98
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
76

ČEZ NYMBURK POTŘETÍ MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY.

V pátém finálovém zápase nenechal Nymburk nic náhodě. Podařilo se mu proti Kunínu poprvé ve finálové sérii vyhrát úvodní rozskok, ale první střelecký pokus Whitfielda skončil na obroučce a do vedení šli po faulu Biguse hosté. Autorem prvních bodů byl Bošnjak.Ale ještě v první minutě Michel vyrovnal a Hess  poslal domácí do vedení. Ve druhé minutě se podařilo Kunínu ještě jednou vyrovnat na 4:4, autorem koše byl znovu Bošnjak, ale pak už na straně Kunína bylo na ukazateli skóre nižší číslo než na straně Nymburka Ve 4. minutě dal Hess  první trojku a upravil stav na 13:6. Hosté sice šestku vyměnili za devítku, ale to už zatím Sokolovský, Whitfield a Hess zvýšili na dvacet bodů. Posledně jmenovaný pak načal i třetí desítku bodů na nymburské straně a  po dalších dvou minutách se po Michelově dopichu  ukázala na ukazateli skóre třicítka. Kunínští se marně snažili přelstít nymburskou obranu, a tak po první desetiminutovce vedl ČEZ 37:15. Takovým rozdílem Nymburk v letošní soutěži první čtvrtinu nikdy nevyhrál. O bodový příděl se nejvíc zasloužil 13 body Hess.

Po vynikajícím začátku domácí ve druhé čtvrtině trochu polevili v obraně a umožnili hostům celkem úspěšnou střelbu. Kunín dal za druhých deset minut 31 bodů, zvlášť pilný byl v tomto směru  Chavis, autor tří trojek, ale dvaadvacetibodový náskok se mu podařilo jen o sedm bodů. Po střeleckých manévrech, při kterých padlo 107 bodů, skončil první poločas 61:46. Na straně ČEZu byl nejúspěšnějším střelcem Bigus se sedmi body, na kunínské straně Chavis se třinácti body.

Začátek druhého poločasu nepřinesl větší změny stavu. Obě družstva čekala spíš na chybu soupeře, než  by sama něco vymýšlela. A protože chyb mnoho nebylo, skóre se tolik neměnilo. Pohybovalo se po krátkých sériích obou družstev mezi 12 a 20 body rozdílu. Na konci třetího hracího období se zastavilo na stavu 76:62. V poslední čtvrtině si Nymburk hlídal vedením a Kunín pomalu rezignoval. Pět minut před koncem Warrich  psychicky nevydržel a po jemu odpískaném faulu zahodil míč směrem k rozhodčímu, za což byl odměněn technickou chybou. Do konce utkání se pak už nic nestalo. Jen na  poslední minutu poslal trenér Ježdík na hřiště Hanzlíka a Horáka a ten se pár vteřin před koncem prezentoval smečovaným košem. To byl poslední koš Mattoni NBL v sezóně 2005 – 06.

body: Whitfield 22, Hess 21, Sokolovský 14, Michel 13, Bigus 11, Mandič 6, Votroubek 5, Beneš 2, Horák 2, Einikis 2 - Chavis 19, Bošnjak 16, Pelikán 11, Laco 10, Warrick 8, Hájek 6, Šoška 6; střelba 3b.: 18/5 : 13/3; střelba 2b.: 49/30 : 43/23; TH: 35/23 : 23/21; doskoky:36:23; fauly: 20:23; 5 faulů: 39. Warrick; TCH: 39. Warrick; nejlepší hráč: Maurice Lamar Whitfield; čtvrtiny: 37:1524:31, 15:16, 22:14