A tým | Mattoni NBL - 24.02.2007

BK Sadská BK SadskáDomácí
57
99

Utkání, kde byl favorit jednoznačně dán, dopadlo podle předpokladů. Hned od první čtvrtiny jsme kráčeli za jasným cílem a v průběhu celého zápasu jsme svůj náskok navyšovali. Především v první čtvrtině jsme dokázali družstvo Sadské ubránit na sedmi bodech a ve všech čtvrtinách kromě poslední byl rozdíl ve skóre jednotlivých hracích období vyšší než deset. Velký rozdíl mezi oběma týmy byl mimo jiné v četnosti a úspěšnosti střelby. Domácí atakovali náš koš 47 střelami za dva nebo tři body, my jsme z kratší vzdálenosti pálili dvaapadesátkrát a k tomu jsme přidali ještě 14 pokusů o trojku. Také úspěšnost střelby byla výrazně vyšší na naší straně (Sadská 40,4% : Nymburk 59,1%). Jen ve střelbě trestných hodů jsme výrazně zaostali za našim průměrem. 53,8% byl náš druhý nejhorší výsledek v této sezoně (horší byl jen zápas proti A Plus Brno – 50% - 12/6). Hlavní příčinou nízkého počtu střel Sadské byl velký počet ztracených míčů – 26. Domácí nedokázali několikrát zvládnou naši vytaženou obranu při vyhazování zpod vlastního koše. V jeden okamžik se kolem domácího rozehrávače sesypali i tři naši hráči a tam už opravdu nezbyl žádný prostor pro rozehrání. Také pouhé tři útočné doskoky nedávaly při horší úspěšnosti střelby možnosti druhých střel. Výrazný byl také nepoměr v počtu asistencí (8:25). Kontrastovalo také naše rychlé přenesení hry s postupným útokem domácích. Celkem desetkrát jsme vyráželi do rychlého protiútoku, proti kterému je obrana lehce zranitelná. I proto bylo k vidění několik smečovaných košů. Především ten, kterým Rančík zvyšoval na 21:6 byl zaslouženě odměněn dlouhým potleskem. Dost s podivem, že koš takovou energii, kterou do toho Rado dal, vydržel bez poškození.
V první čtvrtině jsme se z prvního útoku prosadili Nikkilou zpod koše a Rivers vyrovnal. Pak jsme přidali dva koše za sebou, když jsme využili první Kukačkovu ztrátu míče. V polovině 4.minuty jsme dovolili dát Sadské šestý bod a tím byl v podstatě jejich bodový příděl první čtvrtiny vybrán. Za stavu 6:13 si vzal oddechový čas trenér domácích Forejt. Bohužel pro domácí se nic nezměnilo a my pokračovali v navyšování vedení, které korunoval již zmiňovanou smečí Rančík. Půl minuty před koncem čtvrtiny dal Rivers jednu šestku a stanovil výsledek první desetiminutovky. Také ve druhé části zápasu byl úvod vyrovnaný. Vukotič dal trojku, Sherman přidal koš z pole, ale na všechny koše Sadské jsme dokázali odpovědět. Za stavu 12:27 jsme odstartovali opět ostrou čtyřminutovku, při které jsme vytáhli obranu hluboko do týlu protivníka a brali mu jeden míč za druhým. Po šňůře 16:0 jsme svoje průběžné vedení navýšili na 31 bodů, ale také jsme donutili domácí k dalším 5 ztrátám. Do konce prvního poločasu Sadská využila několik našich neproměněných střeleckých pokusů a naopak svou bezchybnou střelbu a snížila na rozdíl 26 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme si osm minut drželi zhruba třicetibodový náskok. Domácí se prezentovali dvěma trojkami, my jsme si trojkovou smršť šetřili do konce třetí čtvrtiny. Mack, Beneš a Křemen stáli na konci dobře sehraných akcí a stříleli z dobrých pozic. I díky těmto bodům jsme si vypracovali náskok 36 bodů. V poslední čtvrtině dal první koš Hubálek, měl hodnotu tří bodů a povedl se Michalovi přes bránícího Englického. To se trenérovi Katzurinovi nelíbilo a hned si volal Pavla na střídačku náhradníků. Za chvíli dal Rivers koš s faulem a když přidal Bosák trojku, přišel za stavu 48:77 na řadu time out našeho trenéra. Ze vzrušeného tónu bylo jasné, že takový průběh zápasu se mu pranic nelíbí. Během 34.minuty jsme třemi koši v rychlém sledu odčinili pokles koncentrace a opět jsme vedli o 35 bodů. V samotném závěru Sadské docházely síly, a tak jsme si mohli v poklidu dokráčet k pohodlnému vítězství.
Body: Rivers 19, Šušák 12, Kukačka 5, Hubálek 5, Vukotič 4, Novák 4, Bosák 3, Varaga 3, Hanzlík 2 - Rančík 21, Mack 19, Sokolovský 13, Beneš 12, Křemen 8, Nikkila 8, Englický 6, Russell 6, Savanovič 4, Horák 2; střelba 3b.: 20/6:14/7;střelba 2b.: 27/13:52/32; TH: 18/13:26/14; doskoky: 23:27; chyby: 24:20;čtvrtiny: 7:22, 17:28, 15:25, 18:24; 300 diváků; nejlepší hráč: Rančík