A tým | FIBA EuroCup - 28.11.2006

ASK Riga ASK RigaDomácí
77
67

V lotyšské metropoli jsme bojovali o postup do druhého kola FIBA ECM, ale prohra a zároveň výhra Maroussi doma nad Vojvodinou, nám dvířka dalšího postupu definitivně zavřela. Stejně tak jako v posledním zápase s Ostravou nás zradila střelba a opět se v podstatě rozhodlo už v první čtvrtině. Padesátý bod jsme sice dávali dříve, ale i tak to bylo až na konci třetí čtvrtiny. Celkově jsme prohráli v úspěšnosti střelby z pole. Ve střelbě za dva body jsme podlehli o téměř 20%, přičemž nejvíce nás drtili Millage (11/9) a Bramlett (8/5). Našim dlouhým hráčům se dařilo podstatně méně Nikkilä (4/2). Rančík (10/3) a nedařilo se ani Savanovičovi (6/1) a Diazovi (10/4). Ve střelbě z perimetru nás tentokrát neničil Vecvagars (5/0) ale Valters (5/4). Naši hráči se pokusili o trojku dvacetkrát, ale dvě dal pouze Savanovič a po jedné přidali Sokolovský a Russell. Statistické údaje na doskoků i ztracených míčích byly vcelku vyrovnané.

Utkání se nevyvíjelo zpočátku vůbec špatně. Nikkilä, Rančík a Russell se postarali společnou rukou o sedmibodové vedení. Domácí dali svůj první koš až po time outu na začátku 4.minuty. To je ale nastartovalo k obratu ve vývoji zápasu. Úsek mezi 4. a 8.minutou jsme prohráli 19:2 a dostali jsme se do deprese. Kromě špatné střelby – nedali jsme 7 košů za sebou – byly příčinou bodového výpadku také čtyři ztracené míče. Soupeř si vybojoval desetibodové vedení, které si pak udržoval téměř po celý zápas. Občas se nám povedlo náskok domácích snížit, ale nikdy to nebylo na méně než 5 bodů. Druhý poločas načal trojkou Buskevics a dvanáctibodový náskok se opět udržoval téměř celou čtvrtinu. Teprve v jejím konci se nám podařilo přiblížit na šest bodů. Po jednom proměněném trestném hodu Millage, jsme se mohli z dalšího útoku ještě trochu přiblížit, ale Diaz udělal chybu a Millage si s chutí zasmečoval. Savanovičovi se z protiútoku trojku dát nepodařilo a ztráceli jsme deset bodů. V prvního útoku poslední čtvrtiny dal Sokolovský trojku, ale Buskevics kontroval košem stejné bodové hodnoty. Babrauskas přidal po Sokolovského špatné přihrávce dvoubodový koš a další náš protiútok zastavilo Savanovičovo prorážení. Koš Bramletta znamenal naši ztrátu 14 bodů. I když vývoj zápasu byl výrazně v náš neprospěch, ještě jsme se pokusili o nemožné. Další dobu jsme nepustili svého soupeře k úspěšné střelbě a dotáhli jsme ztrátu na 6 bodů. Dvě minuty před koncem zachytil Nikkilä přihrávku Millageho, ale Beneš s poměrně jasné pozice nedal trojku. Z protiútoku domácích nedal Vecvagars trojku, ale chybou na obranném doskoku se míče zmocnili domácí. Grafs rozehrál dlouhý útok na jehož konci byl po 23 vteřinách koš Millage. „Dřeli jsme jako koně, ale stupidními chybami jsme se potápěli sami,“ poznamenal Rudolf Šimeček.

Body: Millage 21, Valters 19, Bramlett 12, Buskevics 8, Babrauskas a Grafs 6, Vacvagars 5 – Rančík 13, Sokolovský 12, Diaz 11, Savanovič a Russell 10, Nikkilä 9, Englický 2; střelba 2b 42/25 : 39/16, střelba 3b: 18/6 : 20/4; fauly 22:23, TH 18/9 : 31/23, doskoky 38:25, čtvrtiny 25:14, 16:18, 21:20, 15:15