A tým | Mattoni NBL - 25.04.2007

A plus Brno A plus BrnoDomácí
84
101

Kromě první poloviny úvodní desetiminutovky jsme nepustili domácí do vedení. V zápase jsme se mohli opírat o tradičně výborný výkon Rado Rančíka, který si opět připsal double-double. Jeho vynikající střelbu, dal 31 bodů, charakterizovala vynikající úspěšnost – celkem to bylo 81% a také 11 doskoků, především obranných. Kromě útočných povinností ho čekaly také obranné úkoly, když „jeho hráčem“ byl klíčový pivot Brna Petr Benda. Celkem tři osobní chyby si Benda vykoledoval na Radovi (všechny ve třetí čtvrtině), zbývající dva na Sokolovském (první) a Benešovi ve 29.minutě poslední. Také 4 nastřílené body z deseti pokusů svědčí o tom, že Petr Benda neměl dnes mnoho prostoru a času pro střelbu. Individuálním (nikoliv individualistickým) výkonem zaujal také Darius Washington. Dal 23 bodů, připsal si 4 asistence, nalákal na sebe 7 faulů a jasně předčil reprezentačního rozehrávače Vrubla. „Nenápadně mu naznačil, s čím může Štěpán počítat na Mistrovství Evropy a že to nebude mít jednoduché,“ potvrdil Vratislav Šístek. Universální výkon podal Michal Křemen, který dal 10 bodů, měl 8 doskoků, 2 bloky a 3 získané míče. Ani ostatní hráči nehráli špatně, jen Standa Votroubek měl v noci před utkáním opět zvýšenou teplotu a jeho výkon byl tím limitovaný. „Věřím, že před play-off se Standa zbaví všech bacilů, které si z něj teď asi udělali testovací stanici,“ řekl s humorem Šístek.
V týmu Brna odehrál velice dobrý zápas Roland, který dal 19 bodů (ovšem při úspěšnosti 36% z pole), získal 14 doskoků (z toho 5 útočných) a získal 10 faulů. Výšku uplatnil Aleš Chán, druhý nejlepší hráč Brna, který si ke 14 bodům připsal 9 doskoků.
V týmových statistikách byl rozdíl pouze 19 valorizačních bodů, protože Brno bylo lepší na doskoku, v asistencích, ztracených míčích i blocích. Avšak nebylo to nic platné, když jejich střelba z pole nedosáhla ani 41%. Naše bylo totiž o 17% vyšší. Největší rozdíl byl v útočných doskocích. Brno jich vybojovalo 18, my jen 7. Při výškových parametrech Chána, Bendy a Machače a při úspěšnosti střelby to bylo pochopitelné, leč pro konečný výsledek nepodstatné. Vedení týmu to však chladným nenechává: „V play-off by nám taková čísla mohla zkomplikovat hru. Proto se budeme muset na tuto činnost v nejbližších dnech dobře podívat,“ vytýčil úkoly Vratislav Šístek.
Utkání začalo přetahovanou o každý bod. První koš jsme dali my, ale po dvou útočných doskocích Brno vyrovnalo. Další posun ve skóre zaznamenaly na obou stranách trestné hody a pak padla první trojka zápasu. Dal jí elitní střelec Prach, a proto jsme prohrávali 4:7. Za minutku jsme se dostali do vedení my a pak se plus jeden bod přeléval z jednoho družstva na druhé až do začátku 7.minuty. Po dvou blocích našich hráčů a pěti bodech Dwashe jsme se dostali do šestibodového vedení. Domácí sice dvěma koši v řadě stáhli na 19:21, ale závěr čtvrtiny byl podle našich not. Za první dvě minuty druhé čtvrtiny jsme vytáhli náskok až na 11 bodů a za další čtyři minuty až těsně za dvacetibodovou hranici (31:52) po trestných hodech Sokolovského. Domácí se potom přeci jen trochu nadechli a stáhli rozdíl až na 15 bodů. Poslední zápis do listiny střelců prvního poločasu měl Dwash, který trojkou potěšil hlouček našich fanoušků, kteří se do Brna vydali.
Třetí čtvrtina byla nejdříve potvrzením našeho vedení. Po pěti bodech Rančíka jsme se dostali do nejvyššího vedení v zápase o 23 bodů. Pak se naše bodová touha nasytila a Brno se polehoučku začalo bodově přibližovat. V každé minutě v průměru o bod a na konci čtvrtiny to dotáhlo až na jedenáctibodový rozdíl. Nejaktivnějšími byli Roland a Chán, kteří využívali aktuální nepřítomnosti Rančíka v závěru třetí čtvrtiny. Do poslední části zápasu poslal trenér Katzurin opět údernou pětku: Křemen, Rančík, Washington, Nikkilä a Beneš. Za chvíli vystřídal Nikkilu Votroubek, Machač ještě trojkou přiblížil A plus na sedm bodů. To se psala 34.minuta. Od té doby až do předposlední minuty utkání se domácí bodově prosadili pouze z trestných hodů (6/4). My jsme se činili daleko více a na konci 39.minuty jsme měli k dobru 19 bodů. Konečnou korekci Brna provedl Machač a Roland a tečku za zápase po právu Rado Rančík.
Body: Machač 19, Roland 19, Chán 14, Prach 10, Vrubl 7, Whitehead 6, Benda 4, Gajdošík 3, Skála 2 - Rančík 31, Washington 23, Beneš 10, Křemen 10, Sokolovský 9, Mirkovič 7, Savanovič 5, Nikkila 4, Votroubek 2; střelba 3b.: 14/4:19/9; střelba 2b.: 53/23:43/27; TH: 37/26:24/20; doskoky: 41:35; chyby: 24:27; 5 chyb: 29. Benda Petr - 34. Nikkila Antti, 37. Votroubek Stanislav; čtvrtiny: 21:27, 18:30, 27:20, 18:24; nejlepší hráč: Rančík Radoslav