A tým | Mattoni NBL - 17.02.2007

99
BBK IVes Brno BBK IVes Brno Hosté
67

Utkání probíhalo i skončilo podle očekávání. Na výrazné vítězství jsme se příliš nenadřeli, hráli jsme, co jsme potřebovali a ani jednou Brno nepustili do vedení. Hladinu poklidného utkání zčeřil dvěma parádičkami Pavel Englický. Poprvé mu na aley-oop namazal Russell, ale pokus se úplně nepovedl. Pavel musel improvizovat a míč do koše dostal až po dopadu záhadnou zadovkou. Podruhé míč nahazoval Michal Křemen a tentokrát vše klaplo podle not. Diváci, kterých se sešlo díky začínajícím jarním prázdninám poměrně málo, si mohli zavzpomínat na Zídkovu střelbu přes hlavu. O tento nebezpečný prvek hry pivotů se třikrát postaral David Špička. O poslední vzrušení se zasloužil v poslední minutě zápasu rozhodčí Rozsypal. Za zadní lajnou se střetl s rozběhnutým Láďou Horákem a ten ho „přehodil“ přes reklamní banery. Z hrůzostrašného pádu po zádech si rozhodčí odnesl roztržené předloktí. Spravilo to osm stehů od doktora Vaněčka.
V úvodních minutách jsme si vypracovali vedení 7:0. Postarali se o něj naši menší hráči Sokolovský, Savanovič a Russell. Hosté však během následující půldruhé minuty téměř srovnali (úsek vyhrálo BBK poměrem 9:3). Pomohly jim k tomu dva rychlé protiútoky a důrazný Špička košem s faulem. Jediný náš koš dal Sokolovský a byla to jeho druhá trojka. Od páté minuty následoval úsek s vyrovnanou hrou. Díky tomu, že naše obrana nepracovala na sto procent. Však se také trenér Katzurin rozčiloval. Hosté se dokázali poměrně dobře prosadit v útoku a procentu střelby za dva body byli dokonce úspěšnější než my. Hlas našeho trenéra o přestávce mezi čtvrtinami zněl důrazně a hráče probudil. Dokázali jsme zabetonovat obranu, získané míče daly vzniknout rychlým protiútokům a s jejich zakončováním jsme neměli problémy. Za 150 vteřin přibylo 14 bodů. Hosté se nedokázali prosadit ani jednou, zatímco naše produktivita útoku byla skoro stoprocentní. Díky přečíslení obrany jsme se snadno dokázali probojovat až do bezprostřední blízkosti koše, odkud stříleli malí i velcí (Mack, Russell, Englický, Rančík). Náš náskok se vyšplhal na 17 bodů (40:23). Během 13. a 14.minuty Práznovský a Špička o šest bodů snížili. Jako kdybychom se chtěli nadechnout před další šňůrou. V patnácté až sedmnácté minutě jsme hru opět opanovali my a přidali jsme další čistou šňůru jedenácti bodů. Každý náš útok byl v tomto období zakončený košem. Dostali jsme se do vedení o 22 bodů (51:29). Po koši střídajícího Helbicha přidal ještě trojku Russell a stanovil tak nejvyšší rozdíl prvního poločasu. Poslední koš před přestávkou dal Prater, který potřeboval na přeběhnutí celého hřiště a úspěšné zakončení necelých 6 vteřin. Více mu totiž do konce poločasu nezbývalo.
Další šňůrou, tentokrát čtrnáctibodovou (14:1), jsme zahájili druhý poločas. Pomohl nám v tom nesportovní faul Zorana Helbicha, který se snažil příliš očividně zastavit náš rodící se rychlý protiútok po ztrátě míče. Pavel Beneš dal obě šestky a po vyhazování z půlky přidal Mack trojku. V polovině 24.minuty jsme vedli o třicet bodů 70:40. Následující minutku jsme sehráli vlažně, Wiedner trestal trojkou, Helbich šestkami a Práznovský košem. Náznak možného stažení náskoku zažehnal trenér Katzurin oddechových časem. Přesto nám na konci třetí čtvrtiny zbylo k dobru 26 bodů. Než jsme se na začátku poslední čtvrtiny rozkoukali, snížili hosté na 81:59 a v přijatelné ztrátě se drželi až do 35.minuty (85:62). Pak dal Sokolovský trojku a nakopnul nás zase trochu dopředu. Úsek do předposlední minuty jsme vyhráli 11:2 a dostali jsme rozdíl nad třicet bodů. Půl minuty před koncem dal Mack trojku, na tabuli skóre se rozsvítily dvě devítky. K trojcifernému číslu jsme se nedostali, i když čas na to byl.
Body: Russell 21, Englický 16, Mack 16, Rančík 14, Sokolovský 11, Nikkila 8, Beneš 7, Savanovič 6 - Prater 22, Špička 12, Wiedner 11, Práznovský 10, Helbich 7, Ridl 4, Majoroš 1; střelba 3b.: 21/9:14/2; střelba 2b.: 51/30:45/22; TH: 14/12:24/17; doskoky: 34:29; chyby: 23:18; 5 chyb: 40. Nikkila; nejlepšíhráč: Russell; čtvrtiny: 26:23, 30:14, 25:18, 18:12