A tým | FIBA EuroCup - 20.12.2005

68
Dynamo St.Petersburg Dynamo St.Petersburg Hosté
85

V utkání o Černého Petra skupiny I jsme se trápili především v útoku. Nedokázali jsme si poradit s tvrdou, těsnou a především rychlou obranou hostů, kteří chtěli odčinit překvapivou prohru z prvního kola s Kyjevem. Do kolen nás v první čtvrtině srážely neproměněné šoupáky a ani v dalším průběhu zápasu jsme nedokázali zvednout úspěšnost dvoubodové střelby nad 50%. Přispěla k tomu naše menší pohyblivost při uvolňování se v útoku. Trápili jsme se i ve střelbě z dálky. Faktem je, že pohybliví hosté nám nenechali ani centimetr volného prostoru ke klidné střelbě. Petrohrad dokázal také eliminovat naši velkou zbraň – přechod do rychlého protiútoku. Když už to vypadalo, že bychom se mohli dostat do brejku, použili nedovolený zákrok a opět jsme museli útočit „do plných“. Naše hra v útoku se po vyrovnaných čtyřech minutách rozpadla do individuální snahy něco vymyslet a to proti kompaktnímu družstvu hostů bylo neúčinné.

V obraně jsme nehráli tak špatně. Nedokázali jsme zabránit několika průnikům Miljkoviče a dali jsme možná soupeři více prostoru na perimetru. Hosté také měli více štěstí, když míč poskakující po obroučce si často dokázal najít cestu do našeho koše. Podle statistických ukazatelů jsme vyhráli souboje o míč pod košem, avšak naše doskoky nebyly tak účinné, aby pohnuly skóre zápasu.

Ve hře hostů se projevila jejich zkušenost, když každou naši snahu o návrat do zápasu dokázali eliminovat. Dali jsme maximálně dva koše za sebou, dát tři v řadě se nám nepovedlo ani jednou. Také díky tomu jsme nemohli navodit stav euforie, který bychom pro dotahování náskoku potřebovali. Největší šanci na zvrat v zápase jsme měli ve třetí čtvrtině, když jsme se přiblížili na osm bodů, ale Petrohrad nás potrestal dvěma trojkami a dvěma dvoubodovými koši v řadě a prohrávali jsme o 18 bodů.

Po přetahované v prvních dvou minutách se hosté poprvé nadechli a ve třetí minutě vytvořili první šestibodovou šňůrku. Za většinou akcí stál jeden z klíčových hráčů Petrohradu Veremeenko. Jednak dal čtyři body, asistoval Mc Cartymu, prosadil se pod vlastním košem, ale také získal brzy 2 fauly. Škoda jen, že jsme jeho dvou osobních chyb nedokázali využít, i když na druhou stranu hosté měli za něho adekvátní náhradu Aškrabiče. V polovině první čtvrtiny jsme prohrávali o 4 body (10:14) a podobný rozdíl ve skóre kolem pěti bodů se udržoval až do konce osmé minuty. Pak jsme bohužel inkasovali sedm bodů v řadě a náskok hostů se přehoupl do druhé desítky. Na začátku druhé čtvrtiny soupeř odskočil na 15 bodů a v postupném bodovém vzdalování pokračoval i nadále. Pomohly k tomu také dvě trojky Mc Cartyho a Miljkoviče. Maximální hodnoty dosáhla naše bodová ztráta po koši Chižňaka ve 16.minutě a to 19 bodů. Pak se střelecky probudil Rančík (7 bodů) a za podpory Mandiče snížil na dvanáct bodů. Poslední slovo patřilo petrohradskému rozehrávači Mc Culloughovi, který jednou šestkou upravil na 32:45. Do druhého poločasu tedy nebylo nic ztraceno, protože naše nástupy do druhé dvacetiminutovky bývají dobré.

Začátek tomu nasvědčoval. Hess trojkou a Michel dvěma trestnými hody stlačili rozdíl pod desítku. Ale Aškrabič a Cullough dvěma trojkami zpřetrhali naše naděje na obrat v zápase. Když Aškrabič a Mc Carty přidali další 4 body, byl ve 25.minutě rozdíl opět skoro dvacet bodů. Naše odpověď na desetibodovou šňůru chyběla. Oba týmy se střídaly ve skórování, až ve 28.minutě dali hosté dva koše za sebou a posunuli svůj náskok do třetí desítky. Sice jen na pár okamžiků, ale i tak byl jejich náskok dostatečně velký na to, aby se v našich řadách neobjevily obavy z konečného výsledku. Úvod poslední čtvrtiny se povedl hostům, dali tři koše za sebou a v podstatě bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Obě družstva ubrala na plynu a rozdíl skóre osciloval kolem dvaceti bodů. Nakonec se nám podařilo poslední čtvrtinu o koš vyhrát, ale z celkového vítězství se radovali hosté.

Body: Rančík 16, Einikis 11, Hess 10, Michel 8, Savanovič 7, Whitfield 5, Beneš 3, Sokolovský, Mandič, Chán a Votroubek 2 – Mc Carty 17, Miljkovič 14, Veremeenko 11, Aškrabič a Mc Cullough 10, Middleton a Ivanov 6, Chižňak 4, Chloponin 3, Krotenkov a Zibirov 2, fauly 20:24, TH 25/20 : 14/12, za 2 body 39/18 : 40/26, za 3 body 19/4:21/7, doskoky30:29, čtvrtiny 15:27, 17:18, 16:22, 20:18