A tým | Mattoni NBL - 23.10.2004

Mlékárna Kunín Mlékárna KunínDomácí
73
107

Také ve třetím kole nadělil Nymburk svému soupeři stovku, tentokrát to v Novém Jičíně odnesla domácí Mlékárna Kunín.

Utkání mělo podobný průběh i obraz hry jako náš domácí zápas proti Houserům. V táboře novojičínských fandů nevládl velký optimismus ani před začátkem zápasu a po první čtvrtině už bylo vcelku jasné, že jejich pesimismus byl na místě. Domácí ve 14.vteřině vedli. První jejich koš dal Leach, jeden ze dvojice nových posil zpoza moře. Určitě nikdo netušil, že to budou jediné dva body obou Amíků v dresu Kunína v celém zápase. První naši příležitost spálil Zídek, ale protože ani na druhé straně nebyl Žarkovič úspěšný, složil náš pivot reparát. Přesnou střelou z perimetru poslal náš celek do těsného vedení. Štec stejnou mincí oplácel, ale to bylo naposledy, co skóre domácích bylo vyšší než naše. V polovině 4.minuty byl stav vyrovnaný, ale pak přišla kunínská slabá čtyřminutovka při které se do našeho koše netrefili, zatímco naši hráči se činili. Šňůru 14:0 nezastavil ani time out trenéra Janíka. Stav na konci 8.minuty 9:23 ukazoval přesně, kdo má jakou obranu a komu se daří v útoku. „Domácí byli z naší obrany doslova zoufalí, vůbec si s ní nevěděli rady,“ potvrdil Šístek. Náš tým bránil stejně jako proti Houserům, tedy po velké části hřiště a nezaměřoval se na žádného konkrétního jednotlivce ale na celý tým. Každý v defenzívě makal naplno, hráči si mezi sebou pomáhali, a tak poločasových 26 bodů, které jsme obdrželi, hovoří za vše. V první části druhé čtvrtiny se domácí drželi na odstupu mezi 9 a 12 body (v 16.minutě 22:34), ale pak k dalšímu zdrcujícímu útoku zavelel trojkou Mujagič. Než se Kunín probral, poskočilo naše skóre o 17 bodů. Stačily k tomu necelé tři minuty. Na začátku 19.minuty zvyšoval Trnka šestkou na 22:51. Drobnou korekci do poločasu provedli Žarkovič a Štec. Za prvních dvacet minut dal Kunín pouhých 26 bodů a  to bude asi jejich smutný rekord.

Po přestávce vytáhla naše základní pětka náskok nad třicet bodů a bylo jasné, že repríza finále, jak mnohá média uváděla, se konat nebude. Dobře jsme stříleli a v obraně jsme pokračovali stejně pozorně jako v prvním poločase. Na palubovku se postupně dostalo všech deset hráčů, kteří byli na lavičce, ovšem ani to nic neměnilo na tom, že náskok se pohyboval mezi 26 a 35 body. Jediným bodem, ke kterému se mohla upírat pozornost diváků bylo, zda se nám podaří překonat letos potřetí stovku. Tentokrát byl tím hráčem Trnka dvě minuty před koncem zápasu. Před posledním hvizdem přidali sedm bodů Sucharda s Nečasem.

I v tomto zápase jsme pokořili svého soupeře rozdílem třídy. Svůj díl viny na tom nese i špatný výkon domácích. Zdá se, že letošní nákup zahraničních hráčů se moc nepovedl. Champion za zápas vystřelil čtyřikrát (vždy neúspěšně), Leach třikrát a jednou se trefil. V našem dresu podal famózní výkon Zídek, který si pod košem dělal co chtěl a kromě úplně první střely všech zbývajících devět ze hry proměnil (trojky 4/4). Jeho 26 bodů na necelých 17 minut, které strávil na hřišti, je vynikajících. Ovšem ani Jirka Trnka nebyl španou náhradou. Ze sedmi pokusů netrefil jen jednou. O doskoky se staral především Radek Nečas (12 z toho 4 útočné). Při pohledu na statistiku zápasu se dá najít, že všech deset našich hráčů dalo nějaký bod (z toho 7 hráčů deset a více bodů) a že nikdo nehrál déle než 28 minut.

Body: Šoška 18 (13 doskoků), Štec 17, Žarkovič 14, Valčák 10, Andruška 10, Leach 2, Ivanovič 2 - Zídek 26 (trojky 4/4), Trnka 15, Nečas 11 (12 doskoků), Hess 11, Whitfield, Sokolovský, Mujagič 10, Votroubek 6, Sucharda a Beneš 4, střelba 3b.: 28/7:21/10;střelba 2b.: 39/20:48/31; TH: 16/12:23/15; doskoky: 33:38; fauly: 21:17; rozhodčí: Lukeš V., Galajda ; 1100 diváků; nejlepší hráč: Zídek Jiří (také nejlepší hráč kola)