A tým | Mattoni NBL - 20.12.2006

BBK IVes Brno BBK IVes BrnoDomácí
63
89

V utkání, po kterém naši hráči odjížděli domů na Vánoce, se odehrálo skoro v přátelském tempu. Naši si vzali slova trenéra o zvýšení bojovnosti k srdci, takže se včerejší zápas proti Litoměřicím neopakoval. V úvodní čtvrtině jsme hráli pečlivě v obraně a v dalším průběhu už nebylo potřeba vyvíjet velkou aktivitu, protože soupeř nás k tomu nedonutil. Domácí, i když posílili, se neprojevovali kolektivně. „Pouze individuální výkony na první ligu zatím nestačí,“ podotkl Vratislav Šístek. Hra BBK vázla především na rozehrávce, když jejich rozehrávači více pronikali pod koš a méně spolupracovali s týmem. Vzhledem k výškové převaze se naši hráči snažili ohrožovat koš Brna především z kratší vzdálenosti. Navíc střelba trojek zaostala za průměrem posledních zápasů. „Naši kluci dodržovali pokyny trenérů a do střelby z dálky se mnoho nepouštěli,“ potvrdil Šístek.
Pravděpodobně poslední zápas v nymburském dresu oslavil Mirkovič solidním výkonem. Připsal si double-double za 18 bodů a 11 doskoků, navázal na sebe 6 faulů. Na rozdíl od Nikkily strávil na palubovce skoro třicet minut. „Antti zápas začal, po své prvním osobní chybě ve 3.minutě střídal a Miloš Mirkovič se chytl. V pozdějším průběhu zápasu nebyl důvod proč ho střídat,“ řekl Šístek.
Utkání jsme začali dvěma koši s hodnotou tři a dva. Brňané vyrovnali stejným způsobem jen v opačném pořadí. Potom ale 4,5 minuty nedali ani bod, zatímco naše konto se rozrostlo o 15 bodů. Bodový půst ukončil Helbich, ale to už jsme vedli jednoznačným rozdílem. Do konce první čtvrtiny se hra, alespoň co se týče počtu nastřílených bodů) vyrovnala. Druhou čtvrtinu jsme začali šestibodovou šňůrou a domácí kouč Jelínek si vzal oddechový čas. V té době jeho tým ztrácel dvacet bodů a trenér Katzurin už pomalu začal stahovat hlavní opory našeho týmu. Rozdíl ve skóre se do poločasu navýšil o dalších 8 bodů.
Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti a domácí ho prohráli pouze o tři body. Z celku BBK se o body zasloužili hlavně Helbich, Slezák a Špička. Polovina bodů Brna (8) padla z čáry trestných hodů – Slezák 5, Helbich 3. Také poslední čtvrtina přidala do rozdílu tři body v náš prospěch. Na palubovku se dostal Láďa Horák, který si připsal na konci zápasu dva body, jeden blok a dva obranné doskoky. Jak už bylo řečeno v úvodu, zápas jsme odehráli s minimální snahou, přesto vítězství je jednoznačné.
Body: Helbich 17, Špička 14, Slezák 14, Prater 9, Práznovský 7, Wiedner 2, Hilšer, Petřík, Majoroš Dupal, Lehman a Domagoj 0 - Mirkovič 18, Sokolovský 14, Rančík 13, Savanovič 9, Diaz 9, Beneš 8, Russell 6, Votroubek 4, Englický 4, Křemen 2, Horák 2, Nikkilä 0; střelba 3b.: 16/4:15/4; střelba 2b.: 39/15:49/30; TH: 29/21:22/17; doskoky: 32:31; fauly: 18:27; nejlepší hráč: Pavel Beneš,čtvrtiny: 13:29, 13:21, 15:18, 18:21