A tým | Mattoni NBL - 28.02.2007

BK Kondoři Liberec BK Kondoři LiberecDomácí
54
92

Stejně jako v minulých zápasech proti relativně lehčím soupeřům jsme i proti severočeským Kondorům vynikali v obraně. Čtyřiapadesát bodů za 40 minut je druhá nejlepší vizitka naší obrany v tomto ročníku Mattoni NBL. Není proto překvapením, že naše družstvo zůstalo jediné, které za 27 kol nedostalo od soupeřů dohromady více než 2000 bodů. Druhou nejlepší obranu má Prostějov s 2039 body a to je o 157 bodů více!
Statistické údaje jasně hovoří, kde je hlavní příčina tak vysoké porážky. Procento střelby z pole bylo u domácích jen o malinko větší než polovina našeho výkonu. Řečí čísel: 32,7% : 61,4%. To znamená, že na každé tři střely dali Kondoři jeden koš - my dva. „Soupeři jsme rozbourali hru, na kterou je zvyklý. Hráči Liberce jen těžko hledali pozice na střelbu, a tak většinou nestříleli z dobrých pozic,“ řekl Vratislav Šístek. Jen z čáry trestných hodů nebyl rozdíl propastný, ale stejně byl poměr v náš prospěch. Na doskoku sice náš soupeř vyhrál, ale to bylo zapříčiněno mimo jiné tím, že nemohl do zápasu nastoupit Pavel Englický, kterého trápí zánět šlach a Antti Nikkilä měl po 12 minutách pobytu na palubovce 5 faulů. Šanci dostal Standa Votroubek, pro kterého to byl ostrý start po angíně.
Oproti prvnímu zápasu v hokejové aréně Bílých tygrů jsme začali naplno. Liberec jsme zaskočili velmi dobrou obranou, se kterou si domácí nevěděli rady. „Na hráčích byla vidět velká chuť do zápasu. Jako by chtěli rozprášit úvahy o tom, že by mohl Liberec hrát s námi vyrovnanou partii,“ řekl Šístek.
Nejnadějnějším obdobím pro domácí byly první čtyři a půl minuty. Kondoři prohrávali pouze o tři body (7:10). Na začátku osmé minuty už byl rozdíl dvouciferný (7:19). Do této chvíle jsme minuli jen 3 pokusy z pole a o body se podělili skoro všichni hráči základní pětky: Russell, Sokolovský, Rančík, Votroubek, Nikkilä. Bohužel náš Fin si už v polovině 5.minuty udělal na T.Tóthovi druhý faul a nahradil ho Goran Savanovič. Ke konci první čtvrtiny se Goran trojkou zasloužil o nejvyšší vedení první desetiminutovky. Hned na úvod druhé části zápasu dal Sokolovský trojku a po následném Rančíkově koši s faulem jsme vedli o 21 bodů. Časomíra ještě ani neukrojila první minutu druhé čtvrtiny. Domácí se zmohli pouze na zastavení stále se zvětšujícího rozdílu. V podstatě celá druhá čtvrtina byla marnou snahou Kondorů něco s našim náskokem udělat. I když se domácí snažili proti naší obraně něco vymyslet, vždy si vylámali zuby.
Druhý poločas jsme začali ztrátou a utíkajícího Landu jsme zastavili nedovoleně. Po jeho dvou šestkách klesl náskok na 15 bodů. Jen na chvíli. Rančíkova smeč a jeho koš s faulem, v kombinaci s rychlým protiútokem, na jehož konci stál Mack, znamenaly v polovině 24.minuty čtyřiadvacetibodový náskok. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny se smečovaným košem, kterým posunul naše vedení do stavu 39:70, rozloučil s palubovkou Antti Nikkilä. Za pár vteřin si udělal pátý faul a musel jít z kola ven. Nikoho už asi nepřekvapil náš vstup do poslední čtvrtiny. Byl razantní a podpořený trojkami Křemena a Sokolovského. V polovině 33.minuty jsme vedli o 42 bodů, přičemž na kontě domácích bylo stále pouze 40. Teprve 2,5 minuty před závěrečným klaksonem domácí přelezli padesátku.
Body: Johnson 10, bratři Tóthové po 6, Kočvara 6, Landa 5, Černošek 5, Kovanda 4, Pastýřík 4, Šustek 3, Mroczek-Truskowski 3, Bohunický 2, Kraus 0 - Rančík 22, Sokolovský 16, Beneš 13, Votroubek 13, Mack 9, Křemen 6, Savanovič 6, Nikkila 5, Russell 2; střelba 3b.: 17/5:18/8; střelba 2b.: 32/11:39/27; TH: 28/17:19/14;doskoky: 28:27; chyby: 21:22; 5 chyb: 29. Nikkila Antti, 35. Savanovič Goran;čtvrtiny: 11:27, 17:18, 12:27, 14:20; 979 diváků; nejlepší hráč: Rančík