A tým | Mattoni NBL - 12.04.2006

Sparta Praha Sparta PrahaDomácí
76
100

Další naše výrazné vítězství se zrodilo ve druhé čtvrtině, ve které jsme si připsali šňůru 21:0!!!

Domácí nastoupili do utkání až nečekaně dobře a bez ohledu na konečný výsledek odehráli dobrý zápas. „Sparta prohrála se ctí,“ komentoval Martin Augustin. Také valorizace byla o poznání vyrovnanější než v předchozím utkání. Sparťanům přibyli dvouciferní střelci (byli tři: Höger, David Douša a Majoroš); my jsme však i dnes byli v tomto lepší (5 dvouciferných střelců). Odehráli jsme lepší utkání než v prvním kole, ale v jednom úseku (14. – 17.minuta) jsme udělali veliké množství chyb a díky tomu jsme se obrali o lepší výsledek. Více k tomu nemám, co dodat,“ stručně zhodnotil na tiskovce utkání trenér domácích Jaromír Geršl a byl rád, že se ho nikdo na nic jiného neptal.

Sparta vstoupila do utkání velice dobře a po stu vteřinách vedla o sedm bodů (9:2). „Nedokázali jsme zastavit jejich útočné systémy,“ vyhmátl největší problém úvodních minut Michal Ježdík. „Nenastoupili jsme optimálně koncentrovaní. Možná to bylo pod vlivem sobotního snadného vítězství,“ spekuloval Augustin. Trenér Ježdík na průběh utkání reagoval střídáním. Místo Whitfielda přišel Beneš a místo Biguse Einikis. Zpočátku se nic nestalo, Sparta dokonce ještě svůj náskok o 2 body navýšila, ale pak přišla naše první šňůra. Stačilo půldruhé minuty a bylo srovnáno. Domácí však neřekli poslední slovo. Stále si drželi vyrovnaný stav a díky Fonově trojce dvacet vteřin před koncem čtvrtiny získali tříbodový náskok.

I ve druhé části hry Sparta tahala za delší provaz. Když na začátku páté minuty dal trojku David Douša, zvýšila své vedení na desetibodový rozdíl (37:27). Sedmatřicítka však byla nějaká zakletá a zůstala na straně domácích až do posledních okamžiků prvního poločasu. Mezi tím jsme zatížili konto Sparty jedenadvaceti body. Asi v polovině tohoto úseku jsme poprvé získali vedení. V čase 16:31 dal Einikis zpod koše dva body (37:38).  „Celou druhou čtvrtinu jsme pracovali na tom, abychom srovnali horší začátek a dostali hru do starých kolejí,“ řekl Augustin a dodal: „Hlavně jsme potřebovali zastavit řízení hry Sparty.“

Ze šatny přišli domácí jen s osmibodovou ztrátou. Dan Douša ještě ztrátu o dva body snížil a rozdíl mezi šesti a osmi body se pohyboval ještě další tři minuty. Pak Sparta přišla o Fona, který si pro pět osobních chyb musel sednout a než se s tím domácí vyrovnali, prohrávali o 18 bodů (52:70). To bylo na konci 26.minuty. Pak jsme si vybrali krátkou dovolenou na útočné polovině a dovolili jsme Högerovi, Dvořákovi a Majorošovi, aby deseti body v řadě zmírnili začínající debakl svého týmu. Poslední minuta však patřila nám a upravili jsme před poslední čtvrtinou stav na 64:78.

První záznam do střelecké listiny poslední čtvrtiny si udělal Höger z čáry trestného hodu, ale dalších osm bodů v řadě patřilo nám, Náskok se vyhoupl na dvacet bodů a bylo o zápase definitivně rozhodnuto. Další minuty byly čekáním na stovku. Tu docílil Michel půl minuty před koncem. Poslední slovo patři Novákovi, který proměněnými šestkami stanovil konečný stav druhého čtvrtfinálového utkání.

„Dnes to nebyla tak plynulá hra. To se ale dalo čekat, protože Sparta chtěla dokázat, že má nějaký charakter,“ dokončil hodnocení Martin Augustin.

Body: Höger 18, Douša David 13, Majoroš 12, Fon 7, Horozič 6, Dvořák 5, Reinberger 5, Douša Daniel 5, Vukotič 3, Novák 2 - Sokolovský 15, Rančík 13, Whitfield, Hess a Michel 11, Savanovič 9 a Einikis 9, Bigus 8, Beneš 7, Votroubek 6;  střelba 3b.: 15/6 : 17/7;  střelba 2b.:37/19 : 53/29;  TH: 28/20:28/21;  doskoky: 28:30;  fauly: 25:28;  5 faulů: 21. Fon, 36. Douša; TCH: lavička domácích 21 a 22.minuta;  čtvrtiny: 25:22, 17:28, 22:28, 12:22; nejlepší hráč: Savanovič Goran