98
BK Prostějov BK Prostějov Hosté
74

Hosty čekal v šatně tucet rakviček se šlehačkou a stejný počet věnečků, kterou jim z recese věnoval neznámý ctitel (redakce autora zná – důvěrně).
Prostějov se z domácí prohry za dva dny nevzpamatoval a odvezl si z Nymburka opět drtivou porážku. Podílela se na tom výborná obrana domácích už od začátku utkání a tentokrát i střelba z perimetru, kde jsme dosáhli 45% (Prostějov 46%). V útoku jsme předvedli i dvě ukázkové aley-oop. Probíhala 28.minuta a Mack rozbíhal protiútok. Driblinkem dal „jesle“ Tomaszkovi a nahodil na smeč Washingtonovi a o minutu později to stejná dvojice zopakovala. Prostějov opět dokázal svou převahu na doskoku pod oběma koši, ale moc platné mu to nebylo, protože řadu získaných míčů pod naším košem nedokázal proměnit v body.
Utkání začalo dost nervózně na obou stranách. Domácím nepadly do obroučky první dva střelecké pokusy, a tak se hosté dostali po průniku Czudka do vedení. Během 10 vteřin jsme Washingtonovým košem šli do vedení my, ale radost nám pokazil prostějovský Novák a skóre bylo znovu otočené. Bylo to na začátku třetí minuty a bylo to naposled, kdy Hanáci vedli. Potom přišla naše osmibodová šňůra a náskok narostl na 7 bodů. Novák nás sice zabrzdil trojkou, ale košem se stejnou hodnotou ještě v téže minutě odpověděl Savanovič. Na konci šesté minuty Rančík přenesl rozdíl ve skóre do druhé desítky, ale ani Prostějov nezahálel a stačil náš náskok stlačit na sedm bodů. Ovšem ne na dlouho. Po koších Savanoviče a Rančíka se opět dostal na desítku a Monty svým prvním košem (a ještě s faulem) přidal další tři body. Stuchlý a Nečas pak svými střelami upravili stav první desetiminutovky na 27:19.
Ve druhé části hry ani jedno družstvo nepustilo soupeře ke zvýšení náskoku. Až do 5.minuty se mužstva střídala v úspěšných střelách a desetibodový náskok Nymburka se výš neposunul. Teprve ve druhé polovině čtvrtiny přidal ČEZ několik košů navíc a jeho náskok narostl na 17 bodů. Poslední koš druhé čtvrtiny dal hostující Butler a stanovil poločasový stav 49 :34.
Do druhého poločasu vstoupil lépe Nymburk. Už v polovině třetí minuty Savanovič trojkou dosáhl hranice dvacetibodového rozdílu a Rančík s Mirkovičem přidali další body. První pětiminutovku jsme vyhráli 13:2 a o titulu bylo rozhodnuto. Stav 62:36 dával hodně vysokou naději na konečné vítězství. Hosté ale nehodili flintu do obilí, trenér Marko poslal na palubovku rekonvalescenta Pavlíka a hlavně díky jeho trojkám snížili hosté na sedmnáctibodový rozdíl. Na konci 3.čtvrtiny byl stav 73:56.
Do posledního hracího období vstoupili lépe domácí a rozdíl ve skóre se znovu dostal nad dvacítku. Mack a Sokolovský dali trojku, Rančík a Mirkovič se prosadili pod košem. Škoda, že vcelku rytířský boj pokazil nesportovní faul Tomaszka, po kterém musel Miloš střídat. Náš náskok narostl až na 28 bodů ve 38.minutě, ale Prostějov ještě dokázal snížit na 22 bodů. Poslední koš této basketbalové sezóny dal Pavel Beneš, který 40 vteřin před koncem úspěšně zakončil rychlý protiútok. Hosté sice měli míč pod kontrolou, nesnažili se zakončit, ale ještě během hrací doby gratulovali svým dnešním přemožitelům ke získání titulu.
Body: Rančík 24, Washington 15, Mack 14, Sokolovský 12, Savanovič 12, Mirkovič 10, Votroubek 6, Beneš 3, Křemen 2 - Stuchlý 14, Nečas 13, Tomaszek 10, Bryan 9, Pavlík 8, Crisp 7, Novák 5, Czudek 4, Šoška 2, Butler 2; střelba 3b.: 20/9:13/6; střelba 2b.: 45/28:35/18; TH: 19/15:28/20; doskoky: 22:32;chyby: 22:19; 5 chyb: 34. Tomaszek; čtvrtiny: 27:19, 22:15, 24:22, 25:18