A tým | FIBA EuroCup - 14.11.2006

Maroussi Atheny Maroussi AthenyDomácí
85
74

Do utkání jsme vstoupili naprosto nekoncentrovaně a už po šesti minutách jsme prohrávali o 21 bodů!! (26:5). Nátlaková obrana domácích nás nutila ke ztrátám a ti si pak jednoduše otevřeli u našeho koše střelnici. Navíc jsme se velice špatně vraceli do obrany, a tak skóre rychle narůstalo. „Poprvé jsme dali tolik jednoduchých košů,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci domácí hráč Thomas, když poukazoval na dosavadní pouť Maroussi v řecké lize. V ní totiž naši hostitelé vyhráli ze šesti zápasů pouze jednou. O obrovském rozdílu mezi družstvy hovoří i 8 ztracených míčů za první čtvrtinu, přičemž mezi 4. a 6.minutou jsme soupeři odevzdali míč celkem šestkrát. Z ledové sprchy jsme se sice ještě do konce čtvrtiny vzpamatovali, ale zachránilo nás to jen od dalšího růstu rozdílu ve skóre. „Obrana měla být naše největší zbraň, ale tým se právě v této činnosti úplně rozsypal,“ konstatoval Rudolf Šimeček. V útoku jsme nebyli schopni prostoupit jejich obranou a museli jsme tak střílet jen z velice těžkých pozic. Tomu odpovídala také účinnost naší ofenzívy. Ve druhé čtvrtině rozdíl ve skóre osciloval kolem dvaceti bodů. Domácí trenér však začal zapojovat celou lavičku. Celkem 11 domácích hráčů se za prvních dvacet minut prostřídalo na palubovce. Pohled na statistiku zápasu ukazoval, jak snadná byla prostupnost naší obrany. Úspěšnost dvoubodové střelby byla u domácích 80% (20/16) a u nás 41% (27/11). U střelby z perimetru byl rozdíl ještě větší 71% : 12,5%. Počet ztrát byl nakonec vyrovnaný 10:10, ale poměr faulů vyzněl „příznivěji“ pro nás. Měli jsme na svém kontě 6 osobních chyb, soupeř 13. „Na tomhle poměru je vidět, jak agresivní byla naše obrana,“ podotkl Jiří Zídek. "Chvílemi byla znát velká odevzdanost. Hráči by měli lézt po zemi. Soupeř musí cítit, že mu o něco jde. To jsem u nás dnes neviděl," nebral si R.Šimeček servítky.

Druhý poločas jsme sice celkově vyhráli 40:34. K Rančíkovi, který nás držel bodově v první čtvrtině, se přidali Diaz a Savanovič. Pravdou je, že většinu času hráli proti druhé pětce soupeře. Domácí trenér v konci zápasu nechal základní pětku už odpočívat. Konečná porážka o 11 bodů je z hlediska druhého zápasu přijatelná, spokojenost z odvedeného výkonu je v nedohlednu. „Podle předvedeného výkonu jsme si zasloužili prohrát o třicet,“ shrnul Jirka Zídek dojem ze zápasu. Generální manažér klubu Šimeček šel ještě dál: "Výkon byl chvílemi tragický, někteří hráči se budou muset hodně zamyslet nad tím, jak hrát za Nymburk. S některými se asi budeme muset rozloučit.“

V příštím kole už budeme mít v Novém Sadu nůž na krku. Vojvodina je druhým týmem, který zatím oba zápasy prohrál. Porážka by náš postup posouvala do teoretických rovin.

Body: Thomas 18, Seibutis 15, Abrams 12, Kaimakoglu 11, Charalampidis 9, Stefanidis 5, Symeonidis a Kolokas po 4, Noeas 3, Kyritsis a Giannoulakos po 2 - Diaz 21, Rančík 18, Savanovič 17, Sokolovský 11, Votroubek 4, Russell 2, Nikkilä 1,střelba za 2 body: 43/27:45/20, střelba za 3 body: 15/7:15/4, fauly 17:18, TH14/10:31/22, doskoky 28:30, ztracené míče: 15:18, čtvrtiny: 29:11, 22:23, 18:15, 16:25