A tým | Mattoni NBL - 21.03.2007

111
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
81

Zápasy s Mlékárnou Kunín vždy slibují divákům střelecké hody a vysoký počet nastřílených bodů a nejinak tomu bylo i dnes. Celkové skóre atakovalo dvoustovku a k jejímu dosažení chybělo jen osm bodů. Nebývá zrovna obvyklé, aby se do posldní čtrtiny vstupovalo s tím, že na tabuli svítí stav 92:58. Stovku nastřílených bodů jsme dosáhli již v polovině 34. minuty a autor stovky Pavel Beneš si tak vysloužil tu čest přispět do týmové pokladničky.
Do úvodu zápasu jsme vstoupili dvoubodovým košem Gorana Savanoviče po jeho typickém nájezdu. Po neúspěšném pokusu Timberlaka fauloval Antti Nikkila a Williams si tím vysloužil možnost trestných hodů. Proměnil však jen jeden ze dvou pokusů a po obraném doskoku Ládi Sokolovského neproměnil Darius Washington trojbodový pokus. Míč si však doskočil Goran a po spolupráci s Radem Rančíkem jej proměnil košem s faulem ve tři body. Až potud se první desetiminutovka pro nás odvíjela pozitivně. Po té na nás vyrazili kunínští s naší obvyklou zbraní - presingem. Ten se jim dařil a tak se během chvíle po našich ztrátách a neproměněných střeleckých pokusech na ukazateli skóre objevil stav 5:10. Ani dál Mlékaři nespali a tak si nejprve svůj náskok udržovali a později i rozšiřovali až na rozdíl deseti bodů. První čtvrtina skončila 21:31, což je skóre, které doma v tomto čase tak často nevídáme. Přestávka dala trenéru Katzurinovi možnost promluvit jeho svěřencům do duše a nutno dodat, že se u toho oprávněně čertil. Čertění bylo úspěšné a tak jsme po vstupu do druhé čtvrtiny náskok Kunína začali pomalu, ale jistě ukrajovat. Od třinácté minuty jsme si s Kunínem hráli na přetahovanou a družstva si vzájemně vyměňovala koš za koš. To přestalo v patnácté minutě zřejmě bavit Standu Votroubka a svojí trojkou řekl Kunínu jasné: Ne. Dostali jsme se do tříbodového vedení a to jsme si pomalu během zbývajících pěti minut zvětšovali na vedení dvanáctibodové. S ním jsme také odcházeli do šaten. Návrat po přestávce se odehrával se stejném trendu jako poslední minuty před poločasem a tak se rozdíl na světelné tabuli šplhal až k téměř dvaceti bodům. Zároveň jsme chytli slinu, kterou Kunín začal ztrácet již v druhé čtvrtině a naši hráči se začali divákům odměňovat i oku ladícími akcemi. Za jednu z těch nejvydařenějších lze určitě považovat zasmečování Dwashe po sebrání míče kunínským. Nenechali se zahanbit ani další a tak se na koši s chutí  zhoupli i Rado Rančík, Pavel Englický a Standa Votroubek, který si na obroučce dokonce i zaposiloval. Na konci třicáté minuty jsme vedli již o 34 bodů a tak stačilo po následujících a posledních deset minut jenom rozdíl udržovat.

Body: Rančík 24, Washington 15, Mack a Votroubek po 13 - Williams 16, Perinčič a Gavlák po 13, Timberlake 11 Rozhodčí: Vrážel, Volejník, Znamínko. Trestné hody: 16/13 - 28/20. Fauly: 23:17. Trojky: 8:7. Nejlepší hráč: Darius Washington.