109
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
104

V souboji neporažených týmů jsme Kunín přehráli.

Ani první letošní souboj předních týmů neporušil tradici o bohaté úrodě bodů. V pořadí 31.zápas přinesl 213 bodů a tentokrát si na své konto připsala více než sto bodů obě družstva. Hosté bodově spoléhali na osvědčenou dvojici Warrick – Šoška, kterou doplnil letošní výhodný nákup James Chavis. Tento o 2 centimetry vyšší hráč než je průměrná výška mužů v ČR (180 cm) je velice mrštný a má dobrou střelbu z dlouhé vzdálenosti. Dal pět trojek ze sedmi pokusů! Dalších pět trojek přidal Warrick, který k tomu potřeboval 11 pokusů. Šoška zase slušně ovládal prostor pod košem a při střelbě z bezprostřední blízkosti se minul pouze jednou. K této trojici kunínských hráčů se překvapivě přidal Lewandowski, který si 14 body vytvořil osobní rekord v počtu vstřelených bodů (v české lize).

Na naší straně byl jednoznačně nejlepším hráčem Rado Rančík, který ke šestadvaceti bodům přidal 10 doskoků (6 útočných) a to znamená, že si připsal svůj první double-double v české lize. O jeho aktivitě svědčí i 9 získaných faulů a právě z trestných hodů dal více než polovinu svých bodů. Jen o jeden doskok utekl double-double Hessovi, který tak jako tradičně střílel s velkou přesností zpod koše i z perimetru. Dravost mu přihrála devět doskoků (z toho 4 útočné). Cestu do koše si častěji hledal také Savanovič, který si připsal 12 bodů z blízké vzdálenosti. V tomto utkání se také dařilo Michelovi. Měl neomylnou střelbu zpod koše a také zužitkoval svou výšku ke získání šesti doskoků. Nejnovější naše posila Einikis dokázal, že je univerzálním hráčem. V tomto utkání se projevil jako střelec z dálky v důležitých momentech zápasu (trojky 4/3). Náš kapitán Whitfield se postaral o 9 nahrávek do vyložených šancí a v závěru zápasu vzal na sebe odpovědnost při průniku do koše a velice cenným košem odvrátil možnost vyrovnání skóre. Dvacet vteřin před koncem zápasu za stavu 105:102 zvýšil na 107:102, čímž získal pro své družstvo náskok, který už soupeř mohl těžko srovnat.

Tentokrát jsme začali zápas lépe než proti Děčínu. Neuplynula ani minuta a vedli jsme 5:0. Bohužel další minuta znamenala sedm bodů pro Nový Jičín, přičemž dvěma trojkami o sobě dal vědět Chavis. Až do sedmé minuty se skóre pohybovalo kolem nuly. Ke získání náskoku zatroubil kapitán Hájek, hosté převzali iniciativu a na konci 9.minuty získali náskok 6 bodů. Bylo to jejich nejvyšší vedení v zápase. V zápětí však Votroubek zpod koše shodil na perimetru číhajícího Einikise, který nezaváhal. Gintarisova trojka byla posledním košem první čtvrtiny.

K naší velké radosti začal následující desetiminutovku nádherným košem Rančík a vzhledem k tomu, že měl hodnotu tří bodů, bylo vyrovnáno. Až do 17.minuty bylo utkání bohaté na body, které byly rozděleny do obou košů skoro pravidelně. Potom jsme ve dvou minutách svoje tříbodové vedení ztrojnásobili a to díky neomylné střelbě Savanoviče, Rančíka a Michela. Škoda jen, že v poslední půlminutce jsme dvakrát inkasovali z ruky Hájka a Šošky.

V úvodu druhého poločasu nepřišel náš očekávaný nápor (ten jsme si ponechali na pozdější dobu). Kunínští snížili na začátku 23.minuty na 62:60. Až do oddechového času trenéra Hummela v polovině 24.minuty šedesátka na straně hostů zamrzla. Zato na naší straně se čísla měnila rychle. Za 90 vteřin jsme nastříleli deset bodů. Po time outu dal Šoška koš, ale my jsme odpověděli třemi (Savanovič, Michel a Rančík). V polovině 26.minuty jsme získali nejvyšší vedení v zápase (16 bodů). Hosté sice nedopustili, aby se náskok zvyšoval, ale pod desítku se jej stlačit nepodařilo. Teprve Warrickova trojka jen pár okamžiků před klaksonem označujícím konec třetí čtvrtiny znamenala úpravu skóre na 86:77.

První koš poslední čtvrtiny měl hodnotu tři body a dal ho Šoška, ovšem na druhé straně se prosadili oba pivoti Chán a Michel. Opět jsme vedli o deset bodů, ale do konce utkání chybělo ještě hodně času. Hosté se nevzdali a na konci 35.minuty přinutil Šoška svým košem k time outu Michala Ježdíka. To už jsme vedli jen o dva body a Kunín byl na koni. Za sedla ho vyrazil Whitfield za dva body a Einikis za tři. Ten tímto košem překonal stovku. Rozdíl 5-7 bodů se prakticky udržel až do konce. Při střelecké potenci obou týmů to byl náskok, který nic nezajišťoval. Proto bylo utkání otevřené a divácky zajímavé až do samého konce.

Body: Rančík 26, Hess 18, Savanovič 15, Michel 13, Whitfield 11, Einikis 11, Mandič 9, Chán 4, Votroubek 2 - Warrick 24, Chavis 23, Šoška 21, Lewandowski 14, Hájek 9, Pelikán 6, Ivanovič 5, Helekal 2; střelba 3b.: 21/8 : 25/12; střelba 2b.: 51/31 : 42/28; TH: 30/23 : 14/12;doskoky: 34:24; chyby: 20:19; 5 chyb: 23. Pelikán Rostislav; čtvrtiny: 28:31, 30:21, 28:25, 23:27