A tým | Mattoni NBL - 14.04.2007

83
BK Kondoři Liberec BK Kondoři Liberec Hosté
55

Celkovou charakteristiku zápasu se sluší začít hodnocením Miloše Mirkoviče. V poločase měl valorizační koeficient dva a půl krát vyšší než celé družstvo Liberce. Ve druhém poločase se hosté zvedli, ale i tak měl Miloš na konci zápasu 32 valorizačních bodů a tým Kondorů 34. Jeho statistické údaje jsou plné stovek procent: střelba za dva body – 4/4, střelba za tři body – 3/3, TH – 1/1, k tomu přidáme 8 doskoků, žádnou ztrátu míče, máme MVP, se kterým se možná vůbec nepočítalo. „My jsme ho neviděli v žádném zápase takhle dobře zahrát,“ přiznal trenér hostů Slowiak. „Když jsem byl jednou nejlepším hráčem, tak proč to nezopakovat ještě párkrát,“ doufá Miloš a my mu to přejeme určitě taky. Ve statistikách zaujme ještě Darius Washington, který přitáhl sedmkrát svého protihráče k nedovolenému zákroku, jedenáctkrát se postavil na čáru trestných hodů a jedenáctkrát svůj pokus proměnil. Také 8 doskoků mu pomohlo k 28 valorizačním bodům. Na straně hostů se dařilo nejvíce Lukáši Krausovi, který společně s Bohunickým překročil desítku v počtu nastřílených bodů, přičemž Bohunický dal všechny body z perimetru (8/4). Druhým nejlepším hráčem Liberce byl Pomikálek, který sice ještě dorostenec odehrál 8 minut, dal 4 body a měl 3 doskoky.
Za povšimnutí stojí také, že trenér Katzurin tentokrát vytížil všechny hráče téměř stejným počtem odehraných minut od 16 do 25 minut. Nejdéle odehrál Mack 25:07, nejméně Votroubek 16:28. Ovšem také trenér Slowiak dal příležitost úplně všem hráčům z lavičky, hlavní tíha však ležela na Krausovi, čtyřicátníku Kočvarovi a Černoškovi.
Jako v zápase se Sadskou jsme i v sobotu inkasovali v první minutě trojku. Střelcem byl Pastýřík. Do vedení jsme se dostali hned na začátku 2.minuty, když všechny naše body padly z trestných hodů. První náš koš ze hry dal Dwash na konci 3.minuty a byl to koš s faulem. Od té doby jsme začali Liberci utíkat. Další náš koš s faulem, tedy nejhorší řešení situace obrany, dal Rančík po minutě a vedli jsme 10:6. Na konci 7.minuty to bylo po dvou šestkách Dwashe o devět (17:8), ale jednociferný rozdíl si Liberec uhájil až do poslední minuty. Střelec první čtvrtiny Washington (13 bodů z 25) opět košem s faulem upravil na 25:13. I když Liberec prohrál první čtvrtinu o deset bodů, jeho hra v obraně nebyla tak špatná. K většímu počtu bodů je nepustila naše solidní hra v obraně a jejich nevyužívání střeleckých pozic.
Druhá čtvrtina byla Mirkovičova. Nastoupil už krátce v první desetiminutovce, když nahradil na pozici čtyři dnes trápícího se Rančíka. Po několika vteřinách sice šel Miloš po chybě z placu a dostal od trenéra Katzurina kázání, ale po Radově ztraceném míči, šel Miloš zpátky. Ve druhé čtvrtině nastoupil hned od začátku a uvedl se obranným doskokem. Na konci druhé minuty vyzkoušel střelu z perimetru a byl úspěšný. Vybídl ho k tomu asistencí Michal Křemen. Stejná dvojice stála i za dalšími našimi body, tentokrát dal Miloš body zpod koše a k tomu ještě přidal jeden trestný hod. Tím, však Milošovo vystoupení neskončilo. Do konce druhé čtvrtiny stihl nastřílet 16 bodů (z 28 našeho týmu). Hlavně jeho zásluhou jsme se dostali až na sedmadvacetibodový rozdíl.
Třetí desetiminutovka byla bodově nejchudší a dokonce jsme jí o koš prohráli. Především na začátku se nám nepodařilo dát koš. Úspěšný byl jen jednou Sokolovský ze šestky, ostatní 4 pokusy nebyly přesné. Sice jsme polevili v ofenzívě, ale nezmírnili jsme snažení v obraně. Proto Liberec nebyl schopen nic zásadního udělat s bodovým rozdílem. Po druhé trojce Bohunického se Kondoři přiblížili na dvacet bodů (60:40), ale pak se zase náš stroj rozjel a skoro jsme se vrátili do poločasového rozdílu.
Také poslední čtvrtina byla poměrně vyrovnaná. My jsme si s přehledem udržovali více než dvacetibodové vedení, Liberec smířen s osudem poslal do boje hráče z lavičky (seděli například bratři Tóthové). Naše útoky nebyly tak rychlé a nedostávali jsme se tolik do volných střel. Až ve druhé polovině závěrečné čtvrtiny jsme několika koši dostali naše vedení na třicet bodů. Poslední střela však patřila Šustkovi, který upravil na konečných 83:55.
Body: Washington 19, Mirkovič 18, Mack 12, Rančík a Savanovič 9, Beneš 5, Sokolovský, Votroubek a Křemen 3, Nikkila 2 - Kraus 13, Bohunický 12, Kočvara a Landa 6, Pastýřík 5, Černošek a Pomikálek 4, Tóth T. a Šustek 2, Důra 1; střelba3b.: 19/7:26/5; střelba 2b.: 40/19:38/14; TH: 28/24:18/12; doskoky: 37:33;chyby: 19:24; 5 chyb: 39. Bohunický, 40. Černošek; čtvrtiny: 25:15, 28:11, 12:14, 18:15; nejlepší hráč: Miloš Mirkovič