A tým | Mattoni NBL - 06.06.2007

BK Prostějov BK ProstějovDomácí
80
90

Podle předpokladů bylo utkání v Prostějově o poznání složitější než předchozí jasné vítězství na domácí palubovce. Především v první čtvrtině jsme se nemohli chytit a Prostějov nám začal trochu utíkat. Nebezpečně se prosazoval Bryan společně s Kudelinem. Oba dva hráči měli na svědomí 19 z prvních dvaadvaceti bodů domácích. Kudelin jakmile zůstal chvíli volný vystřelil za tři body a jedna trojka se povedla i Bryanovi. Tento pivot vyzyvatelů dal letos svou druhou trojku (ze tří pokusů). Stejně překvapení byli možná hráči a diváci v Novém Jičíně, kde se mu podobný kousek povedl. Druhý hráč úvodu Kudelin se v dalším průběhu zápasu vytratil a od 8.minuty, kdy dal svůj devátý bod, nepřispěl domácím už ani jednou šestkou (hrál skoro 36 minut). My jsme v úvodu měli problémy hlavně se střelbou a možná také s koncentrací na utkání. „V úvodu jsme byli ještě myšlenkami v minulém zápase, ve kterém jsme dávali hodně lehkých košů,“ řekl po zápase Muli Katzurin. Soupeř se nám v úvodních osmi minutách vzdaloval a naše manko narostlo až na 11 bodů. Přišel time out trenéra Katzurina a především změna obrany. Zóna našeho týmu byla pro domácí hráče nepřekonatelným problémem. Byli úplně bezradní a v posledních dvou minutách se jejich slibný náskok scvrknul jako loňská brambora na konci jara. Dvakrát ztratili míč a do bezprostřední blízkosti našeho koše se nedostali. Na začátku druhé čtvrtiny jsme zaostávali jen o čtyři body a překlopení skóre už na sebe nenechalo dlouho čekat.
Hned na úvod druhého dějství ztratil Tomaszek míč a Savanovič třemi body za koš z krátké vzdálenosti s faulem dostal náš tým do bezprostředního závěsu. Nečas z otočky oddálil hrozící nebezpečí, ale Savanovič se dalším průnikem ke koši nedal odradit a při hře jeden na jednoho postavil Kudelina do role přihlížejícího diváka. Pak znovu Nečas, tentokrát trojkou, změnil rozdíl ve skóre. Monty okoukal od Gorana, co na domácí platí a svůj průnik zakončil dalším košem. Po dlouhé době se prosadil Novák a v polovině 13.minuty jsme prohrávali opět o čtyři body. Ještě ve 13.minutě přišla jedna z našich nejhezčích akcí. Monty pronikal z pravé strany do koše a z levé krok dva za ním přibíhal Rado. Nezištná Montyho přihrávka namazala Radovi k dobrému zakončení, a protože byl košický expres hodně rozjetý, vykoledoval si ještě faul Bryana. Nařízenou šestku Rado proměnil a dotáhl skóre na 31:30. Do vedení jsme se dostali po dvou šestkách Savanoviče, ale Novák ještě naposledy poslal domácí do vedení. Provaz na naši stranu přetáhl z čáry trestných hodů Mack, pak Rado vybojoval míč a Monty mazácky zakončil (33:36). Další ztrátu míče Prostějova nakonec zužitkoval Sokolovský (33:38), předcházel tomu však obětavý zákrok Savanoviče. V pádu podél postranní lajny ťuknul míč k Benymu a ten našel Sokolovského. Ztrátu číslo tři v rychlém sledu vyrobil Tomaszek, když mu míč odebral Beneš a Rančíkovi už nic nestálo v cestě (33:40). Do konce prvního poločasu sice domácí trochu snížili, když jsme neubránili trojkový pokus Crispa. Celá druhá čtvrtina byla o marné snaze domácích vymyslet něco na naši zónu a o našich nájezdech pod koš.
Ve druhém poločase byl zápas velice vyrovnaný. My jsme se dokázali přenést před magickou desetibodovu hranici rozdílu (24.minuta – 43:54), ale nakonec celá čtvrtina skončila „pouze“ sedmibodovým rozdílem. Za zmínku stojí Benešova trojka z levého rohu, která Benymu udělala velkou radost. Vypadalo to, že jsme si do levého koutu přestěhovali nějakou šťastnou parketu. Padly odtud dvě naše trojky ze tří. V poslední čtvrtině domácí ještě trochu zlobili. Ve 33.minutě stáhli náskok na 6 bodů, ale po trojce Sokolovského jsme opět vedli výraznějším rozdílem. O dvě minuty později se domácí dostali dokonce na 4 body, ale my jsme si zanechali chladnou hlavu. Nepanikařili jsme a poslední vzepjetí Prostějova jsme odrazili. Brzy jsme měli k dobru 10 bodů a krátký čas do konce zápasu. Poslední dvě minuty se hrály hodně dlouhou dobu, domácí dali dvě trojky, ale nestačilo to ani na zdramatizování vývoje poslední čtvrtiny. Na konci začali domácí hráči odpadat pro pět osobních chyb, což ale na vývoj zápasu už nemělo vliv.
Dnešní zápas se povedl Monty Mackovi. Nastřílel 27 bodů, z toho 11 z čáry trestného hodu a k tomu přidal 6 finálních přihrávek. Spolehlivý výkon podal Rado Rančík a svůj první letošní double-double si připsal Láďa Sokolovský. Dal 17 bodů a měl 11 doskoků. Celkově jsme porazili Prostějov jak v úspěšnosti střelby za dva body a v počtu doskočených míčů.
Body: Crisp 22, Bryan 16, Novák 14, Nečas 11, Kudelin 9, Czudek 3, Šoška 3, Butler 2 - Mack 27, Rančík 21, Sokolovský 17, Savanovič 9, Washington 7, Mirkovič 4, Beneš 3, Nikkila 2; střelba 3b.: 22/9:11/3; střelba 2b.: 37/20:45/25;TH: 17/13:39/31; doskoky: 27:36; chyby: 31:20; 5 chyb: 37. Bryan, 40. Tomaszek, 40. Crisp, 40. Czudek, 40. Nečas; čtvrtiny: 24:20, 14:24, 18:19, 24:27; nejlepší hráč: Bryan