A tým | Mattoni NBL - 18.10.2006

108
BBK IVes Brno BBK IVes Brno Hosté
66

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Naše družstvo bylo po všech stránkách lepším týmem. Nebyla žádná činnost, ve které by se nám soupeř alespoň přiblížil. Dokázali jsme střílet lehké koše z dálky, v mnohých případech prakticky bez obrany. S přehledem jsme pronikali pod koš a odtud se mohli zvýraznit Nikkila, Englický, Rančík i Meeks. Jejich body byly dílem vzorné spolupráce celého týmu a finálních přihrávek, které, jak se říká, měly oči. V této činnosti byl aktivní především Russell, ale ve svých jedenadvaceti letech prokázal vynikající přehled také Guillermo Diaz, který několikrát směroval vyloženou přihrávku do prostoru pod košem, odkud měl Rado Rančík koš přímo naservírovaný. V defenzivní činnosti se nám dařilo více ve druhém poločase, v prvním jsme soupeře více pouštěli ke střelbě z delší vzdálenosti. BBK dalo za prvních 13 minut pět trojek a to jim pomohlo držet odstup v přijatelné rovině (34:26). Trenéra Katzurina trochu slabší obrana nechávala tentokrát klidnějším a poločasová přestávka proběhla v mnohem přátelštějším duchu než v Ústí. Zato na druhé straně hřiště, na lavičce BBK, byl hustší vzduch. Při své trenérské premiéře v Mattoni NBL se o něj staral Josef Jelínek. Nejvíce rozčílený byl, když hráči neplnili jeho pokyny. „To je fakt neskutečné, když si při time outu vysvětlíme situaci a hráči ji nedodržují ani v prvním útoku,“ řekl po utkání Jelínek. Toho také trápil velice úzký kádr hráčů a rychle přibývající osobní chyby u hráčů základní rotace. Nakonec se vyfaulovali Gamma s Práznovským a se čtyřmi fauly dohrávali Prater a Wiedner (ten dokonce už od první minuty třetí čtvrtiny).

První koš utkání si připsal Nikkilä, který dostal nezištnou přihrávku od Russella a nikým neobtěžován jednoduše zavěsil. Po něm se do listiny střelců zapsal z podobného místa jako Nikkilä Rado Rančík a protože proměnil i nařízený trestný hod, vedli jsme ještě v první minutě o 5 bodů. Z lavičky se zvedl Jelínek a téčkem nad hlavou naznačil, že by si se svými hráči potřeboval promluvit. Promluva padla na úrodnou půdu, protože hned ve druhé minutě bylo srovnáno. Wiedner dal trojku a Gamma přidal dva body. Další tři minuty byly v naší režii a v 5.minutě byl rozdíl dvouciferný. V tomto období jsme přešli od košů z bezprostřední blízkosti ke střelám z perimetru. Ovšem dva nejlepší hráči BBK Slezák a Prater ukázali, že i oni umí střílet z perimetru, a tak se skóre ve druhé polovině první čtvrtiny pohybovalo rychleji na obou stranách. Ještě v deváté minutě byl rozdíl mezi družstvy 4 body (24:20), ale poslední minuta byla „naše“ a soupeři jsme ulétli na dvanáct. Tečkou za vydařenou čtvrtinou byla smeč Guillermo Diaze, která byla odměněna nejen potleskem diváků, ale potěšila také spoluhráče na lavičce.

Na začátku druhé části jsme udělali pár lehkovážných chyb v rozehrávce a BBK se malinko bodově přiblížilo (13.minuta - 34:26). Potom jsme vytáhli obranu hluboko na polovinu soupeře, přesto se několikrát povedlo Brnu přenést hru k našemu koši, ale rychlý protiútok na úrovni trojkového oblouku zbrzdili a konečný efekt se nedostavil. Zato naše rychlé protiútoky v rozmezí 15. až 18.minuty vedly k navýšení náskoku až na 20 bodů. V poslední minutě a půl hosté přeci jen hrozivý nárůst rozdílu zastavili a zkorigovali na třináct bodů.

Ve druhém poločase jsme zintenzívnili obranu, u soupeře se zvyšovala únava a utkání nabralo směr k exhibici. Dali jsme dvojnásobný počet košů než soupeř a od ještě většího rozdílu je zachránilo jen to, že trenér Katzurin posílal na palubovku postupně všechny hráče a dával jim více a více prostoru. Vyvrcholilo to v poslední desetiminutovce, kterou z převážné části odehráli pouze čeští hráči. Nejdelší šňůru utkání jsme upletli na začátku posledního hracího období. Třináctibodová série znamenala čtyřicetibodové vedení a u toho už zůstalo. Nejvyšší náskok jsme si vybudovali ve 39.minutě, když po koši Křemena narostl rozdíl na 45 bodů.

Body: Russell a Meeks 16, Diaz 15, Rančík 14, Beneš 10, Englický 8, Křemen a Nikkilä 7, Savanovič 6, Sokolovský 5, Votroubek 4 – Prater 18, Slezák 16, Kovač 11, Gamma 9, Práznovský 4, Wiedner a Rotrekl 3, Rusek 2, fauly 21:24, TH22/19:24/14, trojky 9:8, čtvrtiny 32:20, 22:21, 28:14, 26:11