A tým | Mattoni NBL - 04.12.2004

103
Sparta Praha Sparta Praha Hosté
87

Umístění Sparty neodpovídá hře, kterou Pražané předvádějí. Hráči napadali protivníka velmi těsně a pomáhají si držením za ruce. Při obraně střelby bylo mnoho nečistých zákroků. Nymburským hráčům vázla kombinace. K tomu je třeba připočítat kumulující se únavu z náročného programu, která je díky zraněním rozložena na méně hráčů, než by bylo potřeba. „Je velice těžké udržet v každém zápase stále stejnou motivaci,“ připomněl další faktor průměrného výkonu Nymburka asistent Augustin.

Sparta šla hned u úvodu do vedení a teprve v osmé minutě znamenaly dva úspěšné trestné hody Whitfielda obrat ve skóre. „Je škoda, že hráči vstoupili do zápasu méně koncentrovaní. Kdyby hned v první čtvrtině vytvořili výrazný náskok, mohli by si klíčoví hráči dříve odpočinout, mrzelo Karla Forejta.  Takhle musí stále bojovat, aby naopak soupeř se nedostal do většího vedení. Pražané také ze začátku lépe doskakovali a především v útoku byli lepší domácích. Získané míče pak dokázali rychle dopravit do koše. Z domácích se jim vyrovnal tradičně Nečas, ale dnes se k němu přidal i Trnka. Dalším blýskáním na dobré časy je vracející se forma Mujagiče. Jeho padesát procent úspěšnosti z perimetru (3 ze 6 pokusů) je dobrým znamením pro zápas v Izraeli v tomto týdnu. Celkově však Pražané Nymburáky předčili. Téměř každý hráč, který byl na palubovce v červeném dresu Sparty se aspoň jednou trefil z hranice tříbodového koše. Celkem se Sparta trefila jedenáctkrát, Nymburk byl úspěšný jen osmkrát.

Ve vlastním zápase, i když padlo hodně košů, převažovala obrana nad útokem. Pro diváky to ale příliš líbivý basket nebyl. Často docházelo k osobním kontaktům, které rozhodčí neposuzovali příliš citlivě. Nehezké zákroky nechali nepovšimnuté, naopak nezaviněné doteky hodnotili jako fauly. Obě družstva podělili celkem rovnoměrně, ale spádu hry to neprospělo.

Prvních sedm minut patřilo hostům. Ti dali první koš a Nymburk stále jen dotahoval. Náskok Sparty byl nejvýše čtyřbodový a trval vždy jen několik vteřin. Po trojce Bohunického narostl na bodů pět, ale ani tento náskok neměl dlouhého trvání. Trnka nejdřív jedním trestným hodem a v zápětí košem zavelel k vyrovnání. To se povedlo Nečasovi. Proti byl nejlepší střelec hostí Miloš a znovu vedla Sparta. I tentokrát byl úspěšným střelcem na straně Nymburka Trnka a znovu bylo srovnáno. Hodiny ukazovaly 7,17 min, když Whitfield dvěma úspěšnými trestnými hody poprvé poslal domácí do vedení. Hosté Krausem ještě jednou vyrovnali, ale to bylo vše. Od  té chvíle už Nymburk vedení nepustil a udržoval si byť jen minimální náskok. První čtvrtinu vyhrál o sedm bodů. Domácí sice na začátku druhé herní části sice náskok zvýšili, ale stačilo několik nepřesností a po pěti minutách to bylo opět jen o dva body. Uplynuly ale dvě minuty a domácí opět atakovali desetibodový rozdíl. Jako na houpačce se vyvíjel zápas na konci druhé čtvrtiny. K přestávkové poradě šel veselejší Nymburk, ale jen o tři body.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Sparta. Na Zídkův koš odpověděl Hrubý a na druhý Zídkův koš trojkou Douša. Rozdíl byl opět minimální. Pak se domácím podařila krátká šňůra a rozdíl osciloval kolem osmi bodů. Ve 27. minutě se Hess trojkou postaral o zlomení desetibodové hranice. Do konce čtvrtiny se pak už nic neměnilo. V poslední části hry odešli Spartě Dvořák a Douša pro pět osobních chyb a Nymburk v poklidu dovršil své deváté vítězství v letošní soutěži a znovu překročil stovkový průměr bodů, které uštědřil svým soupeřům.

Body: Nečas a Trnka 19, Mujagič 15, Whitfield a Zídek 14, Hess 12, Sokolovský 6, Votroubek 4 - Miloš 25, Dvořák 16, Reinberger 14, Douša 11, Hrubý 8, Kraus 6, Marek 4, Bohunický 3;střelba 3b.: 23/8:32/11; střelba 2b.: 42/27:29/18; TH: 30/25:23/18; doskoky: 32:26; chyby:23:24; 5 chyb: 34. Douša, 36. Dvořák; rozhodčí: Paulík a Kapl; 600 diváků; nejlepší hráč:Radek Nečas, čtvrtiny 33:26, 14:18, 30:24, 26:19