A tým | Mattoni NBL - 11.02.2006

Handicap Brno Handicap BrnoDomácí
73
97

V Brně jsme povinně zvítězili a zaokrouhlili jsme letošní počet vítězství na dvacet.

Asi žádný brněnský optimista nemohl čekat nějaký překvapivý výsledek. „Rozdíl ve výkonnosti obou družstev byl naprosto evidentní,“ řekl po utkání i trenér domácího týmu Vlastimil Havlík. Dvouciferné vedení jsme si zajistili již krátce po polovině prvního hracího období, ale do konce čtvrtiny jsme jej již nikterak nezvětšili. „Zpočátku jsme nehráli optimálně, jinak by rozdíl ve skóre musel být dvojnásobný,“ divil se trochu Karel Forejt. Dělali jsme poměrně dost chyb v protiútoku a s ohledem na kvalitu domácího týmu jsme hráli možná trochu lehkovážně. „Je to těžké vytěsnit z myslí vliv kvality soupeře,“ přitakal Forejt. Navíc jsme také zkoušeli některé nové útočné akce, a tak za chybami schovával i tento faktor. Ovšem ani domácí nehráli v pohodě. „V prvním poločase jsme předvedli ustrašený výkon,“ mrzelo domácího kouče. „Pro domácí tým to byl těžký zápas, protože Práznovský nemohl kvůli zranění hrál v dobré pohodě,“ zmírnil jeho tvrzení Michal Ježdík. O první naše body se postarali hlavně Rančík a Michel. Za stavu 2:10 měli oba na svém kontě po pěti bodech. Teprve potom se do listiny střelců zapsal Hess, ovšem dalších osm bodů si připsal opět slovenský reprezentant. Teprve v samotném závěru první čtvrtiny jsme získali čtvrtého střelce. Z čáry trestných hodů se dvakrát trefil Beneš.

Do druhé čtvrtiny nastoupil ze základní pětky pouze Michel a chvíli se nám nedařilo skórovat. Protože stejnou střeleckou neschopností byl stižen i soupeř rozdíl ve skóre byl stále kolem deseti bodů. Dříve se z festivalu nepřesností vzpamatoval Handicap a po dvou koších v řadě snížil na šest bodů. To právě začínala 14.minuta. Trenér Ježdík učinil nějaké korektury v sestavě. Místo Beneše nastoupil Whitfield a Savanoviče nahradil Hess. Ani tak se nám nedařilo odpoutat od soupeře na významný rozdíl. Až ve druhé polovině druhé čtvrtiny jsme vrátili rozdíl ve skóre nad desítku. Zajímavých bylo posledních 90 vteřin. Padlo v nich 15 bodů, rovnoměrně rozdělených mezi obě družstva. Na naší straně byl úspěšný za dva body Mandič, který využil Hessova získaného míče k rychlému protiútoku. Z perimetru se trefil Hess a Whitfield. Mezi domácími byli také tři střelci. Za dva body Lukič a Nachtigall, tříbodový přírůstek zaznamenal Janda.

„O poločasové přestávce jsme hráčům připomínali, že musí více zabrat v obraně,“ vynesl z naší šatny asistent Forejt. Na počtu obdržených bodů za třetí čtvrtinu bylo vidět, že slova trenérů padla na úrodnou půdu. Hned na úvod Rančík a Sokolovský dvěma koši zvýšili na dosud největší vedení o 17 bodů, ale jen na krátko. Lukič také dvěma koši vrátil rozdíl na poločasových 13 bodů. Po pěti nepřesných střeleckých pokusech se třikrát trefil Michel, za domácí připsal tři body Sucharda. Ve 26.minutě přidal Savanovič trojku a po time outu Handicapu zvýšil naše vedení ještě Michel. Náskok se přehoupl přes dvacet bodů, aby do konce třetí čtvrtiny skončil na třiadvaceti. První dvě minuty poslední čtvrtiny jsme vyhráli 6:2 a dotáhli jsme rozdíl na 27 bodů (největší v utkání). Domácí pak zase stlačili svoje manko na dvacet, ale naši už si v pohodě udržovali bezpečné vedení stále o více než 20 bodů.

„Ve druhém poločase odpadl soupeř i fyzicky,“ podotkl Forejt. V našem dresu se dostalo na palubovku všech 11 hráčů ze soupisky. Nejmenší minutáž měl Bigus. „Rafal nemohl dostat větší prostor, protože soupeř neměl hráče takových parametrů, aby ho mohl bránit,“ vysvětlil Forejt. Za pozornost stojí malý počet vystřelených trojek Brna (jejich průměr je více než 20 pokusů na zápas). Třináct pokusů je letos nejméně. „V družstvu Handicapu je schopný z perimetru vystřelit každý, a tak jsme se na jejich trojkovou střelbu pečlivě připravovali,“ doplnil Forejt. Z individuálních statistik ještě vypíchněme double-double Rančíka (15 bodů a 10 doskoků), při dvaceti minutách strávených na palubovce jsou to vynikající hodnoty.

Body: Lukič 22, Sucharda 21, Práznovský 8, Nachtigall 4, Vrubl 4, Gazda, Janda, Hilšer a Rotrekl 3, Čubela 2 - Michel 17, Rančík 15, Mandič 13, Votroubek 10, Hess 9, Savanovič, Einikis 8, Whitfield 6, Beneš 5, Bigus 4, Sokolovský 2; střelba 3b.: 13/4 : 25/8; střelba 2b.:46/25 : 40/26; TH: 19/11:27/21; doskoky: 27:36; fauly: 19:18; čtvrtiny: 11:22, 22:24, 15:25, 25:26; nejlepší hráč: Radoslav Rančík