozevlál červeno-bílé vlajky nad hlavami našich fanoušků dopíchnutím nepovedené střely Schilba. Skoro po dvou minutách dal Schilb další dva body a vedli jsme o 9 bodů. Domácí snížili trestnými hody Walkera a trojkou Štece na 56:60 a hned si bral další oddechový čas Muli Katzurin. Na rozdíl od prvního time outu, byl jeho projev daleko klidnější se snahou hráče motivovat nikoliv znervóznit. V polovině 36.minuty využil Schilb nahrávku Macka k poslednímu koši ze hry (56:62). Dalších pár bodů padlo výhradně po trestných hodech. Dlouhými útoky jsme nedali domácím šanci zápas zdramatizovat a po zásluze jsme vyhráli.
Body: Sarovic Robert 14, Venta Matej 11, Reinberger Štěpán 10, Šoška Ondrej 6, Chapman Joseph Edward 6, Walker Kenneth 6, Štec Marek 3, Pelikán Rostislav 2, Gavlák Juraj 0, Beechum III Hurl Luther 0 - Schilb Blake 23, Rančík Radoslav 13, Benda Petr 10, Mack Monty 8, Lee Arthur 5, Nečas Radek 3, Sokolovský Ladislav 3, Beneš Pavel 2, Křemen Michal 0; střelba 3b.: 26/5:9/2; střelba 2b.:31/13:51/21; TH: 21/17:21/19; doskoky: 40:41; chyby: 24:22; 5 chyb: 38. Šoška Ondrej - 25. Sokolovský Ladislav; TCH: 23. Rančík Radoslav; čtvrtiny: 17:28, 21:14, 8:14, 12:11; rozhodčí: Zachara Ivan, Macela Miroslav, Vrážel Petr;komisař: Hlaváček Pavel; 1100 diváků; nejlepší hráč: Schilb Blake