A tým | Mattoni NBL - 18.11.2006

103
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
97

Očekávaný zápas, který měl napovědět, zda my dokážeme zapomenout na úterní porážku v Řecku a zda Kunín potvrdí rostoucí formu, jsme vyhráli o šest bodů. Stejně jako v našem zápase proti Maroussi, rozhodla první čtvrtina. V ní jsme si tentokrát my vytvořili rozhodující náskok, který jsme dokázali udržet až do konce utkání. I když jsme dvakrát v zápase utekli svému soupeři na 18 bodů, nakonec jsme si soupeře pustili až příliš k tělu. „Když vedeme o víc než deset bodů, přestáváme se soustředit a necháme soupeře rozdíl stahovat – je to jako na houpačce, nahoru a dolů,“ řekl po utkání asistent domácího kouče Ronen Ginzburg.

Hlavní trenér Katzurin nemohl být s obranou spokojen. Snad jen v první čtvrtině, ve které jsme hosty udrželi na 11 bodech a na začátku druhého poločasu, když Kunín nedal více než tři minuty ani bod. V těchto obdobích se množil náš náskok. Jakmile jsme se dostali do výraznějšího vedení, hráči přestali plnit v obraně pokyny trenérů a Kunín začal dotahovat. Opět se nám nepodařilo pokrýt střelce soupeře z perimetru. Dovolili jsme mu dát 11 trojek, přičemž na to spotřeboval jen 23 pokusů. To znamená, že většina střel byla z pozic prakticky bez obrany. Pravdou je, že i naše střelba z perimetru byla solidní.

Na doskoku jsme zůstali poraženi. Největší rozdíl vznikl v útočném doskoku, který však lze vysvětlit i tím, že naše střelba z pole byla o něco lepší než u Kunína. V útočném doskoku byl zvlášť nebezpečný byl Perinčič (7).

Střelci obou družstev se prvních pět minut hledali. Stav utkání byl v polovině první čtvrtiny 8:6. V dalších čtyřech minutách byl z kunínského družstva střelecky úspěšný jen Perinčič za tři body, zatímco u nás se bodový stav zvýšil o 13 bodů. Na našich bodech se podíleli Sokolovský (7), Rančík, Diaz, Russell po dvou bodech. V tomto úseku naše obrana pracovala stejně jako před sezonou. Komunikace, nasazení i dostatečná agresivita byla určitě ke spokojenosti realizačního týmu.

Na začátku druhé čtvrtiny přešel Kunín na zónovou obranu. Zpočátku jsme si se změnou nedokázali poradit a jakoby se marná snaha přenesla i do obrany. Na konci třetí minuty snížil Gavlák na sedm bodů a pak přišla naše dvouminutová šňůra jedenácti bodů. Pomohla nám k tomu i Lacova technická chyba za slovní odpor vůči rozhodčímu. Rozdíl se vyšplhal až ke druhé desítce. Hosté však opět využili naší lehkovážnosti a pokusili se utkání dramatizovat. V této části hry byl jediným střelcem Kunína Perinčič, autor 13 bodů. Jeho tah na koš naši hráči zastavovali jen za cenu faulů, ale nebyli v tomto důslední. Perinčič třikrát svůj nájezd proměnil a navíc nás potrestal dalším trestným hodem. Poločasový devítibodový náskok byl příjemný, ale jednoduchost snížení osmnáctibodového náskoku byla varující.

Trenér Katzurin nebyl určitě v šatně „hodnej strejda“. Hráči si jeho výtky vzali k srdci a po dvou a půl minutách vytáhli znovu náskok na 18 bodů, přičemž nedovolili Kunínu ani jednou skórovat. Co je to platné, když nám ozvěna poločasových slov zní v hlavě jen krátkou dobu. Jen jsme získali jednoznačné vedení, přišel útlum. V následujících třech minutách jsme o polovinu náskoku přišli. Na přelomu čtvrtiny byl hlavním skórerem Timberlake. Za 90 vteřin dal 7 bodů. Našich šest bodů v řadě opět přeneslo náš náskok daleko přes desítku. Před poslední čtvrtinou byl náskok 16 bodů.

Poslední čtvrtinu si za rámeček nedáme. Vítězství nám sice nevzala, ale porážka v ní o 10 bodů je varováním pro další zápasy. Hráči z Nového Jičína nás trestali střelbou z perimetru. Dostali sedmkrát příležitost vystřelit, trefili pětkrát! I když jsme hráli bez vyfaulovaných Rančíka a Englického, nedopustili jsme, aby nám loňský vicemistr pošpinil čisté konto porážek v Mattoni NBL.

Body: Diaz 19, Sokolovský 18, Votroubek 14, Rančík 14, Savanovič 12, Russell 10, Beneš 9, Englický 7 – Perinčič 31, Timberlake 24, Gavlák 11, Hájek 9, Laco 7, Reinberger 6, Pelikán 5, Williams 4; střelba 3b.: 19/8:23/11; střelba 2b.: 38/28:45/23; TH: 27/23:27/18; doskoky: 25:29; chyby: 25:22; 5 chyb: 34. Rančík, 37. Englický - 24. Williams; TCH: 15. Laco, 20. Englický, 38. Diaz;čtvrtiny: 23:11, 29:32, 29:22, 22:32; nejlepší hráč: Goran Savanovič