A tým | Mattoni NBL - 20.10.2004

111
Houseři Brno Houseři Brno Hosté
54

Galapředstavení basketbalistů ČEZ Nymburk oslavilo první zápas úřadujících mistrů ligy na domácí palubovce.

Houseři nemohli v zápase využít zraněného Nachtigalla, nenastoupil ani kapitán Hudeček. Na naší straně chyběli zranění Novotný a Englický. Ostatních 11 hráčů, kromě Horáka, odehrálo mezi 13 a 25 minutami. Častá rotace našich hráčů udržela vysoké tempo zápasu až do posledních minut a naši hráči si mohli dovolit bránit po celém hřišti již první nahrávku zpod koše soupeře. Čas od času se Brno z této celoplošné obrany vymanilo, ale naši byli dostatečně rychlí a Houseři dostatečně nepřesní, aby skóre hostů nějak výrazně poskočilo. V útoku se nám vysloveně dařilo. Faktem je, že Houseři nám naši roli především ve druhé polovině velice usnadnili. Úspěšnost střelby našich hráčů byla vysoká, za dva body to bylo skoro 75%, za tři body více než 40%. V Denisově specializaci (střelba trojek) ho tentokrát zastal Zídek (3/4). Neobvyklé bylo, že jsme z pole za celý zápas pálili jen dvakrát, všechny ostatní dvoubodové koše padly z jeho bezprostřední blízkosti. I to svědčí o propustnosti Houseří obrany. Nejlepšími střelci byli tentokrát naši dva pivoti, dohromady dali více než třetinu všech našich bodů. Dobrý tah na koš měl Trnka, na kterého bylo spácháno 8 faulů.

Houseři přijeli do Nymburka uhrát přijatelnou prohru, tipovali tak o dvacet bodů. Skutečně v prvních deseti minutách to vypadalo, že se jim jejich přání vyplní. Po prvním koši Zídka přes hlavu jsme vedli, ale dvě trojky Vrubla a Kešiny poslaly do vedení Housery. Určitě je pro ně škoda, že takový příjemný pohled na tabuli skóre neviděli moc dlouho. O vyrovnání se postarali Sokolovský a Zídek z čáry trestných hodů. Ještě jednou Kešina poslal jednou šestkou svůj tým do vedení, ale další koš Zídka už definitivně určil, které družstvo bude mít na své straně více bodů. Dvě trojky Sokolovského a Votroubka a následné čtyři body opět Sokolovského navýšily rozdíl na devět bodů. V osmé minutě se košem Trnky po prvé dostáváme nad desetibodový rozdíl. Do konce čtvrtiny pak rozdíl osciloval kolem deseti bodů. Pokračováním posledních tří minut byla převážná část druhé čtvrtiny. Sice jsme se v 17.minutě dostali nad patnáctibodový rozdíl, ale dva rychlé koše Dimavičiuse s Jelínkovou asistencí vykřesaly opět naději pro hosty. Ale od tohoto momentu se do střelecké listiny zapisovali až do konce prvního poločasu jen domácí. Sedmi body se o to přičinil Sokolovský a po dvou bodech přidali Sucharda, Zídek a Beneš. Místo přijatelného výsledku odcházeli hosté do šatny s téměř pětadvacetibodovým mankem. To se nakonec ukázalo rozhodujícím.

Po změně stran jsme už nenechali nic náhodě a cílevědomě leptali nervy Houserů. Trenér Ježdík vytáhl obranu až na polovinu soupeře, hráči si vzájemně vypomáhali a nutili soupeře k nepřesným přihrávkám, ze kterých pak startovali k rychlým protiútokům. Diváci byli svědky i krásných kombinací „naslepo“. Již ve třetí minutě jsme se dostali nad třicetibodový rozdíl. Hosté se ještě jednou pokusili o nějaký zvrat a dostali se na pětadvacetibodovou hranici, ale jejich snaha neměla dlouhého trvání. Znovu jsme přitlačili a Trnka svým košem se těsně přiblížil čtyřicetibodovému rozdílu. Pět minut poslední části hry bylo koncertem našich střelců. Adam Hess trojkou stanovil padesátibodový rozdíl! Domagoj Kešina sice na chvíli srazil naše vedení pod často nevídanou padesátku, ale po Hessově asistenci si Trnka vychutnal smečí stovku (100:50). Navyšování rozdílu však nebylo u konce. Nejdříve Hess přehrál ve hře jeden na jednoho mladého Rotrekla a potom Trnka trestným hodem vyhnal stav utkání na 103:50. Machačovi se podařilo do konce utkání vsítit ještě dva koše, ale protože my jsme přidali osm bodů, vyhoupl se rozdíl až na konečných 57 bodů. Poslední bod utkání si na své konto připsat Ladislav Horák. Byly to jeho první prvoligové body v dresu Nymburka.

Body: Trnka Jiří 22, Zídek Jiří 21, Sokolovský Ladislav 20, Hess Adam 13, Nečas Radek 8, Whitfield Maurice Lamar 6, Votroubek Stanislav 6, Sucharda Věroslav 6, Beneš Pavel 4, Mujagič Denis 4, Horák Ladislav 1 - Dimavičius Darius 16, Kešina Domagoj 9, Machač David 8, Jelínek Josef 8, Vrubl Štěpán 6, Hilšer Radek 5, Skála Jakub 2, Janda Martin 0, Slezák Pavel 0, Rotrekl Jan 0; střelba 3b.: 17/7:21/3; střelba 2b.: 44/32:46/18; TH: 34/26:20/9;doskoky: 41:23; chyby: 20:28; 5 chyb: 38. Hilšer Radek; rozhodčí: Vyklický Robert a Kapl Antonín; komisař: Franke Milan; 600 diváků; nejlepší hráč: Zídek Jiří, čtvrtiny: 23:14, 31:17, 29:15, 28:8