A tým | Mattoni NBL - 30.12.2006

90
BK Sadská BK Sadská Hosté
58

V sestavě Nymburka chyběl nemocný Diaz, u hostů zraněný Kubálek, na lavičce nebyl ani Petr Englický. Na nedostatek práce si nemohl dnes stěžovat ani náš lékař dr.Vaněček. Na domácích zápasech nebývá tak často, a tak si vše odpracoval dnes. Nejdříve se zranil Rančík, po něm odkulhal Sokolovský a nakonec ani Savanovič utkání nedohrál. Ani jedno zranění snad nebude nijak vážné, i když bolestivost Rančíkova koňara byla asi hodně vysoká – soudě podle výrazu ve tváři, když krátce před poločasem odcházel do šatny.
Vše podstatné se odehrálo už v prvním poločase. V něm jsme si vytvořili třicetibodový náskok a ten jsme v podstatě udrželi, až na několik poklesů koncentrace, do konce utkání. Především v první čtvrtině jsme velice dobře stříleli, i když prvních pár minut patřilo hostům. Ti vedli po pěti bodech Nováka 5:0. Ještě na konci druhé minuty jsme prohrávali o čtyři body 4:8, ale pak euforie úvodu opadla. Sadská neproměnila 11 střeleckých pokusů z pole v řadě a nůžky rozdílu se velice rychle rozevíraly. Na naší straně se v podstatě trefovali všichni, kdo měli šanci jít na palubovku. Poměrně brzy nastoupil na palubovku novopečený otec Michal Křemen a své dosavadní střelecké trápení v dresu Nymburka protrhl povedenou trojkou na začátku šesté minuty. Ta znamenala navýšení náskoku na osm bodů (18:10). Všechny další bodové odstupy už měly dvouciferné číslo . Trenér Forejt sice střídal poměrně často, ale stále nemohl najít na naši lehkost střelby protizbraň. Teprve po dlouhých osmi minutách se z pole trefil Lyle, ale to už pouze korigoval naše dvacetibodové vedení. Pohled na statistiku první čtvrtiny hovořil za vše. Naše střelba z pole měla úspěšnost 75% a neminuli jsme ani jeden trestný hod z jedenácti nařízených. Sadská měla o celých 50% horší úspěšnost střelby z pole, přičemž z perimetru se netrefila ani jednou z pěti pokusů. Vzhledem k tomu, že jsme si připsali celkem 11 obranných doskoků proti jedinému útočnému Sadské, bylo jasné, že hosté dostali pouze jednu příležitost nepřesný pokus opravit. Poměr valorizačních bodů byl také jednoznačně lepší u nás (49:-4). Ve druhé čtvrtině se Sadská alespoň trochu zbavila přehnaného respektu a mírně se zlepšila v obraně. Inkasovala „jen“ 24 bodů a připsala si také čtyři útočné doskoky. Naše střelba z pole byla o něco horší (65,5%), ale zhoršila se úspěšnost také u hostů (22,5%). Na úspěch z perimetru Sadská stále čekala. To na naší straně se dvakrát do obroučky trefil z dálky Křemen, jednu trojku potom přidal ještě ve druhé polovině čtvrtiny Sokolovský. Náš náskok se ve druhé čtvrtině stále pomalu navyšoval, až minutu před poločasovou přestávkou dosáhl dvaatřiceti bodů. Padesátku jsme dosáhli už na začátku 16.minuty a vypadalo to na střeleckou exhibici.
I krátký úsek úvodu druhého poločasu jsme začali s nulou. První minutu a půl jsme prohráli 0:7 díky přesným trefám Kukačky a Nováka. Koš posledně jmenovaného měl hodnotu tří bodů. Byl to jubilejní desátý pokus hostujícího družstva. Na naší straně se vytratila přesnost střelby. Nedopravili jsme do koše ani každý druhý míč, který letěl tím směrem. Sadská byla o krapek přesnější, když jejich úspěšnost ve třetí čtvrtině byla přesně 50%. To vedlo k vítězství hostů v tomto hracím období o 4 body. Trenéru Katzurinovi tak vzal za své celkem spokojený výraz z prvního poločasu. Vrásky na jeho tváři mu kromě již zraněného Rančíka, přidělal i kulhající Sokolovský. I přes tento handicap jsme nenechali hosty, aby převzali iniciativu v zápase a po celou dobu jsme si udržovali více než dvacetibodový náskok. Nejmenší vedení bylo o 23 bodů po koši Lyleho ve 25.minutě. Do poslední čtvrtiny jsme už nastupovali ještě bez Savanovič. Velice netradiční sestava: Russell, Beneš, Englický, Votroubek a Křemen si brzy po začátku čtvrté čtvrtiny vytvořila třicetibodový náskok především Pavel Englický se snažil pobavit slušně zaplněnou halu. I když se první alley-oop nepovedl, druhý po ose Russell – Englický slavil úspěch. Jednoznačné vedení a málo zdravých hráčů dalo možnost zapojení Ládi Horáka i Matěje Sýkory do zápasu. Tři minuty před koncem si prvně jmenovaný připsal dva body do statistik, Sýkorovi k prvnímu zápisu ještě chyběla přesnost.
Body: Křemen 16, Russell 14, Savanovič 13, Beneš 11, Sokolovský 9, Englický 8, Rančík 7, Votroubek 5, Nikkila 5, Horák 2 - Lyle 15, Novák 14, Šušák 12, Kukačka 9, Hubálek 6, Vukotič 2; střelba 3b.: 18/8:17/3; střelba 2b.: 40/26:52/18; TH: 16/14:15/13; doskoky: 34:28; fauly: 16:16; 1020 diváků; čtvrtiny: 31:12, 24:13, 18:22, 17:11, nejlepší hráč: Michal Křemen