A tým | FIBA EuroCup - 12.12.2006

70
Vojvodina Novi Sad Vojvodina Novi Sad Hosté
68

Utkání bylo z naší strany především bojem proti únavě. „Máme v nohách tři těžká utkání za posledních šest dní,“ připomenul Vráťa Šístek souboj s Maroussi i prodloužení s Prostějovem. „Abychom nakonec vyhráli, museli jsme sáhnout na samé dno,“ přidal Rado Rančík pohled hráče, který na palubovce strávil 40 minut.
V první čtvrtině jsme se chvíli snažili vůbec ohrozit koš hostů. Za úvodní dvě minuty jsme s pole nevystřelili, ale ztratili jsme dva míče. Hosté byli zase na štíru s úspěšností střelby, a tak se skóre měnilo jen pomalu. Po Diazově průniku jsme vedli 4:2, avšak Vítkovacovi vyšla trojková akce a hosté opět vedli. Jen na chvíli protože Rančík dvojkou poslal své družstvo do nejtěsnějšího vedení. Vyrovnaný zápas se hrál ještě dalších pár minut, když tři minuty před koncem čtvrtiny vyčerpali hosté možnost „beztrestných“ čtyř faulů a my jsme se šesti trestnými hody dostali do vedení. Opaření hosté pak už jen sledovali, jak Nikkilä smečuje do koše a jak Sokolovský zvyšuje náskok na 10 bodů. Stejným vedením skončila i celá první čtvrtina.
Do druhé čtvrtiny nastoupil Votroubek místo Nikkily hned svou první střelu z perimetru proměnil ve tři body. Když Savanovič dal ještě jednu dvojku, vedli jsme ještě v 11.minutě o 15 bodů a to bylo naše nejvyšší vedení v zápase. Od poloviny druhé čtvrtiny jsme hráli v útoku opatrně, dlouho jsme proti zóně hledali dobrou střeleckou pozici. Výsledkem bylo snížení našeho vedení na pět bodů (31:26) a do poločasu jsme uhájili sedmibodové vedení.
Na začátku druhého poločasu proměnil hostující Ščekič dva trestné hody a pak jsme pěti body v řadě dokázali opět utéct do dvouciferného náskoku (42:32). Ve 23.minutě musel s pěti fauly povinně střídat Nikkilä, v té době náš nejlepší střelec. Po několika ztracených míčích jsme dovolili hostům, aby se přiblížili na čtyři body a když dal Nemeth trojku, dělil nás od hostů už jen jediný bod (44:43). Nadechli jsme se po Votroubkově trojce ovšem jen na chvíli. Hosté ve 27.minutě vyrovnali. Diaz s Rančíkem nás ale do konce čtvrtiny poslali do sedmibodového vedení.
Poslední čtvrtina byla zpočátku bodově nevýznamná. Skóre se za první tři minuty změnilo jen o tři body. Pak se nám podařilo zvýšit vedení až na 12 bodů. To bylo ve 36.minutě. Hned v následujících okamžicích se ukázalo, jak ani dvouciferné vedení před koncem zápasu nic neznamená. Dvě trojky Vojvodiny znamenaly snížení našeho náskoku na polovinu. Pak jsme dokázali hosty zastavit, získali jsme Rančíkovými dvěma koši vedení osmi bodů. Ale ani to nás nemohlo nechat klidnými, protože soupeř po time outu a vystřídání zmobilizoval síly na další dvě trojky. Více už nestihl.
Body: Rančík 24, Sokolovský 13, Nikkilä 10, Diaz 9, Votroubek 6, Savanovič 4, Beneš a Russell po 2 – Duvnjak 19, Ščekič 14, Nemeth 9, Bošnjak 7, Ivanovič, Jelenič a Kovačevič po 5, Golubovič a Lekič po 2, fauly 24:19, TH 14/11 : 30/15 !!!!, za 2 body 40/22 : 23/13, trojky 19/5 : 24/9, doskoky 36:29, čtvrtiny24:14, 13:16, 17:17, 16:21